[SPRÁVY Z TRHU] Analýza Litecoinu naznačuje veľký potenciál • Naštartovalo rast trhu AMD?

2
amd litecoin bitcoin

Rok 2019 je zatiaľ pre kryptomeny prívetivý. Bitcoin viac menej stagnuje, no niektoré coiny využívajú toto ticho a idú hore. Žiarivým príkladom je napríklad Ethereum (+20%), TRON (+20%) alebo Litecoin (+20%). O poslednom menovanom coine si dnes napíšeme viac.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Litecoin a obrátená formácia H&S

Na grafe LTC/USD sa nám pomaly vykresľuje formácia Head and SHoulders. V prípade Bitcoinu je na grafe tiež táto formácia, avšak je stále menej pravdepodobné, že sa reálne potvrdí. Bitcoin v poslednej dobe nevykazuje veľmi veľkú volatilitu a má problém dostať sa  cez rezistenciu v intervale 4000-4400 $.

Litecoin však vyzerá o niečo lepšie. Od začiatku tohto roka sa mu podarilo zvýšiť svoju hodnotu o 20%. Viac než 10% rastu sa pritom udialo dnes.

1D LTC/USD - Bitfinex
1D LTC/USD – Bitfinex

K potvrdeniu formácie však zatiaľ ešte máme ďaleko. Bolo by potrebné, aby teraz Litecoin prekonal rezistenciu 42 $ (neckline). Tým sa mu otvorí cesta a mal by stúpnuť o 1. výšku formácie. Ak by to naštartovalo ďalší rast, mohli by sme vyrásť aj na 70-80 $.

Samozrejme, iba za predpokladu, že sa Bitcoin nerozhodne padať. Litecoin je na BTC naviazaný a reaguje na jeho pohyby. Pri nakupovaní teda nezabúdajte na stoploss. Počítajte pritom s vyššou volatilitou tejto kryptomeny.

Analýzu LTC/USD na Trading11 nájdete tu.

Má AMD prsty v dnešnom raste krypto-sektora?

Spoločnosť AMD, podobne ako jej konkurenti, sa v roku 2018 popálila na kryptomenách. Očakávané predaje grafických kariet minerom sa nakoniec nekonali. AMD sa tento problém sčasti podarilo odstrániť predstavením kvalitných CPU, no vývoj grafických kariet sa rozhodne spomalil.

Spoločnosť ale s decentralizovanými technológiami rozhodne nekončí. Nedávno oznámila partnerstvo s ConsesSys – firmou, ktorá sa zameriava na vývoj blockchain technológií pre korporátny svet a vlády.

Firma ConsenSys bola založená v roku 2015 a dnes má už viac než 1100 zamestnancov. V budúcnosti o nej ešte určite budeme počuť. Pravdepodobne aj na Kryptomagazine. Akcie AMD po tomto oznámení vzrástli o 10% zo 17 na súčasných 19 $. Aj trh s kryptomenami odvtedy zhodou okolností rastie.

Viac informácií o celej spolupráci nájdete v tomto článku.

Ďalší príklad korelácie medzi kryptomenami a akciami?

Asi nie je dobrý nápad predpokladať, že jav spôsobil druhý, ale koreláciu medzi kryptomenami a ďalšími finančnými trhmi sme už niekoĺkokrát pozorovali. Kryptomeny sú od roku 2017 neoddeliteľnou súčasťou sveta a je logické, že naň skôr či neskôr začnú reagovať.

Od nového roka rastú aj americké akciové indexy. Kryptomeny tiež stúpajú. Na druhej strane, existujú aj odporcovia ktorí tvrdia, že žiadna korelácia neexistuje. Viac sa dočítate v tomto článku:

Existuje korelace mezi akciovými trhy a kryptoměnami?

Zdroje:
Trading11.com
Trading11.com

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CharleeAxell Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Axell
Guest
Axell

Korelacia s akciami je logicky nezmysle v kazdom pripade. Tieto 2 aktiva nemaju nic spolocne.

Charlee
Guest

V poslední dny cena Litecoinu pěkně roste. Myslíte si, že se do konce roku dostaneme k ceně 300 USD?