Digitálne euro sa blíži! – Vysokopostavená predstaviteľka EÚ prináša nové správy!

Novinky Digitálne Euro sa blíži!
Digitálne Euro sa blíži! ,zdroj: www.shutterstock.com/SWKStock
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Finančná šéfka Európskej únie oznámila, že plán zaviesť digitálne euro sa dostane do Európskeho parlamentu už v roku 2023!

Kedy budeme využívať CBDC, t. j. digitálne euro?

Ako informoval portál Politico, finančná riaditeľka Mairead McGuinnessová na fintech konferencii oficiálne zverejnila formálne náčrty legislatívy digitálneho eura pre celú EÚ.

„Naším cieľom je predložiť legislatívu začiatkom roka 2023,” povedala komisárka.

Mohlo by ťa zaujímať: Rusko bude zaobchádzať s Bitcoinom ako s menou – kedy vznikne zákon?

Európska centrálna banka (ECB) už nejakú dobu experimentuje s návrhmi a systémami pre digitálnu menu, pričom prototyp sa očakáva niekedy koncom roka 2023. Ak sa má zaviesť digitálne euro, bude si to najprv vyžadovať súhlas guvernérov eurozóny. Ak tí dajú zelenú, digitálne euro by mohlo byť pripravené do roku 2025.

Digitálne euro je digitálna mena centrálnej banky (tzv. CBDC). Je to v podstate finančný nástroj, ktorý skúmajú centrálne banky po celom svete. Zvýšený záujem o CBDC vyplynul z obáv, že národné fiat meny budú nakoniec nahradené kryptomenami.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Bude ťažké si získať dôveru medzi občanmi EÚ

„Ak tento dopyt nezabezpečíme my, urobia to iní,” povedal člen Výkonnej rady ECB Fabio Panetta, ktorý presadzuje zavedenie digitálneho eura.

ECB minulý rok uskutočnila prieskum a zverejnila správu o digitálnych menách. Zistilo sa, že digitálne euro môže pomôcť znížiť úrokové sadzby, urýchliť transakčné procesy či znížiť spotrebu hotovosti.

Bez ohľadu na výhody, centrálni bankári čelia ťažkému boju: problémom je dôvera verejnosti. Prieskumy v Spojenom kráľovstve či v Nemecku ukazujú, že väčšina respondentov je proti vládou podporovaným digitálnym menám. Väčšina má skeptický postoj a má obavy z vládnej kontroly.

Oficiálny záujem o CBDC po celom svete neúnavne rastie. Čína je jedna z prvých vo „svete štátnej digitálnej meny”. Krajina predbieha medzinárodné spoločenstvo vďaka významnému progresu v digitalizácii mnohých odvetví.

Čítaj ďalej: Používate iPhone? Apple oznamuje bezkontaktné krypto-platby cez Tap to Pay