[Správy] SBI investuje 15 miliónov dolárov na masovú adopciu kryptomien • Binance expanduje do Európy • Kryptotrh môže zažiť najdlhší medvedí trend vo svojej histórii…

0

SBI investuje 15 miliónov dolárov na masovú adopciu kryptomien • Binance expanduje do Európy • Kryptotrh môže zažiť najdlhší medvedí trend vo svojej histórii • Regulácie majú škodlivý vplyv na fyzické Bitcoiny • Auscoin, Bitcoin ATM spoločnosť, mala týždenné obraty vo výške 360 000 USD

SBI investuje 15 miliónov dolárov na masovú adopciu kryptomien

Japonský investičný gigant a partner Ripple, spoločnosť SBI Holdings (SBI) investovala 15 miliónov dolárov do výrobcu smart kariet Tangem prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SBI Crypto Investment Ltd.

Švajčiarska fintech spoločnosť Tangem uviedla v máji svoju „smart bankovku“ pre digitálne aktíva. Bankovky spoločnosti Tangem, ako prvý fyzický prejav digitálnych aktív na svete, umožňujú používateľom fyzicky prenášať kryptoaktíva v podobe hotovosti. Rovnako ako hotovosť, aj Tangem bankovka je kontrolovaná osobou, ktorá ju drží. Odovzdaním fyzickej karty sú transakcie okamžite potvrdené a ukončené s nulovými poplatkami. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Prečítajte si tiež: Bart sa drží Bitcoinu!

Binance expanduje do Európy

Štatistická výmenná platforma spoločnosti Binance sa rozšírila na európsky trh so vstupom na ostrov Jersey, samosprávnu časť Veľkej Británie. Binance Jersey umožní obchodovanie s populárnymi kryptomenami Bitcoinom (BTC) a Ethereom (ETH) voči euru (EUR) a britskej libre (GBP).

Spoločnosť Binance a Digital Jersey sa prvýkrát spojili v júni 2018, pričom obe spoločnosti podpísali Memorandum o porozumení (MoU). Toto partnerstvo malo pomôcť spoločnosti Binance lepšie pochopiť regulačné a ekonomické prostredie na ostrove Jersey, najmä pokiaľ ide o dodržiavanie zákonov proti praniu špinavých peňazí a know-your-customer (KYC). Viac sa dočítate tu: https://bitcoinmagazine.com/ (v AJ)

Kryptotrh môže zažiť najdlhší medvedí trend vo svojej histórii

Ako uviedol Ran Neuner, počítačový analytik spoločnosti Crypto Trader, ak bude posledný medvedí trh trvať ďalší mesiac, bude to najdlhší medvedí trend v histórii kryptomien: 2014/15 – 420 dní, 2018/19 390 dní.

Analytici vo všeobecnosti vnímajú rok 2019 tak, že môže byť nudným rokom pre investorov s nízkou úrovňou volatility a nedostatkom breakoutov nad kľúčovými úrovňami podpory pre hlavné kryptoaktíva. Vinny Lingham, investor rizikového kapitálu a generálny riaditeľ spoločnosti Civic, povedal, že môže trvať dlho, kým sa investori môžu psychicky zotaviť z medvedieho trhu, čo môže prispieť k dlhšiemu časovému rámcu korekcie v priebehu roka 2019. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com (v AJ)

Regulácie majú škodlivý vplyv na fyzické Bitcoiny

Ako Bitcoin (BTC) nedávno oslávil svoje desiate výročie, nadšenci a spoločnosti sa pokúšajú otvoriť nové podniky, ktoré s ním súvisia. Niektoré z najzaujímavejších projektov súviseli s výrobou fyzických Bitcoinov. Avšak vďaka regulačným predpisom sa tento priemysel stretol s ťažkosťami.

V rokoch 2013 až 2016 sa fyzické digitálne aktíva ako Bitcoin stali veľmi populárnymi. Niektorí zberatelia po celý čas vyžadovali tieto mince. Jedným z najobľúbenejších fyzických BTC bol Casascius. Americký regulátor však považoval mince Casascius za nelegálne peniaze a predaj bol od 27. novembra 2013 pozastavený. Niektoré ďalšie spoločnosti, ktoré pôsobili na trhu a ktoré museli tiež ukončiť svoju činnosť, boli Ravenbit, Alitin Mint, Cryptmint a Titan Bitcoin. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Auscoin, Bitcoin ATM spoločnosť, mala týždenné obraty vo výške 360 000 USD

Auscoin, ktorá je austrálskou Bitcoin ATM spoločnosťou, oznámila týždenný obrat vo výške 360 000 dolárov v roku 2018. V súčasnosti má v prevádzke 31 bankomatov v celej Austrálii a plánuje sa ďalej rozširovať. Sam Karagiozis, zakladateľ spoločnosti Auscoin, povedal:

„V súčasnosti máme v Austrálii 31 bankomatov Auscoin. A náš obrat je 500 000 dolárov za týždeň, čo je len šialené vzhľadom na to, ako klesla cena Bitcoinu. Jednoducho sa ukazuje, že tam je naozaj trh a kryptomeny pre mnohých znamenajú budúcnosť.“

Spoločnosť Bitcoinist uviedla, že počet Bitcoin bankomatov sa v roku 2018 zdvojnásobil. Ich počet narástol na viac ako 4 000 v 76 rôznych krajinách. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com (v AJ)

Čo čítať dalej

Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia vytvoria spoločnú kryptomenu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre