[Správy] Bol som Satoshi, hovorí Craig Wright • Kolumbia a Venezuela sú na čele kryptomenovej revolúcie v Južnej Amerike…

BITmarkets BITmarkets

Bol som Satoshi, hovorí Craig Wright • Kolumbia a Venezuela sú na čele kryptomenovej revolúcie v Južnej Amerike • Zákonodarcovia v Taliansku schválili kryptoregulačný zákon • Flappy Bird sa vracia na EOS blockchaine

Bol som Satoshi, hovorí Craig Wright

Craig Wright, hlavný vedec Chainu tvrdí, že bol Satoshi. Populárny pseudonym „Satoshi” je známy ako vydavateľ bielej knihy Bitcoinu. Wright svoje vyhlásenie publikoval prostredníctvom Medium a začal tento príspevok tým, že vyhlásil podobnosti medzi sebou a Stevom Jobsom:

„Keď začal, Jobs bol outsider. Bol odmietnutý a bojoval, aby rástlo to, čo budoval každý deň”

Wright tvrdí, že jeho myšlienkou ohľadne Bitcoinu nebolo pomôcť anonymnému systému prevodu peňazí. Chcel, aby existoval v súlade s princípmi zákona. Povedal tiež, že ho hnevá ako Julian Assange a Ross Ulbricht (Wikileaks a Silk Road) vytvorili platformy mimo zákonov.

Wright tvrdí, že vždy veril, že blockchain Bitcoinu má fungovať v rámci zákonných hraníc. Z toho vyplýva, že ak je zákon porušený, transakcie by mali dať ľahko vysledovať a efektívne preskúmať. Jeho perspektíva blokchain technológie spočíva v tom, že by mala odradiť zločineckú činnosť tým, že bude v prípade potreby schopná byť podrobená kontrole v rámci zákona. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine)

Kolumbia a Venezuela sú na čele kryptomenovej revolúcie v Južnej Amerike

Nový dokument s názvom „Colombia and the Cryptocurrency Revolution” uvádza Kolumbiu na špičke adopcie kryptomien. Podľa spoločnosti DiscoverDash sa Kolumbia umiestnila na treťom mieste na svete v zozname obchodníkov, ktorí prijímajú Dash. Kolumbijských 327 obchodníkov patrí medzi 3 000 obchodníkov v Južnej Amerike, ktorí prijímajú Dash ako možnosť platby.

Dash, ktorý je podobný Bitcoinu, je navrhnutý tak, aby poskytoval viac súkromia a vyššie transakčné rýchlosti. Kryptomeny získavajú trakciu v Južnej Amerike, kde nestabilné ekonomiky ničia lokálne meny v dôsledku špirálovej hyperinflácie. Podľa koordinátora Dash Colombia George Donnellyho:

„Za 5 rokov sa bude Dash aktívne používať v každej krajine v Latinskej Amerike, pretože ľudia ho jednoducho milujú. Milujú, že majú kontrolu nad svojimi vlastnými peniazmi. Banky a vlády v Latinskej Amerike nie sú používateľsky prívetivé. Ľudia potrebujú Dash, pretože s ním prekračujú hranice a pomáha im platiť mimo vládny bankový systém.”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Zákonodarcovia v Taliansku schválili kryptoregulačný zákon

Podľa správ z Talianska, zákonodarcovia krajiny schválili návrh zákona, ktorý bol popísaný ako prvý pokus Ríma legálne regulovať určité aspekty kryptopriemyslu. Návrh zákona vytvára právne definície pojmov spojených s kryptomenovým sektorom, ako je „smart contract” a „distributed ledger technology”.

Komisia finančných služieb (FSC) na Mauríciu oznámila 8. februára, že dosiahla významný pokrok pri pretváraní krajiny na centrum digitálnych technológií v Afrike. Regulačný rámec pre službu Custodian Services (Digital Asset License) bol dokončený. To čoskoro umožní schváleným spoločnostiam poskytovať správcovské služby kryptoaktív.

Úrad pre finančné služby v Malte (MFSA) 8. februára predstavil verejnosti svoju navrhovanú stratégiu v oblasti kybernetickej bezpečnosti pre spoločnosti pôsobiace v sektore kryptomenových aktív krajiny. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Flappy Bird sa vracia na EOS blockchaine

V minulosti obľúbená hra Flappy Bird prichádza na EOS blockchaine. Klon hry, ktorá bola najviac sťahovanou hrou v januári 2014 sa môže hrať na EOSe. Podľa správy Trybe možno si zahrať zdarma každých 12 hodín. Najlepší hráči môžu získať EOS a držitelia tokenu FLB môžu dostať dividendy každých 12 hodín. Keďže denný objem je v súčasnosti nízky, očakávané výhry a dividendy pravdepodobne nebudú vysoké. Zatiaľ čo zostáva nejasné, kto je za implementáciou Flappy Bird na EOS, môže to naozaj zvýšiť popularitu hier ako je Flappy Bird. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

[OZNAM] MINI kurz začína!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.