[Správy] Bittrex čoskoro delistuje viac než 40 kryptomien • Je Binance DEX skutočne decentralizovanou burzou?

Best Wallet PCBitmarkets

Bittrex čoskoro delistuje viac než 40 kryptomien • Banky v Kórei sa zameriavajú na blockchain, kryptomeny však ignorujú • Blížia sa prvé globálne regulácie kryptomien? • Prvá národná kryptomena môže prísť už čoskoro • Vláda v Indii sa pravdepodobne načisto zbláznila • Je Binance DEX skutočne decentralizovanou burzou?

Bittrex čoskoro delistuje cez 40 kryptomien

Zlé správy pre fanúšikov kryptomien v USA pokračujú. Iba včera sa burza Bittrex vyjadrila, že pre svojich amerických klientov bude musieť delistovať až 42 rôznych kryptomien. Medzi najznámejšie z nich patria napríklad Civic (CVC), OmiseGo (OMG), Qtum (QTUM) alebo Enigma (ENG). Ako vidíte, nejde pritom o žiadne neznáme digitálne aktíva. Dôvodom delistovania má byť nátlak na burzu zo strany regulátorov v USA a neistota spojená s týmto trhom. Podobný dôvod uviedla aj burza Binance. K delistovaniu by malo dôjsť dňa 28.júna. Dovtedy môžu teda používatelia tejto burzy svoje kryptomeny či už zameniť, alebo previesť na iné burzy.

Viac o tejto správe sa dozviete na nasledujúcom linku: ethereumworldnews.com

Banky v Kórei sa zameriavajú na blockchain, kryptomeny však ignorujú

Neviem, či je vôbec možné, mať blockchain bez kryptomien alebo kryptomeny bez blockchainu. Je niekoľko ľudí, ktorí vnímajú blockchain bez kryptomien iba ako iný spôsob účtovnej knihy alebo databázy, ktorá pritom vôbec nemusí byť efektívnejšia ako databázy, ktoré máme dnes. Kórejské banky to však vidia inak. Nejedna banka v krajine sa začína obracať na blockchain technológiu. Využívať by ju mali práve ako formu účtovnej knihy alebo databázu. Zdá sa však, že o kryptomeny nie je záujem v tomto sektore. Teda minimálne medzi bankami v danej krajine. Aj napriek popularite týchto digitálnych aktív v celej Kórei, banky zatiaľ nehodlajú s nimi pracovať.

Viac informácií nájdete na linku nižšie: cointelegraph.com

Blížia sa prvé globálne regulácie kryptomien?

Dňa 21. júna má organizácia FATF (Financial Action Task Force – Finančný akčný výbor) zverejniť prvé návrhy na medzinárodné regulácie voči kryptomenám. Organizácia FATF má údajne vydať smernicu, na základe ktorej by mali štáty regulovať najmä kryptomenové burzy, ale takisto aj biznisy a začínajúce startupy v tomto sektore. Takéto regulácie by mali byť potom aplikované takmer v 200 štátoch na celom svete. Cieľom by malo byť zabránenie prania špinavých peňazí prostredníctvom kryptomien. Rovnako si chce dať FATF pozor na to, aby boli všetky transakcie nad 1 000 € riadne preverené, transparentné a preto budú vyžadovať aj KYC a ID overovanie.

Viac sa dozviete na tomto linku: cointelegraph.com

Prvá národná kryptomena môže prísť už čoskoro

Nie, pravdepodobne to nebude ani Švajčiarsko, ani Švédsko, Estónsko, Maršalove Ostrovy alebo Malta. Prvou krajinou s vlastnou kryptomenou by sa mal stať celkom prekvapujúco Island. FME (finančný regulátor na Islande) iba pred pár dňami odklepol návrh, ktorého hlavným bodom bolo vytvorenie vlastného národného digitálneho platobného systému. Pod palcom by to celé mala mať organizácia Monerium, ktorá má byť prvou oficiálnou štátnou inštitúciou zaoberajúcou sa digitálnymi peniazmi. Využívať by k tomu mala blockchain technológiu (pravdepodobne pôjde o blockchain Etherea).

Viac o tejto správe si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze: cryptopolitan.com

Vláda v Indii sa pravdepodobne načisto zbláznila

Nehovoríme však teraz o nepochopiteľnom a prehnanom zákone, ktorý sa snažia presadiť. Vláda v danom štáte totižto propaguje a finančne dotuje kurz, ktorého obsah je celý zameraný na kryptomeny a blockchain technológiu. Blockchain Architecture Design and Use Cases je kurzom, ktorý má vyučovať základy kryptomenového sveta a pokiaľ užívatelia nechcú certifikát (ktorý vôbec nie je drahý), tak je dostupný pre všetkých obyvateľov Indie úplne zadarmo. To však pôsobí veľmi mätúco alebo minimálne pokrytecky, ak si to porovnáme s už spomínaným návrhom vlády, ktorý by mal posielať ľudí do väzenia iba za to, že kryptomeny, ťažia, obchodujú alebo využívajú. Vláda by sa tak mala rozhodnúť, či chce kryptomeny zakázať alebo financovať ich vzdelávanie.

Viac o tejto mätúcej správe sa dozviete na linku nižšie: ccn.com

Je Binance DEX skutočne decentralizovanou burzou?

O tom, že Binance zastaví možnosť obchodovania americkým občanom, kvôli reguláciám sme vás informovali už včera. Nový variant pre občanov USA má byť platforma Binance U.S, ktorá má byť spustená začiatkom septembra. Zdalo sa, že dovtedy by tak mohli občania USA využívať decentralizovanú platformu Binance DEX. Avšak ani to nemá v pláne Binance povoliť a kryptomenový gignat oznámil, že IP adresy z Ameriky nebudú môcť využívať služby Binance DEX. Ihneď po tomto oznámení však nastala veľká debata o tom, či sa Binance DEX dá skutočne považovať za decentralizovanú burzu, ak vie takto zablokovať vstup používateľom. Na túto tému sa dokonca vyjadril aj Vitalik Buterin, ktorý si vo svojom tweete vypýtal reakciu Changpenga Zhaa na tému Binance DEXu a jej decentralizácie.

Ak chcete vidieť, ako prebiehala diskusia medzi nimi, tak kliknite na tento link: cryptonewsz.com

Čo čítať ďalej?

Na Amazone sa bude dať čoskoro platiť Ethereom!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

txbBest Wallet mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.