[Správy] EOS – podozrivé hlasovania výrobcov blokov • Na Wall Street sa Ethereum futures stávajú realitou…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Kvakomat PC bannerKvakomat mobil

EOS – podozrivé hlasovania výrobcov blokov • Na Wall Street sa Ethereum futures stávajú realitou • Noble: Tether banka zúfalo potrebuje hotovosť • Google: Početnosť vyhľadávania slova Bitcoin je za posledných 18 mesiacov najnižšia • Sú anonymné kryptomeny naozaj potrebné?

EOS – podozrivé hlasovania výrobcov blokov

EOS developer Block.one nedávno reagoval na tvrdenia o podozrivých hlasovacích aktivitách medzi výrobcami blokov (BP). Minulý týždeň sa ukázalo, že Huobi a ďalšie BP sa dohodli na manipulácii hlasov v sieti. V záujme ochrany decentralizácie EOS sa môžu hlavné BP zapojiť do spoločného hlasovania. Takýto scenár sa javí ako prekliatie myšlienky decentralizácie, najmä v spojení s rámcom hlasovania držiteľov mincí EOS. V súvislosti s týmto problémom zakladateľ Etherea Vitalik Buterin vyjadril názor, že hlasovací protokol EOS by mohol nevyhnutne viesť k hlasovaniu quid pro quo (niečo za niečo). Akonáhle sa tak stane, bude len málo toho, čo by mohlo zabrániť vzniku hlasovacích kartelov. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Na Wall Street sa Ethereum futures stávajú realitou

Maklérska spoločnosť TD Ameritrade – Chicago Board Options Exchange (CBOE) a niekoľko ďalších veľkých investičných spoločností z Wall Street podporujú spustenie ErisX, ktorý integruje Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin spolu s Bitcoinom.

Počas mnohých mesiacov, od debutu futures trhu Cboe a CME Group Bitcoin, investori na trhu s kryptomenami vyzývali spustenie platformy na obchodovania s Ethereum futures. Dnes sa zdá, že ErisX naplní tieto výzvy a začne ako prvý na amerických trhoch s regulovaným obchodom s kryptofutures. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine).

Noble, Tether banka, zúfalo potrebuje hotovosť

Noble, začínajúca banka v Portoriku, má pravdepodobne vážne problémy, podľa správy Modern Consensus s citovaním vysoko umiestnených zdrojov. Jeden zo zdrojov povedal:

„Ak spoločnosť Noble čoskoro nedostane hotovosť, budú mať len pár dní. Sú zúfalí.”

Nový prieskum kryptoburzy BitMex, publikovaný 2. októbra, naznačuje, že v druhom štvrťroku poklesli bankové vklady v kategórii medzinárodných finančných subjektov, vrátane spoločnosti Noble, o 18,4 %. Výskum hovorí:

„Podľa nášho názoru tieto údaje potvrdzujú tvrdenie, že Tether presúva svoje rezervy z Noble do iných bánk mimo Portoriko. Spoločnosť Tether uviedla, že Tether fondy boli diverzifikované aj do iných bánk.”

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Google: Početnosť vyhľadávania slova Bitcoin je za posledných 18 mesiacov najnižšia

Rok 2018 bol nepochybne ťažkým rokom pre kryptocentomeny. Bitcoin, vedúca svetová kryptomena, od januára výrazne stratila zo svojej hodnoty. Zdá sa však, že cena nie je jedinou klesajúcou zložkou. Podľa údajov z Google Trends záujem vyhľadávajúcich o Bitcoin (BTC) dosiahol v súčasnosti najnižšiu úroveň za posledných 18 mesiacov. Rovnaký trend možno pozorovať aj pri druhej najväčšej digitálnej mene – Ethereum (ETH).

Ďalším zaujímavým zistením je, že tento pokles sa zhoduje s aktivitou investorov na niektorých veľkých burzách. Napríklad Coinbase, ktorá je najväčšou kryptoburzou v USA, zaznamenala 83 percentný pokles z najvyššej januárovej hodnoty. Napriek poklesu objemu vyhľadávania vyzerajú aktuálne nálady pre BTC a pre ETH mierne pozitívne. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Sú anonymné kryptomeny naozaj potrebné?

Jedným z najväčších omylov v kryptosvete je to, že kryptomeny sú anonymné, no vo všeobecnosti je všetko jasne zaznamenané v blockchaine. Existuje však aj kategória nazývaná anonymné/súkromné mince, postavené s konkrétnymi funkciami anonymity. Medzi príklady anonymných mincí patria napríklad Monero, Dash, Zcash a PIVX, ktorých cieľom je poskytovanie anonymity používateľom. Faktom pritom zostáva, že blockchain ani náhodou nie je anonymný.

A to, čo mnohí ľudia často neberú do úvahy, je vplyv súčasných nariadení Know Your Customer (KYC). Zákony KYC vyžadujú od kryptobúrz overenie totožnosti používateľa ešte pred začatím obchodovania. Viac sa dočítate tu: https://cryptoinsider.com/ (v angličtine).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.