EOS Mainnet zamrzol dva dni po spustení-Sochu Lenina v Kyjeve nahradí Satoshi Nakamoto-CIA nepotvrdzuje ani neodmietla vedomosti o totožnosti Satoshi Nakamoto-Veľké banky nechcú kryptoklientov-Spoločnosť z UK predstavila e-bicykel, ktorý ťaží krypto-Bitcoin bol prijatý na 550 ročnej tržnici v Istambule-AdBlock Plus chce použiť blockchain na rozoznávanie falošných správ-Talianske úrady zaistili Bitcoiny z peňaženiek burzy BitGrail
Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com
Správa dňa
Niečo menej ako 48 hodín po tom, čo bol EOS Mainnet spustený – “zamrzol”. Potvrdzujú to viaceré správy na Twitteri a Steemite. Potvrdzuje to tiež 21 najvýznamnejších výrobcoch blokov EOS (BPs). Zatiaľ čo BPS a mnoho pohotovostných uzlov sa pokúšajú identifikovať a opraviť problém, transakcie sa na EOS Mainnet zdajú byť zamrznuté.
Spoločnosť EOSUK, jeden z kandidátov na BP informuje, že monitor siete EOS v súčasnosti zobrazuje viaceré BP ako “červené”. To znamená, že ich rozhrania API nereagujú. Príčina je stále nejasná, pričom jedným z možných dôvodov zmrazenia siete je útok DDoS.
Satoshi Nakamoto
Iniciatíva, ktorú podporuje skupina známa ako republika Satoshi Nakamoto plánuje vytvoriť najskôr virtuálnu pamiatku. Bude ju možné prezerať pomocou aplikácie po nasmerovaní mobilného zariadenia, (smartfónu, tabletu,)… na podstavec. Mobilná aplikácia bude vyvinutá firmou Raccoon World, ktorá sa zameriava na virtuálnu realitu. Preferovaným miestom pre sochu je bulvár Shevchenko, kde bol predtým pamätník V. I. Lenina.
Daniel Oberhaus z Motherboard’s, ktorý sa venuje predovšetkým témam o fyzike, priestore, kryptomenách a budúcnosti energie, predložil Federálnemu úradu pre vyšetrovanie (FBI) a CIA žiadosť o poskytnutí informácií o totožnosti Satoshiho. CIA nepotvrdila, ale ani neodmietla existenciu informácií týkajúcich sa skutočnej identity Satoshi Nakamota. Pátranie teda stále pokračuje.
Banky a krypto
Kryptomenový ekosystém, aj keď je v podstate v rozpore s fiat menami, je stále závislý od tradičných bánk a platobných brán. Účastníci trhu si prostredníctvom nich vymieňajú kryptoaktíva za tovary a služby v reálnom svete. Údaje, ktoré zverejnil analytický kryptotýždenník Diar ukazujú, že hlavné banky sa zdráhajú poskytovať podporu kryptoenviromentu. Z údajov vyplýva, že vedúci pracovníci niektorých najväčších bánk na svete, ako sú ING, UBS a Credit Suisse, uvádzajú, že sa nebudú podieľať na ekosystéme kryptomien, a to ani vtedy, keď ich o to klienti priamo požadujú. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)
Mining
50cycles, špecializovaný výrobca elektrických bicyklov, odhalil prvý e-bicykel na svete, ktorý ťaží kryptomenu. Toba, nová séria kryptomining bicyklov, generuje odhadom približne 20 libier (22,9 €) v kryptomene “Loyalcoin” za každých 1 000 míľ (1 609 km). Každý z elektrických bicyklov ťaží výlučne “Loyaltycoin”, token, ktorý bude vymeniteľný za produkty dostupné na webových stránkach 50cycles, alebo sa môže vymieňať za hlavné kryptomeny prostredníctvom platformy Loyaltycoin.
Akceptácia Bitcoinu
550 ročný trh sa nachádza na ulici Sabuncu Hani 87 v Istanbule. V zmenárni menom Santral Doviz môžu turisti predávať a nakupovať Bitcoin za národnú menu Turecka, Líru. Prijatie Bitcoinu na tradičnom tureckom trhu je pozitívnym znamením, pretože väčšina obchodníkov na tureckom trhu neakceptuje kreditné karty ani iné formy bezhotovostných platieb.
Môže vás taktiež zaujímať: Verejná spoveď kryptocelebrít
Blockchain
AdBlock Plus spustil nový produkt s názvom TrustedNews, ktorý informuje používateľov o tom, či správy ktoré čítajú na webe, sú dôveryhodné alebo falošné. Cieľom spoločnosti je integrovať TrustedNews so spätnou väzbou používateľov do blockchainu . Plán je udržiavať decentralizovanú databázu v Ethereum blockchaine so zabudovaným protokolom, ktorý odmeňuje prispievateľov.
Hacking
Úrady v Taliansku zaistili Bitcoiny z firemných peňaženiek spornej burzy BitGrail, ako súčasť štandardného konkurzného konania. Problémy spoločnosti BitGrail vyšli najavo vo februári roku 2018, keď hackeri ukradli 17 miliónov Nano (predtým RaiBlocks), čo bolo v tom čase 170 miliónov dolárov. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)
Tip redakcie – Dajte si pozor na malvér – bolo ním vyťažených až 5 % Monera
Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.