Bitcoin je na červenej ceste a altcoiny už sú jednou nohou v pekle. Tether bude po novom aj na sieti Algorand, ktorá je kompletne PoS. Analytici z Grayscale tvrdia, že inštitucionálny záujem neopadá a to ani napriek obrovskej volatilite terajšieho trhu.
Republikáni za Bitcoin
V americkom kongrese sa vedie vojna o Libru. Minca Facebooku čelí silnej kritike od politických reprezentácií. A to sa ukázalo aj na rokovaní s predstaviteľom Facebooku. Lenže to nie je úplne dôležité, pretože Libra nie je kryptomena. Čo je však dôležité, je fakt, že predseda republikánskych reprezentantov v kongrese povedal, že Bitcoin je dôležitý a vláda by ho mala podporovať.
Rozbor ceny kryptomien: [VIDEO ANALÝZA] BTC, ETH, LTC – Deň po výplachu – Rysuje sa šanca na krátky nákup?
Hoci sa Trump vyjadril o Bitcoine negatívne, jeho republikánski kolegovia tak úplne nesúhlasia, čo sa ukázalo v interview s Kevinom McCarthym. Líder republikánov povedal, že je vlastne veľkým fanúšikom Bitcoinu a že je rozhodne za podporu tejto technológie, pretože vláda súkromie neochráni. Technológie však áno. Hlas rozumu z politických kruhov (a ešte z USA) je dnes skutočne výnimočným a príjemným prekvapením.
Bitcoin denne presunie 3 miliardy dolárov
Hoci je cena BTC momentálne v prepade a z hranice 14 tisíc USD ďalej padá pod 10 tisíc USD za mincu, sieť si vedie náramne dobre. Spike v cene BTC a počte transakcií totiž doviedol Bitcoin až k tomu, že sieť momentálne presunie viac než 3 miliardy dolárov denne. To je o 210 % viac než pred tromi mesiacmi. Ak vás desí terajší prepad, nezúfajte. Je to dlhoočakávaná korekcia, ktorá prišla po parabolickom raste. Ostatné vedľajšie indikátory totiž ukazujú, že sieť je zdravá, využívaná a hlavne potrebná!
Cena BTC pravdepodobne otestuje prechádzajúce supporty a môže sa zastaviť až na 8700 USD. Ak by šla korekcia ešte nižšie, ďalšie hranice sa pohybujú okolo 7000 USD a 6000 USD. Pokles nižšie je nepravdepodobný. Viac sa dočítate v našom prehľade trhu.
Ako je na tom BTC: (PREHĽAD TRHU) Bitcoin pod 10 000 dolárov a altcoiny sa smažia v pekle
Grayscale: Inštitúcie stále chcú BTC
Grayscale prišiel so svojím reportom o záujme investorov o kryptomenové fondy spoločnosti. Zatiaľ čo celý internet špekuluje, či regulácie a volatilita neodradia inštitucionálnych investorov, Grayscale tvrdí, že záujem je stále vysoký a nič sa na tom nemení. Inštitúcie tak ďalej chcú nakupovať Bitcoin a ďalšie kryptomeny.
Podľa reportu za Q2 je možné sledovať, že záujem o kryptomeny je vysoký. A nielen to. Záujem má totiž tiež vzrastajúcu tendenciu. Vďaka tomu došla spoločnosť Grayscale k záveru, že rast trhu je hnaný organickým prísunom peňazí do priestoru. Hneď po BTC fonde si najlepšie vedie Ethereum a potom Ethereum Classic. Kryptomeny aj Bitcoin sú tak stále na dobrej ceste.
Tether bude aj na Algorande
Algorand je jednou z nových nádejí kryptopriestoru. Špekuluje sa, že to môže byť zatiaľ najviac decentralizovaná sieť (hoci je stále väčšina tokenov pod kontrolou vývojárov, čo je však na začiatku pri PoS sieťach vcelku bežné). Práve v Proof of Stake je najväčšia inovácia. Tether bol zatiaľ primárne viazaný na PoW blockchainy a Algorand je plne Proof of Stake.
Tether sa tak ďalej snaží upevňovať svoju pozíciu vedúceho stablecoinu a tým, že bude existovať na rôznych blockchainoch, sa tiež zvyšuje jeho užitočnosť. Tether je tak na mnohých rôznych blockchain sieťach. Tento fakt však nemôže rozptýliť pochybnosti o tom, či je Tether skutočne vhodným stablecoinom, vzhľadom na svoju extrémne zlú reputáciu. Povesť Bitfinexu prechádza aj na Tether a preto je stále nejasné, či Tether nebude čeliť výraznému zásahu regulátorov.
Francúzsko robí krok do budúcnosti
Francúzsko sa chystá zaradiť po bok krajín, ako je Malta, Švajčiarsko či Estónsko. To sú krajiny, ktoré majú v podstate hotové regulačné rámce pre služby spojené s kryptomenami. Samotné kryptomeny sú len veľmi ťažko regulovateľné, aj keď sa o to niektorí pokúsili pomocou modulovania vlastných systémov.
Informácie o Ethereu: To najlepšie z AMA výskumného tímu Etherea – Buterin: Výskum ETH 2.0 je hotový, prídu už len kozmetické zmeny
Francúzsko tak vychádza v ústrety firmám, ktoré nechcú operovať v šedej zóne. Blockchain startupy a podniky sa tak po novom môžu dobrovoľne prihlásiť úradom a dokázať, že fungujú podľa platných regulácií, napr. na ochranu zákazníka. To prinesie do priestoru väčší prehľad pre inštitúcie, ktoré sa nebudú musieť desiť vstupu na kryptomenové pole. Výhodne je to najmä pre prevádzkovateľov búrz. Tie totiž budú čoskoro čeliť globálnym reguláciám od FATF.
Čo čítať ďalej:
(PREHĽAD TRHU) Bitcoin pod 10 000 dolárov a altcoiny sa smažia v pekle
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.