altcoiny ETH a LTC

Americký regulátor pre miestne burzy a cenné papiere dal zelenú novému fondu, ktorý bude tvorený BTC. A podľa správy výskumnej agentúry sa blockchain technológie v Číne vyvíjajú závratnou rýchlosťou. A mileniáli veria Bitcoinu. Na regulovaných burzách (Greyscale BTC) ide o piatu najobľúbenejšiu investíciu.

Nový BTC fond v USA

SEC, americká regulačná agentúra pre finančné trhy, povolila obchodovanie svojich akcií spoločnosti NYDIG Bitcoin Strategy Fund. Tá sa líši od Greyscale, ktorá ponúka svoje akcie priamo reprezentujúcemu BTC. NYDIG bude totiž predávať futures kontrakty.

Profesionálna analýza – 07.12.19 Update altcoinov – IOTA, EOS, DASH

To v podstate znamená, že akcie NYDIG budú reprezentovať kontrakty futures na regulovaných amerických futures burzách. Tu môže ísť, s najväčšou pravdepodobnosťou, o CME, ktoré vyrovnáva obchody v dolároch. Spoločnosť NYDIG totiž k svojmu zalistovaniu na burze vydala správu, v ktorej svoj fond opísala ako spoločnosť bez diverzifikácie (iba BTC), ktorej účelom je vytvoriť zisk v rámci investícií do futures kontraktov.

Ide tak o spoločnosť obchodujúcu deriváty BTC. Práve to je jedna z obáv BTC komunity. Vďaka stále zvyšujúcej sa ponuke derivátov je možné, že sa fakticky bude nafukovať celkové množstvo mincí. Táto obava vyplýva z toho, že jeden a ten istý Bitcoin môže byť použitý na viacerých obchodoch. SEC však dáva najavo, že nemieni stáť kryptomenám v ceste. Čoskoro sa tak možno dočkáme aj oficiálneho obchodovania BTC pomocou ETF.

Forkast Insights: Čína naplno využíva blockchain

Forkast Insights je ázijská vetva spoločnosti Forkast. Z najnovšej správy od Forkast Insights vyplýva, že Čína využíva blockchain technológiu pomerne dosť. Podľa Forkast Insights sa v Číne rapídne integrujú do bežného života technológie spojené s blockchainom.

V správe sa píše, že Čína nielen podporuje rozvoj technológií a vedie v počte patentov, ale aj najvyšší štátni predstavitelia podporujú túto technologickú vlnu. Obzvlášť vyjadrenia prezidenta Xi (ide o komunistického, nevoleného diktátora) pomohli lokálnej podpore blockchain technológie.

Viac informácií – Počuli ste o IPO? Krypto startup podporovaný Porsche tak získal 1,5 miliónov dolárov

Správa od Forkast Insights tiež zdôrazňuje, že centrálna banka Číny sa snaží čo najrýchlejšie vyvinúť vlastnú, digitálnu menu, a tým nahradiť svetovú rolu dolára. Práve vznik takejto národnej meny by umožnil obísť zastarané cesty pôvodného finančného systému a umožnil voľné obchodovanie cez hranice.

Čína tak využíva každú možnosť, ako sa postaviť dominancii Spojených štátov. Tie podľa správy ďalej zaostávajú v blockchain priestore kvôli nevľúdnym reguláciám a pomalému, technologickému vývoju. Je však nutné zdôrazniť, že Čína nemá žiadny záujem o podporu nezávislých technológií ako je BTC či ETH. Blockchain v rukách Číny môže byť nástrojom hromadného útlaku. Technológie hodnotovo neutrálne a ich aplikácia určuje, či a komu prospievajú. Čínska diktatúra rozhodne nestojí o obmedzenia svojej moci na úkor otvorených a nezávislých technológií, z ktorých profituje každý občan.

Miléniáli preferujú Bitcoin!

Mileniáli, teda najmladšia generácia investorov, veria Bitcoinu. Podľa výskumu spoločnosti Schwab sa ukazuje, že BTC Greyscale fond je na piatom mieste v rámci investícií mileniálov. Pred Greyscale BTC je len Amazon, Apple, Tesla a Facebook. Lenže obľúbenosť BTC pri mileniáloch bude pravdepodobne podstatne vyššia.

 

Dôvodom na to je, že Schwab čerpá dáta z búrz. Lenže BTC figuruje na burzách starého sveta iba sporadicky. Práve Greyscale je najobľúbenejším miestom nákupu v regulovanom trhu. Lenže väčšina majiteľov BTC k nemu prišla prostredníctvom neregulovanej burzy. Takže v tejto štatistike nemôžu byť započítané.

Aj napriek tomu si BTC získal výsadné postavenie a zdá sa, že nás očakáva veľký transfer bohatstva do digitálneho sveta, ktorý je pre mladšie generácie prirodzenejším miestom existencie. Aj preto je pre mileniálov zvyknutých na digitálne prostredie Bitcoin ideálnou investíciou.

Nová generácia tak bude investovať svoje peniaze do iných miest, ako to bolo pri predchádzajúcich generáciách. Bitcoin a ostatné kryptomeny tak majú dobre našliapnuté k tomu stať sa pilierom nového ekonomického systému. Práve kvalitatívna zmena finančníctva bude veľkým skokom vpred a aj preto majú kryptomeny pred sebou prakticky nepredstaviteľnú budúcnosť.

Čo čítať ďalej:

Legendární trader vidí Bitcoin za 100 000 $ – Nejprve ale můžeme padnout na 5000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance