[Správy] V Nemecku sa schyľuje k adopcii kryptomien – Bitmex čelí žalobe o 300 miliónov dolárov – Krstný otec na blockchaine

BitmarketsBitmarkets

Nemecko veľmi rýchlo schválilo zákon umožňujúci bankám poskytovať služby spojené s kryptomenami. Prvá nemecká banka menom SolarisBank ponúka riešenie na nákup a držanie kryptomien aj pre ostatné banky. Bitmex čelí žalobe od jedného z investorov. Ten požaduje 300 miliónov dolárov za údajný podvod. A na ETH blockchaine teraz možno dostať zberateľské digitálne predmety s tématikou kultového filmu Krstný otec. 

Nemecko udáva smer

Nemecko stojí na špičke kryptoadopcie medzi štátmi. Vďaka ústretovým krokom sa tak z Nemecka postupne stáva kryptomenová veľmoc. To ukazuje aj prípad SolarisBank. Tá zatiaľ poskytovala služby primárne kryptomenovým burzám. Novo bude táto technologická spoločnosť s bankovou licenciou ponúkať služby aj nemeckým bankám.

Profesionálna analýza – 12.12.19 Technická analýza ETH/USD – Je na tom trh naozaj tak zle, ako ukazuje sentiment?

SolarisBank však nepatrí medzi veľké nemecké banky. Oveľa viac tu ide o budovanie infraštruktúry. SolarisBank cez svoju vetvu s názvom Digital Assests GmbH novo ponúka služby aj pre bankový sektor. Tým sa buduje infraštruktúra, ktorá umožní nemeckým bankám jednoduchý prístup na kryptomenové trhy.

Práve infraštruktúra je absolútne kľúčová pre rozvoj a adopciu kryptomien. V rámci infraštruktúry existuje stále veľa nedostatkov od limitácie samotných blockchainov až po nedostatočne zabezpečené služby. Tie sa ukazujú hlavne pri hackovaní centralizovaných búrz. Banky v Nemecku však získavajú prístup k regulovanému využívaniu kryptomien pre svojich klientov.

Tu je na mieste debata o tom, či má byť človek sám sebe vlastnou bankou alebo nie. Realita je však taká, že veľká časť spoločnosti si nevie vytvoriť ani bezpečné heslo, nieto stať sa vlastnou bankou. Pre tých, ktorí neholdujú technológii, sa tak otvára nová cesta prístupu ku kryptomenám a ich vlastníctvu.

Bitmex čelí žalobe za 300 miliónov dolárov

Bitmex je jednou z najväčších a najobľúbenejších kryptomenových búrz. Bitmex je známy hlavne tým, že umožňuje využitie vysokých pák (100×). Za posledný mesiac sa na Bitmexe obchodoval objem vo výške 72 miliárd dolárov. Na rozdiel od Bakktu sa tu obchody vyrovnávajú v dolároch namiesto v BTC.

Bitmex novo čelí žalobe od jedného zo svojich prvých investorov. Frank Amato a spoločnosť RGB Coin tvrdí, že investovali do Bitmexu v rannej fáze vývoja. Pôvodná investícia 30 000 dolárov sa časom zhodnotila na 50 miliónov dolárov, ktoré mali byť vyplatené vo forme akcií Bitmexu. Lenže podľa žaloby sa Amato ani RGB Coin ničoho takého nedočkali.

Amato dnes tvrdí, že mu Bitmex poskytol falošné informácie a teraz žiada 50 miliónov dolárov v akciách a 250 miliónov dolárov ako odškodnenie za spôsobené straty. To znie veľmi prehnane. Bitmex je pochybná spoločnosť, pretože aj keď sídli v Kalifornii, tak oficiálne funguje na Seyshelách. Seychely sú známym finančným rajom. Terajšia hodnota firmy Bitmex sa odhaduje na 1 miliardu dolárov.

Krstný otec na blockchaine

OpenSea je otvorený trh, ktorý ponúka možnosť obchodovania digitálnych majetkov. To znamená, že ide o digitálne trhovisko, kde sa predávajú napríklad herné karty, krypto mačičky alebo zberateľské predmety.

Do sveta blockchainu sa teraz chystá vstúpiť veľká značka, ktorou je Krstný otec. Tento kultový film uchvátil celý svet a teraz vstupuje do digitálneho priestoru. Celý proces funguje veľmi jednoducho. Spoločnosť Terra Virtua si kúpila práva na tvorbu zberateľských predmetov s kmotrovskou tematikou. Následne vytvorila obmedzené množstvo artworkov (digitálnych predmetov), ktoré idú do predaja na OpenSea platforme. Zberateľské predmety existujú ako nezameniteľné tokeny na ETH sieti.

Terra Virtua, podobne ako Decentraland, cieli na vytvorenie digitálneho a decentralizovaného sveta. Tu potom budú môcť hráči disponovať vlastným majetkom, ktorý nebude pod plnou kontrolou spoločnosti. Tento prístup je rozhodne funkčný, ale zatiaľ nie je jasné, ako obstoja startupy v konkurencii veľkých herných štúdií.

Čo čítať ďalej:

Toto čaká Ethereum v roku 2020 – Bude rýchlejšie než VISA?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

txbtxb