[Správy] Cardano hard fork už v polovici februára! – V Indii chcú pomocou blockchainu zlepšiť výučbu na školách

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? ♦ Cardano hard fork už v polovici februára ! ♦ V Indii chcú pomocou blockchainu zlepšiť výučbu na školách.

Cardano hard fork už v polovici februára!
Cardano sa spojilo s vládou Uzbekistanu, aby spoločne vytvorili predpisy pre kryptomeny a burzy
V Indii chcú pomocou blockchainu zlepšiť výučbu na školách

Cardano hard fork už v polovici februára!

Charles Hoskinson, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ firmy stojaci za Cardanom, uviedol, že očakáva hard fork už v polovici februára. Aké vylepšenia tento hard fork prinesie však neuviedol.

Minulý mesiac bola spustená nová testovacia sieť Cardano a počas 24 hodín držitelia ADA tokenu zobchodovali viac ako 5 miliárd mincí v hodnote asi 195 miliónov dolárov, čo ukazuje značnú základňu držiteľov mince a to, že ju reálne veľa ľudí využíva.

Mohlo by vás zaujímať: Kryptomeny ZADARMO? FaucetHub nahradil ešte lepší Cointiply!

Cardano sa spojilo s vládou Uzbekistanu, aby spoločne vytvorili predpisy pre kryptomeny a burzy

Sesterská firma Cardana, Emurgo odhalila svoju novú spoluprácu s uzbeckou vládou a spoločnosťou Kobe Group & Infinity Blockchain Holdings, čo je oficiálna Technologická poradná agentúra pre projekt digitálneho hospodárskeho rozvoja Uzbekistanu, zameraná na vytvorenie právneho rámca pre STOS a STX v Uzbekistane. V rámci iniciatívy budú spoločnosti Emurgo a Kobe poskytovať poradenské služby týkajúce sa infraštruktúry pre digitálne bankovníctvo aktív, vzdelávacie jednotky blockchainu a ďalšie.

Emurgo bude tiež skúmať potenciál blockchainu tretej generácie Cardana v krajine a tiež začlení svoju vzdelávaciu platformu blockchainu do národných univerzít v Uzbekistane, aby vyškolila budúcich odborníkov na blockchain. Tokenizácia tradičných akcií prostredníctvom STOS hodlá krajine údajne zjednodušiť a zabezpečiť finančný sektor.

Táto iniciatíva prichádza hneď potom, čo Uzbekistanská národná agentúra pre riadenie projektov prerokovala vytvorenie národného fondu pre ťažbu kryptomien.

V Indii chcú pomocou blockchainu zlepšiť výučbu na školách

Indický minister telekomunikácií a IT Ravi Shankar Prasad poveril Národné centrum informatiky vývojom riešenia založeného na blockchaine na zlepšenie kvality vládnych škôl.

India je domovom asi 26 000 start-upov, z ktorých 9 000 pripadá na technologický sektor. Prasad naliehal na ministerstvo, aby vyvinulo mechanizmy, ako tieto start-upy zahrnúť do svojho technologického priestoru.

Čo čítať ďalej?

Nový Ethereum 2.0 testnet má úspech! – pritiahol už 22 000 validátorov

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre