[Správy] Čína pokračuje v tvorbe vlastnej kryptomeny – Rozšírenie Ledger do webového prehliadača Chrome údajne obsahuje malvér

BitmarketsBitmarkets

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Čína pokračuje v tvorbe vlastnej kryptomeny – Rozšírenie Ledger do webového prehliadača Chrome údajne obsahuje malvér.

Rozšírenie Ledger do webového prehliadača Chrome údajne obsahuje malvér
Čína pokračuje v tvorbe vlastnej kryptomeny – vydala nový zákon
Google obracia kartu – ruší zákaz Etherea doplnkov pre jeho aplikácie

Rozšírenie Ledger do webového prehliadača Chrome údajne obsahuje malvér

Používateľ Twitteru WizardofAus varoval držiteľov kryptomien pred rozšírením Ledger v prehliadači Google Chrome. Rozšírenie údajne obsahuje malvér. Už skôr WizardofAus načrtol riziká, ktoré tieto produkty predstavujú a čo môžu používatelia urobiť na svoju ochranu.
Po prvé si dávajte veľký pozor, aké rozšírenie inštalujete. Ak používate pre svoje kryptomeny rovnaký počítač ako na bežnú prácu, buďte extra opatrní. Lepšie je mať samostatný stroj alebo použiť Virtual Machine. Ďalšia vec je prejsť dvojitou kontrolou, či softvér skutočne pochádza z internetových stránok predajcu prostredníctvom zabezpečeného odkazu.
Pred dvoma dňami sa na internete objavila správa o rozšírení Ethereum (ETH) peňaženky do Chrome známeho ako Shitcoin Wallet, ktorý údajne rozširoval škodlivý javascript kód z otvorených okien prehliadača, aby ukradol dáta jeho používateľom.

Čína pokračuje v tvorbe vlastnej kryptomeny – vydala nový zákon

Čínska republika formálne zaviedla zákon upravujúci správu krypto hesiel ako súčasť svojich plánov pred vydaním digitálnej meny svojej centrálnej banky. Čína rozdeľuje heslá všeobecne do troch odlišných kategórií. Heslá, spoločné heslá a komerčné heslá, čo má uľahčiť prechod Číny na technológiu blockchain. Vláda sa riadi jednoduchým pravidlom – aby sa zabránilo manipulácii s dátami, je nutné chrániť každé údaje heslom.

ČĽR zatiaľ nestanovila formálny dátum vydania svojej kryptomeny, ktorá bude prvou, štátom podporovanou kryptomenou na svetovej scéne. Koncom minulého roka Čínska ľudová banka potvrdila, že začne testovanie meny pri vybraných bankách ešte pred začiatkom roka 2020. Chválenie blockchainu v Pekingu vyvolalo vlnu nadšenia, ktoré sa odrazilo na trhoch s kryptomenami. Čo však prinesie vydanie ich vlastnej kryptomeny, je vo hviezdach.

Mohlo by vás zaujímať: Veľký pozor na túto krypto peňaženku! Je napadnutá škodlivým softvérom

Google obracia kartu – ruší zákaz Etherea doplnkov pre jeho aplikácie

Rozšírenie do prehliadača založené na Etheree a peňaženka Metamask bude novo dostupná v rozšírení Google Chrome. Firma zmenila svoj postoj a zrušila zákaz, ktorý predtým platil.

MetaMask je rozšírenie prehliadača Google Chrome, ktoré obsahuje vstavanú kryptomenu a umožňujúce spúšťať decentralizované aplikácie na báze Etherea čiže dApps. Toto oznámenie prichádza týždeň po tom, čo Google Play pozastavil aplikáciu Metamask – údajne to nebola jediná aplikácia, ktorá bola zablokovaná. Google sa k tomu vyjadril, že vraj nebude podporovať aplikácie, ktoré ťažia kryptomeny na mobilných zariadeniach.

Čo čítať ďalej?

Zvýšenie ochrany a anonymity Litecoinu je na dobrej ceste, tvrdí vývojár!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Kvakomat PC bannerCatslap ICO mobil baner