zpravy, news, spravy

Pripravuje Goldman Sachs svoj vlastný coin? • Miliardár a známy investor vstúpil do kryptomenového sveta • eToro investor: Blockchain je kľúčom k 4. industriálnej revolúcii • Blíži sa halving Litecoinu, prečo teda cena stagnuje? • Nielen Bitcoin, ale už aj 1 Satoshi valcuje národné meny • Irán vo veľkom bojuje proti ťaženiu kryptomien •Nová teória naznačuje, že Satoshi Nakamoto môže byť z Estónska

Pripravuje Goldman Sachs svoj vlastný coin?

Pripravuje sa ďalšia obrovská banka na vstup do kryptomenového sveta? CEO tejto banky, David Solomon, sa dňa 27. júna vyjadril, že takmer všetky veľké finančné inštitúcie sa pozerajú na potenciál blockchainu, tokenizáciu, stablecoiny alebo digitálne aktíva. Popiera však, že by malo ísť o akúkoľvek kópiu JPM Coinu. David Solomon povedal, že banka Goldman Sachs má aktuálne robiť veľmi podrobný výskum o potenciálnom zapracovaní akejkoľvek kryptomeny, stablecoinu alebo tokenu do svojej ponuky. Faktom však v tomto prípade ostáva, že pokiaľ tieto banky neprídu s niečím novým, tak je veľmi pravdepodobné, že ich kryptomeny nebudú mať vôbec šancu oproti ostatným, už fungujúcim altcoinom a Bitcoinu.

Viac o tejto správe sa dozviete na týchto 2 linkoch: cryptopolitan.com , coindesk.com

Miliardár a známy investor vstúpil do kryptomenového sveta

Miliardár, investor, filantrop a známa osobnosť vo finančnom svete Henry Kravis mal údajne vstúpiť do kryptomenového sveta. Informuje o tom agentúra Bloomberg, ktorá vraj obdržala informácie, že Henry Kravis mal investovať do kryptomenového fondu ParaFi Capital prostredníctvom svojej spoločnosti KKR & Co. Ide o investičnú spoločnosť, v ktorej je samotný Henry Kravis spoluzakladateľom. Samozrejme ide o veľmi podstatnú správu, najmä ak zoberieme do úvahy, že Henry Kravis patrí medzi najbohatšie osoby na svete (aktuálne je asi na 365. pozícii).

Viac o tejto novinke sa dočítate na nasledujúcom linku: coindesk.com

eToro investor: Blockchain je kľúčom k 4. industriálnej revolúcii

Tento názor a prirovnanie sa už niekoľkokrát objavilo nielen na sociálnych sieťach, ale aj v rôznych médiách. Blockchain ako hlavná technológia a výdobytok kryptomien je podľa mnohých expertov tou najpodstatnejšou zložkou, inováciou alebo novinkou, ktorú mali kryptomeny priniesť do tohto sveta. Stephen Bliss, jeden z hlavných investorov eToro verí, že blockchain môže výrazne zmeniť svet a že táto technológia bude kľúčová v budúcnosti. Najväčší prínos by mala mať pre finančný sektor, ktorý by mal blockchain podľa Stephena Blissa zmeniť úplne od začiatku.

Viac o tejto novinke sa dočítate na linku nižšie: coinspeaker.com

Blíži sa halving Litecoinu, prečo teda cena stagnuje?

Jednoduchá odpoveď by bola, že preto, lebo stagnuje (aktuálne klesá celý trh). Ale to väčšinou aj tak nebýva dôvodom na to, aby kryptomena, ktorá má pred sebou takú dôležitú udalosť klesala tak výrazne, ako Litecoin. Ten patrí aktuálne medzi najvolatilnejšie kryptomeny nielen v TOP 10, ale celkovo. Aj napriek tomu, že Litecoin čaká halving (ktorý býva spúšťačom niekedy až parabolického rastu), cena Litecoinu stagnuje, ba priam až klesá. Došla teda býkom Litecoinu para? Aktuálne to tak vyzerá, keďže cena z tohtoročného high (viac ako 142 dolárov) klesla až pod 120 dolárov (na aktuálnych približne 119 dolárov).

Viac o kryptomene Litecoin sa dočítate, ak kliknete na nasledujúci link: cryptoslate.com

Nielen Bitcoin, ale už aj 1 Satoshi valcuje národné meny

Aktuálne je hodnota najmenšej jednotky Bitcoinu (1 Satoshi) väčšia ako 7 národných mien. Na to, že Bitcoin samotný nemá predstavovať žiadnu hodnotu (podľa veľkého množstva kritikov), sa mu celkom darí nie? Veď už teraz je jeho hodnota vyššia ako menovite národná mena štátov Irán (iránsky riál), Vietnam (vietnamský dong), Indonézia (indonézska rupia), Guinea (guinejsky frank), Sierra Leone (leónsky leone), Laos (laoský kip), Uzbekistan (uzbecký sum).

Viac informácii o iných menových aspektoch, v ktorých Bitcoin už teraz prekonáva tradičné peniaze, nájdete na tomto odkaze: cryptopotato.com

Irán vo veľkom bojuje proti ťažiarom kryptomien

Irán cielene utočí na Bitcoin ťažiarov aj kvôli spomínanej rivalite medzi iránskym riálom a Satoshim (aj keď to vôbec nie je rivalita, keďže Satoshi  vyhráva!). Faktom ale ostáva, že iránska vláda sa rozhodla zabaviť ťažiarom Bitcoinu až 1 000 strojov. A to už vôbec nie je málo. Ako hlavný dôvod tohto rozhodnutia vláda uviedla, že spotreba elektriny v danom štáte rapídne vzrástla. Obviňujú z toho čisto ťažiarov a tak sa proti nim snažia bojovať takýmito ráznymi rozhodnutiami.

Viac o tejto nelichotivej správe sa dozviete na týchto linkoch: v CZ novinky.cz alebo v ENG tu ccn.com

Nová teória naznačuje, že Satoshi Nakamoto môže byť z Estónska

Teórií o tom, kto je Satoshi Nakamoto stále pribúda. A pribúdať asi aj bude, kým sa skutočne nedozvieme, kto Nakamoto je. Podľa najnovšej teórie by mohlo ísť o dvojicu programátorov z Estónska. Märt Saarepera a Ahto Buldas. Mená, ktoré ste pravdepodobne ešte nepočuli. Teraz sa ale zdá, že táto dvojica je spojená s menom Satoshiho Nakamota. Niekoľko rôznych faktov ukazuje práve smerom k týmto dvom osobám. Prečo je to ale tak?

Ak vás zaujíma odpoveď na túto otázku, odporúčam pozrieť tento link: bitcoinist.com

Čo čítať ďalej?

Netflix natočí dokument o altcoinoch – Cesta k mainstreamu sa otvára!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance