obchodné páry, bitcoin, news, správy, top 5 kryptomien

Top 5 kryptomien stále v downtrende – Čínsky juan padol na 11-ročné minimum – Bitcoin môže byť bezpečným útočiskom pre investorov – „No-Deal Brexit“ môže v Británii spôsobiť nemalé problémy – Tri najpodstatnejšie dátumy roka 2019 sa blížia – 10 akcií, ktoré by mali nakúpiť a držať všetci investori

Top 5 kryptomien stále v downtrende

Dúfam, že táto správa nikomu z vás neunikla. Ak však sledujete pravidelne ceny kryptomien, tak jasne vidíte, že nepadá iba Bitcoin. Nedarí sa ani celému trhu. Spolu s Bitcoinom padá aj highcaps 5 kryptomien, ako je Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a Litecoin. Nejde samozrejme o žiadne dvojciferné percentuálne prepady, avšak aj prepady od 1 do 5 % nikoho príjemne netešia. Čo je však horšie je fakt, že samotný Bitcoin akoby sa nevedel dostať z tohto downtrendu (odkedy sa dostal na 14 000 dolárov). Ako, kedy a pomocou čoho sa mu to podarí je na teraz veľmi nejasné. Čiastočnú odpoveď by však mohli priniesť 3 dátumy, o ktorých píšeme nižšie.

Viac o tejto téme sa dozviete na tomto odkaze: coininsider.com

Čínsky juan padol na 11-ročné minimum

Čínsky juan sa dnes prepadol na 11-ročné minimum. Najväčším spúšťačom tohto prepadu by mala byť samozrejme hroziaca obchodná vojna s USA. Takisto určite nepomáha ani situácia v Hong Kongu, kde sú obrovské protesty na dennom poriadku. Aktuálne sa obchoduje dolár za 7,0875 juanov, čo je najviac od 14. marca 2008. Práve aj toto môže signalizovať, akým veľkým problémom môže byť práve prichádzajúca obchodná vojna. Ak sa totižto čísla dostávajú na hodnoty z Finančnej krízy 2007 – 2008, tak to určite nemôže veštiť nič dobré.

Viac sa o tejto nelichotivej novinke dozviete, ak si prečítate tento článok: finance.yahoo.com

Bitcoin môže byť bezpečným útočiskom pre investorov

Čo sa stane, keď príde najbližšia finančná kríza? Ako zareagujú meny, banky, politici, ekonómovia alebo samotné kryptomeny? Samozrejme, to sú otázky, na ktoré teraz budeme iba ťažko hľadať správnu odpoveď. Nájdu sa však odborníci z rôznych sektorov, ktorí sa snažia dopad krízy na kryptomeny predpovedať už teraz. Ide nepochybne iba o predikcie a čisté odhady, hoci niečo pravdy na nich byť môže. Spencer Bogart a Mike McGlone však pomerne jednotne odhadujú, že Bitcoin sa stane počas najbližšej krízy akýmsi bezpečným útočiskom pre investorov. Takisto by mu kríza mohla pomôcť k nárastu počtu používateľov, uzlov alebo zrýchleniu adopcií.

„No-Deal Brexit“ môže v Británii spôsobiť nemalé problémy

A teraz nehovoríme iba o problémoch s devalváciou britskej libry, ktorá už teraz poriadne stráca na hodnote. Problémy by mohli byť takmer v každom jednom sektore. Od logistiky, cez potravinársky priemysel až po turizmus. Avšak Britov samotných by mohol trápiť najmä nedostatok jedla, vody alebo liekov. Práve preto sa domácnosti v predstihu zásobujú a takpovediac vykupujú všetky supermarkety. Má ísť tak o predbežné opatrenia pred „No-Deal Brexit“. Problémy by však mohli nastať aj z rôznymi liekmi a medicínami, ktoré by sa do krajiny mali dovážať oveľa ťažšie a komplikovanejšie ako je to teraz. Už 31. októbra tohto roka by malo padnúť finálne rozhodnutie o tom, či k nejakej obchodnej dohode medzi EÚ a Veľkou Britániou príde.

Viac o tejto téme sa môžete dočítať na tomto článku: marketwatch.com

Tri najpodstatnejšie dátumy roka 2019 sa blížia

Bakkt, Bitcoin ETF ale aj Mt.Gox. To všetko sú udalosti, ktorých rozuzlenie nás čaká už v najbližších týždňoch. Dňa 23. septembra by mohlo konečne dôjsť k oficiálnemu spusteniu Bakktu. To by mohlo priviesť do tohto sektora množstvo nových inštitucionálnych investorov s obrovským množstvom peňazí. Iba 2 týždne na to má prísť k schváleniu alebo zamietnutiu Bitcoin ETF od Bitwise alebo VanEck. Keďže tento mesiac prišlo k poslednému možnému odloženiu, dňa 13. a 18. októbra bude musieť prísť k oficiálnemu rozuzleniu tejto situácie. No a ďalšie dva týždne na to by mal byť schválený oficiálny plán na odškodnenie bývalých používateľov burzy Mt.Gox. Či k nemu aj naozaj dôjde sa dozvieme 28. októbra.

Ak chcete vedieť viac o týchto troch dátumoch, prečítajte si tento náš článok.

10 akcií, ktoré by mali nakúpiť a držať všetci investori

Pokiaľ patríte k mladším generáciám a máte záujem o investovanie, možností je naozaj dosť. Buď tie riskantnejšie ako sú kryptomeny alebo menej riskantné ako zlato, dlhopisy či akcie. No a práve tu nájdete zoznam akcií, ktoré odborníci vybrali a pokladajú ich za najperspektívnejšie do budúcna. Akcie Disney, Netflix, Apple, Procter & Gamble, Exxon Mobil, Walmart, Amazon, Berkshire Hathaway, Unilever, Microsoft a Waste Management. Tak to je zoznam akcií, ktoré by ste mali podľa odborníkov nakúpiť a držať čo najdlhšie, pretože majú v sebe ukrývať obrovský potenciál a dlhodobú hodnotu.

Viac o tejto téme sa môžete dočítať na tomto odkaze: finance.yahoo.com

Čo čítať ďalej?

Vitalik Buterin o budúcnosti Etherea – Tieto zmeny chystáme v novej verzii ETH 2.0

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance