“Krypto nie je mŕtve”, hovorí prominentný analytik • Coinbase a Circle sa pripojili k novej Blockchain Association • Kanadský Bitcoin Trust získal status podielového fondu • V USA vznikne nová mining farma napriek nízkym kryptocenám • Kryptoceny sú nízke, mining neefektívny, čo s ďalej GPU hardvérom?
“Krypto nie je mŕtve”, hovorí prominentný analytik
Niet pochýb o tom, že rok 2018 je zatiaľ brutálnym rokom pre ekosystém kryptomien. Realitou sa stalo, že kryptotrh klesol v roku 2018 o 80 percent. Avšak jeden z prominentných analytikov vyhlásil, že “krypto nie je mŕtve”. Mohamed El-Erian, hlavný ekonomický poradca spoločnosti Allianz, hovorí, že písať nekrológ kryptomenám je predčasné. Uvádza:
”Krypto nie je mŕtve a technológia určite tiež nie je mŕtva. Budeme vidieť rozšírenejšie prijatie blockchain technológie a súvisiacich technológií tak súkromným, ako aj verejným sektorom.”
Veľa finančných a obchodných médií hovorí o úpadku kryptomien, ale zaujímavé je, že sa do kryptotrhu zapája veľa inštitucionálnych finančných zdrojov. Napríklad, Goldman Sachs nedávno uviedol, že povesti o tom, že ukončili svoje plány ohľadom Bitcoin trading desk, sú “falošné správy”. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)
Coinbase a Circle sa pripojili k novej Blockchain Association
Niekoľko spoločností v odvetví kryptomien, vrátane spoločností Coinbase a Circle, vytvorilo Blockchain Association – nové obchodné združenie, ktoré vystupuje v mene tohto odvetvia. Skupina bude lobovať vo Washingtone, D.C., o politikách a predpisoch, ktoré chránia hodnotu decentralizovaných a mnohých riešení, ktoré sa vyvíjajú na rozšírenie kryptomenového ekosystému. Cieľom združenia je vytvoriť proinovačné prostredie, ktoré dokáže uspokojiť rastúci celosvetový dopyt po dostupných, transparentných a demokratických finančných a technických systémoch. Medzi zakladajúcich členov patrí Coinbase, Protocol Labs, Circle, Inter/Stellar, Digital Currency Group and Polychain Capital. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)
Tip redakcie: [Politika] Kryptomeny budú mať zastúpenie na najvyšších miestach
Kanadský Bitcoin Trust získal status podielového fondu
Spoločnosť First Block Capital Inc. oznámila, že jej vlajkový produkt, FBC Bitcoin Trust, teraz získal status spoločného podielového fondu. Stal sa prvým a jediným investičným produktom schváleným inštitúciami Ontario Securities Commission (OSC) a British Columbia Securities Commission (BCSC).
Bitcoin Trust sa označuje za “prvú kanadskú úplne registrovanú, špecializovanú kryptomenovú a blockchain investičnú spoločnosť”, ktorá vlastní licenčné koncesionárske certifikáty (EMD) ako správca portfólia (PM) a správca investičných fondov (IFM). Cieľom fondu je sprístupniť investície do triedy aktív digitálnej meny a umožniť podielnikom umiestniť jednotky do vládou podporovaných daňovo efektívnych subjektov so zabezpečením dennej likvidity. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)
V USA vznikne nová mining farma napriek nízkym kryptocenám
Niektoré štáty USA sú známe nízkymi nákladmi na energiu, čo z nich robí cieľ pre ťažobné spoločnosti. Podľa tlačovej správy z 11. septembra 2018 vstúpila čínska holdingová spoločnosť Wuhan General Group do rokovaní o transformácii zariadenia amerického ministerstva obrany na kryptoťažobnú farmu. V prípade úspešných rokovaní má spoločnosť v úmysle využívať nízke ceny elektrickej energie v USA, chladné prostredie a vysokorýchlostný internet, ktorý je rozhodujúci pre ťažobné činnosti. Ťažobná farma o rozlohe 55 000 metrov štvorcových by podľa odhadu spoločnosti mala zarobiť mesačne okolo 3,5 milióna dolárov s počtom 1 300 ťažobných zariadení. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v EN)
Kryptoceny sú nízke, mining neefektívny, čo ďalej s GPU hardvérom?
Vzostup kryptomien v roku 2017 naštartoval nákupnú horúčku ťažobných GPU. Ich ceny rástli a GPU sa stali nedostatkovým tovarom. Akcie výrobcov GPU stúpli o 45-50 %. Avšak v tomto roku prišlo k obratu k horšiemu. Stručne povedané, kombinácia faktorov ako zvýšená konkurencia, vznik veľkých ASIC fariem, nízke ceny altcoinov výrazne obmedzili zisky malých používateľov. Ľudia začali predávať jednotky GPU aby získali aspoň zlomok pôvodnej kúpnej ceny.
V dôsledku toho sa začínajú objavovať alternatívne prípady použitia. Spoločnosť Leonardo Render využíva blockchain na vytvorenie ekosystému, kde držitelia GPU môžu predávať nadbytočnú výpočtovú silu kreatívcom hľadajúcim výkon GPU na rendering grafiky a videa. Ďalšou iniciatívou je napríklad výskum umelých inteligencií. Spoločnosť VectorDash napríklad využíva decentralizovanú sieť na poskytovanie cenovo dostupných GPU výskumným pracovníkom AI. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.