MF ČR: Kryptomeny nie sú peniaze, ale „zásoby svojho druhu“.
MF ČR: Kryptomeny nie sú peniaze, ale „zásoby svojho druhu“. Zdroj: shutterstock.com/PalSand

MF ČR: Kryptomeny nie sú peniaze, ale „zásoby svojho druhu“ – WSJ: 18,6% ICO sú podvody – Litecoin, ZCash a Bitcoin Cash na Gemini – Švajčiarsko zvažuje štátnu kryptomenu – Genesis Global Trading získala BitLicense pre New York – Binance odložila zalistovanie TrueUSD – Skrachovaná burza Coincheck chce pod novými majiteľmi na americký trh – Bitmain plánuje expanziu do AI – Rusko bude oficiálne nazývať kryptomeny „digitálne peniaze“ a tokeny „digitálne práva“ – V Indii bolo podaných celkom päť petícií proti zákazu obchodovania s kryptomenami

Správa dňa

Nové stanovisko ministerstva financií ČR vyjasňuje, ako správne evidovať digitálne meny v účtovníctve. Odporúča ku všetkým pristupovať ako ku zásobám „svojho druhu“, bez ohľadu na to, za akým účelom sú držané. Podľa expertov však stále zostali niektoré otázky nezodpovedané, napríklad aký použiť kurz, keď v ČNB v kurzovom lístku žiadny nevypisuje. Ihned.cz (v CZ) (pozn. red.: detailný článok pripravujeme na zajtra)

Kryptomeny a ICO

Ako uvádza The Wall Street Journal, ktorý vykonal vyčerpávajúcu štúdiu 1450 ICO, 271 z nich získalo červenú vlajku, označujúcu podvodný projekt, čo je 18,6%. V projektoch, ktoré časopis označil za podozrivé, sa najviac objavili plagiáty textov, fotky členov tímu alebo investorov z fotobánk a v 111 prípadoch tieto ICO kopírovali a vkladali celé časti iných white paper-ov. Napriek tomu týchto 271 ICO získalo viac než 1 miliardu USD od investorov. Newsbtc.com (v EN)

Litecoin bol zalistovaný na Gemini Exchange burze spolu s kryptomenami ZCash a Bitcoin Cash. Globalcoinreport.com (v EN)

Písali sme tiež: Čo je kryptomena ZCash?

Reuters uviedla, že Švajčiarsko formálne uvažuje o možnosti kryptomeny podporovanej štátom. Vláda požiadala zákonodarcu, aby vypracovali štúdiu o výhodách a nevýhodách švajčiarskeho „e-franku“. Bitcoin.com (v EN)

Burzy

Spoločnosť Genesis Global Trading získala licenciu BitLicense od ministerstva financií (DFS), čo je len piata kryptoburza, ktorá túto kontroverznú licenciu získala v priebehu posledných troch rokov. Coindesk.com (v EN)

Skrachovaná kryptoburza Coincheck dostala nové vedenie a jej noví majitelia plánujú uvedenie obchodnej platformy na americký trh. Bloomberg uvádza, že japonská maklérska firma Monex, ktorá získala Coincheck v apríli, sa domnieva, že expanzia v USA by mohla burze pomôcť čoskoro sa znovu stať významným hráčom v priemysle. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Coincheck hack

Biznis

Bitmain, svetový líder v oblasti výroby ťažobného hardvéru chce teraz získať podobnú rolu tiež v oblasti umelej inteligencie (AI). Vo vzácnom rozhovore povedal CEO spoločnosti Bitmain Jihan Wu pre Bloomberg, že spoločnosť smeruje svoje skúsenosti s vývojom ASIC čipov smerom k začínajúcej AI divízii. CCN.com (v EN)

Regulácie

Ruský predseda vlády Dmitrij Medvedev uviedol, ako úrady pokročili s prijímaním dlho očakávaných nariadení o kryptomenách. Zákonodarcovia nahradia bežné slová ako „kryptomeny“ a „tokeny“ právnymi termínmi, ako sú „digitálne peniaze“ a „digitálne práva“. V štátnej Dume boli podané dva návrhy zákonov. Jeden z návrhov by mal budúci týždeň prejsť prvým čítaním. Bitcon.com (v EN)

V Indii bol už podaných päť petícií na odvolanie zákazu rezervnej banky Indie (RBI). RBI bankám zakazuje poskytovať služby subjektom, ktoré sa zaoberajú kryptomenami. Najvyšší súd v krajine stanovil dátum pre vypočutie, ale zabránil ostatným súdom prijímať nové. Bitcoin.com (v EN)

Naše najnovšie video:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a na Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance