[Správy] Cena Litecoinu poriadne rastie a môže rásť aj ďalej • Bitcoin sa blíži k významnému rozhodnutiu – kam pôjdeme potom?

BitmarketsKvakomat mobil

Cena Litecoinu poriadne rastie a môže rásť aj ďalej • Bitcoin sa blíži k významnému rozhodnutiu – kam pôjdeme potom? • Initial Exchange Offering sú skutočne ziskové, ale prečo? • Kryptomeny už aj do kostola? Vyzerá, že áno • Zoznam najdôležitejších edukačných zdrojov v kryptomenovom svete • Coinbase umožní platbu v kryptomenách pomocou karty v ďalších 6 štátoch v Európe

Cena Litecoinu poriadne rastie a môže rásť aj ďalej

Litecoin naozaj ide aktuálne „poriadne bomby.” Od polovice decembra 2018, kedy bola jeho hodnota iba 23 dolárov, Litecoin narástol už viac ako 5-násobne. Aktuálnych už viac ako 137 dolárov a vysoký rast je nepochybne poháňaný najmä vidinou blízkeho halvingu tejto kryptomeny. Niekoľko analytikov však aj napriek neistej situácie okolo Bitcoinu (a celkového kryptomenového trhu) tvrdí, že by Litecoin mohol stále pokračovať v raste. Je niekoľko faktorov a dôvodov (nielen halving), ktoré tento názor podporujú.

Ak vás zaujíma viac, o aké dôvody ide, neváhajte a kliknite na tento link: newsbtc.com

Bitcoin sa blíži k významnému rozhodnutiu – kam pôjdeme potom?

Bitcoin už zhruba týždeň (týždeň a pol) konsoliduje v rozmedzí 600 dolárov (medzi 7 500 dolárov a 8 100 dolárov). Nad hranicou 8 000 dolárov sa však nachádza iba sporadicky. Rovnako však platí, že cena Bitcoinu sa dlho neohriala ani pri sume 7 500 dolárov, odkiaľ rýchlo vystrelila k hladine 7 850 dolárov, okolo ktorej teraz pravidelne osciluje. Podľa rôznych grafov sa tak môže formovať wedge (klin), ktorý by mohol výraznejšie prehovoriť do nasledujúceho vývoju ceny.

Ak vás zaujíma daný graf, tak neváhajte a kliknite na tento link: newsbtc.com

Initial Exchange Offering sú skutočne ziskové, ale prečo?

O úspechu nových IEO (Initial Exchange Offering) píšeme častejšie. Ich situácia skutočne vzbudzuje pozornosť, keďže ich vzostup je taký rýchly a neočakávaný, ako bol vzostup ICO (treba dúfať, že sa nezopakuje táto situácia znovu). IEO majú oproti ICO hneď niekoľko výhod. Fungujú najmä ako skvelý spôsob na vyzbieranie potrebných financií pre začínajúce burzy. Takisto ponúkajú obrovské zisky pre svojich investorov. Nevýhodou však je, že napríklad v Amerike sú stále nelegálne a preto do nich investori nemôžu slobodne investovať.

Viac o IEO a o ich úspechu sa dozviete na tomto linku: coindesk.com

Kryptomeny už aj do kostolov? Vyzerá, že áno

Naozaj pokrokový prístup ku kryptomenám zaujala jedna katolícka organizácia v Amerike. Aby prilákala viac mileniálov, rozhodla sa prepojiť „analogický svet s tým digitálnym.” Cathio má byť novou platformou, ktorá má umožniť používateľom darovať financie alebo zasielať peniaze v rámci danej platformy. Pomôcť by mala hlavne s transparentnosťou financií a dotácií v rámci danej katolíckej organizácie. Pomáhať by im pri tom mala známa osobnosť Rick Santorum. Mediálneho rozruchu sa tak aplikácii Cathio dostáva už teraz viac ako dosť. Otázkou však ostáva, či sa podarí naplniť očakávania, ktoré do tejto platformy vkladajú veriaci v danej katolíckej organizácii alebo samotný Rick Santorum.

Viac o tomto zaujímavom počine si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: dailyhodl.com

Zoznam najdôležitejších edukačných zdrojov v kryptomenovom svete

Ľudí, ktorých sa oplatí sledovať, je určite obrovské kvantum. Napríklad, zdroj o úplných základoch iba donedávna opäť zaktualizoval Jameson Loop (CEO spoločnosti CasaHODL). Na jeho Twitteri sa nachádza link, ktorý vás prevedie tými najpodstatnejšími a najužitočnejšími informáciami, s ktorými by ste mali začať. Ďalej je určite veľmi podstatné sledovať napríklad GitHub. Povinnosťou by malo byť aj prečítať si Bitcoin whitepaper (povinne a všetci!). Sledovanie Andreasa Antonopoulosa (asi najznámejšieho Bitcoin experta) by malo byť takisto samozrejmosťou. Ak vás však baví najmä čítanie kníh, tak určite treba pozrieť od Saifedeana Ammousa The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking. Tento profesor ekonómie rozoberá podstatu kryptomien a ich prínos pre svet.

Viac naozaj zaujímavých zdrojov si viete vyhľadať tu: newsbtc.com

Coinbase umožní platbu v kryptomenách pomocou karty v ďalších 6 štátoch v Európe

Španielsko, Francúzsko, Taliansko, Írsko, Nemecko a Holandsko. Presne všetky tieto štáty budú môcť platiť pomocou kryptomien a Coinbase karty na všetkých termináloch, ktoré akceptujú platby Visa. Týchto 6 štátov sa pridáva k Veľkej Británii, kde táto možnosť bola sprístupnená ako prvá (v rámci Európy) už v apríli tohto roku. Medzi kryptomeny, ktoré budú môcť zákazníci burzy Coinbase míňať, patria Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin. Prvých 1000 kariet bolo rozdaných zadarmo a dopyt po nich bol obrovský.

Viac o tejto novinke sa dozviete na tomto linku: coindesk.com

Čo čítať ďalej?

[Seriál] Ktoré blockchainové spoločnosti najviac ovplyvnia decentralizáciu kryptomien? – 2. diel

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Memex PC bannerOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.