Správy.
Správy. Zdroj: shutterstock.com/Varavin88

Prinášame vám dnešný stručný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien. 

Cena Etherea by mala tento rok vyrásť na 2 550 USD a Bitcoinu na 29 533 USD – Bitcoin späť pod 10 000 – Decentralizovaná kryptoburza by mohla vyriešiť problémy súčasných búrz – Japonské úrady pozastavili činnosť dvom kryptoburzám, ďalších 5 sa musí zlepšiť – Skupina žien v organizácií UN pracuje na zavedení blockchainovej technológie pre zlepšenie postavenia minorít – Švédsko bude využívať blockchainovú technológiu pre prevody nehnuteľností – Technológia blockchainu bola využitá aj pre prezidentské voľby v Sierra Leone – SWIFT úspešne otestoval prevod prostriedkov pomocou blockchainu – Bitman hodlá investovať až do 30 startupov za účelom vytvorenia blockchainových bánk

Správa dňa

Napriek dramatickým poklesom, ku ktorým došlo v roku 2018, by investori mali vidieť skôr pozitívnu budúcnosť ako pre Bitcoin, tak pre Ethereum. Podľa prieskumu, ktorý bol robený v Číne, sa očakáva, že Ethereum bude mať cenu 2 550 USD. Pri Bitcoine sa predpokladá, že sa bude obchodovať za 29 533 USD.
Celý článok v EN tu.

Kryptomeny

Včera klesla cena Bitcoinu pod 9 500 USD. Bolo to spôsobené správami o hacku burzy Binance. Tiež tým, že japonská vláda udelila pokutu miestnym burzám a údajným výpredajom veľkej časti Bitcoinu z Mt. Gox. (Viac sme písali tu.) Celý článok v EN tu. 

Burzy

“Decentralizovaná burza” je vznikajúcou myšlienkou a dopady, ktoré by to mohlo mať na kryptotrhy, sú významné. Celá kryptosféra sa hlási k decentralizácii. Viacmenej burzy, ktoré používame k obchodovaniu s krytomenami, fungujú s využitím systémov založených na predošlých platformách obchodovania s akciami. Kryptoburzy tak majú uzavreté stránky softwéru, ktoré sú náchylné k hacknutiam alebo útokom DDoS. Avšak decentralizovaná burza by to mohla zmeniť. Celý článok v EN tu. 

Po problémoch s hacknutím burzy Coincheck minulý mesiac, teraz japonský regulátor finančných trhov prerušil operácie v Bit Station a FSHO na jeden mesiac s okamžitou platnosťou. Tiež vyžiadal plány na zlepšenie podnikania od ďalších piatich kryptoburz: Coincheck, Mr. Exchange, GMO Coine, Tech Bureau a Bicrements. Celý článok v EN tu. 

Blockchain

Ženy sa snažia pretlačiť blockchainovú technológiu aj do sociálne produktívnych oblastí, ktoré presahujú kryptomeny. OSN Ženy, skupina v rámci Organizácie spojených národov, skúma blockchain pre posilnenie humanitárneho úsilia podporujúceho ženy a dievčatá. Iné ženy, ako je členka predstavenstva Bitcoin Foundation Elizabeth McCauleyová, obhajovali rozšírenie virtuálnych mien aj do marginalizovaných skupín. Celý článok v EN tu. 

Švédsky úrad pre vlastníctvo pozemkov použije blockchainovú technológiu pre uskutočňovanie transakcií s nehnuteľnosťami. Podľa Wall Street Journal vláda testuje túto technológiu už po dobu dvoch rokov. Celý článok v EN tu. 

V priebehu prezidentských volieb v Sierra Leone túto stredu sa v tichosti dosiahlo druhého, možno väčšieho, míľnika. Blockchainová technológia Agora pomáhala sledovať voľby a prostredníctvom svojej vlastnej tzv. distribuovanej knihy umožnila bezprecedentné nahliadnutie do procesu. Celý článok v EN tu. 

Podľa poskytovateľa finančných správ SWIFT a 34 globálnych transakčných bánk prebehlo otestovanie technológie DLT Proof of Concept (PoC) veľmi dobre. Celý článok v EN tu. 

Gigant Bitmain oznámil v stredu, že plánuje až okolo 30 startupov, ktoré by vytvorili sieť “privátnych centrálnych bánk” založených na blockchaine. Celý článok v EN tu.

Pokiaľ nechcete prísť o ďalšie novinky v tejto oblasti, zapnite si notifikácie zvončekom vľavo dole, alebo nás môžete sledovať na Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance