Netflix-1

V rámci kryptomenovej komunity sa šírili dohady o tom, že Netflix pripravuje dokumentárnu sériu o altcoinoch. Teraz už vieme, že nejde o špekuláciu, ale o realitu.

Netflix vo vlaku kryptomien

Netflix je známy pre svoju schopnosť odhaliť spoločenské trendy. Najnovšie narazil na zlatú žilu, ktorou sú kryptomeny. Po špekuláciách tak prichádza potvrdenie, že Netflix tvorí dokument o altcoinoch. Potvrdenie prišlo od tímu PACcoinu, ktorý tweetoval zo štúdia Netflixu.

Netflix pripravuje nový dokument s tými najpovolanejšími osobami z celého odvetvia. Streamovacia služba si tak pozvala najväčších vizionárov priestoru kryptomien. Tí majú hovoriť o tom, čo všetko môžu kryptomeny spraviť pre budúcnosť finančného priestoru, ale tiež o tom, ako kryptomeny zmenia internet.

Ako sa darí Bitcoinu: Bitcoin – Je toto naozaj koniec parabolického rastu? + Porovnanie s minulosťou

Zoznam vystupujúcich zahŕňa veľké celebrity kryptomenovej komunity. Obzvlášť rozhovory s tvorcom Cardana a Etherea budú určite veľmi zaujímavé. Cieľom bude zrozumiteľne podať potenciál kryptomien mainstreamovému publiku. Tu je zoznam vystupujúcich:

  • Vitalik Buterin (Ethereum Founder)
  • Jihan Wu (Bitmain Founder)
  • Justin Sun (Tron Founder)
  • Yi He (Binance Founder)
  • Charles Hoskinson (Cardano Founder)
  • Sunny Lu (VeChain Founder)
  • Jun Hasegawa (OmiseGo Founder)
  • Da Hongfei (Neo Founder)
  • Roger Ver (Bitcoin Cash Founder)

Od zábavy k mainstreamu

Technológia si získala pomerne veľkú pozornosť v rámci zábavného priemyslu. Iste poznáte filmy o technologických velikánoch, ako je Steve Jobs alebo Mark Zuckerberg. Filmy o obidvoch menovaných si získali značnú pozornosť. Veľkej popularite sa teší tiež seriál Silicon Valley, ktorý rozpráva príbehy začínajúcich inovátorov technologického sveta.

Tieto prvé lastovičky jasne ilustrujú trend v spoločnosti, ktorá chce počuť príbehy o tom, ako vlastne vznikal svet, v ktorom teraz žijeme. Lenže tu to nekončí. Kryptomeny sú totiž svetom, kde budeme žiť v budúcnosti. Netflix tak urobil krok ešte ďalej. A to je pre kryptomeny úžasné.

Viac informácií: [PREHĽAD TRHU] – Bitcoin padá, altcoiny padajú – FOMO je na konci?

Rečníci tak môžu globálnej verejnosti predstaviť kryptomeny v lákavom formáte. To neradno podceňovať. Aby si človek kryptomeny zamiloval, musí najskôr pochopiť, prečo sú vlastne kryptomeny hodnotné. A Netflix si pozval tie najpovolanejšie osoby (a Justina Suna), ktoré môžu zvyšku sveta predať správu o tom, prečo sú kryptomeny také cenné.

Černobyl efekt

Ak sa pohybujete medzi ľuďmi, tak ste určite zachytili šialenstvo, ktoré nastalo po odvysielaní seriálu Černobyl z produkcie HBO. Zrazu sa v podstate každý stal odborníkom na jadrovú energiu a historikom udalostí zo Sovietskeho zväzu. Na tom nie je nič zlé, pretože tak má vyzerať radosť z toho, keď sa jedinec niečo naučí.

Identicky osud tak môže stretnúť aj kryptomeny, avšak pravdepodobne nie v tak obrovskom rozsahu ako pri seriáli Černobyl. Každá popularizácia kryptomien je ale skvelou správou pre rozvoj ekosystému digitálnych mien. Kryptomeny by tak už nemuseli byť vnímané ako zaujímavý technologický výstrelok, ale ako technológia, ktorá transformuje fungovanie svetového finančného systému.

Čo čítať ďalej:

Twitch opäť prijíma Bitcoin a BCH – Amazon ukazuje cestu ostatným gigantom

Zdroj:
http://thebitplex.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.