BTC, Bitcoin, down, bad, cena, prepad

Bitcoin útočí na 9 000 a snaží sa preraziť vyššie. Čoskoro by sa mohlo ukázať, či sa nachádzame v ďalšom bull rune, alebo či bude obdobie akumulácie trvať ešte dlhšie. Burza Binance vykazuje dobré výsledky a aj vďaka nim spálila 2 milióny BNB tokenov. A v neposlednom rade si s nami poďte zahlasovať vo veľkej ankete o najúspešnejší coin v roku 2020.

Profesionálna analýza – 18.01.20 Dôvody, prečo Bitcoin prekoná rezistenciu – Bullish scenár

Bitcoin sa snaží preraziť rezistenciu

Bitcoin je teraz v rozhodovacej fáze. Rozhoduje sa o tom, či budeme z technického hľadiska v up trende, alebo či nás čaká pokračovanie obdobia akumulácie. Zatiaľ nie je možné jednoznačne povedať, čo sa deje. Na potvrdenie vzostupného trendu je potrebné vytvoriť nové higher high na úrovni cca $ 10 5000. Najprv sa ale pozrieme na krátkodobý trend. Tu sa nám totiž sformoval vzostupný trojuholník.

Takéto formácie majú skôr tendencie breaku smerom nahor, kde nás čaká silná rezistencia na úrovni 9 000 (zelená zóna). Zatiaľ BTC testuje vrchnú úroveň a zdá sa, že na trhu nie je dostatok predávajúcich, ktorí by cenu tlačili nadol. V krátkodobom výhľade tak býci porážajú medvede. Ak sa pozrieme na väčší obrázok, tak vidno, že zatiaľ ešte ani zďaleka nie je vyhraté.

Na dennom grafe je vidieť, že cena sa momentálne nachádza medzi silnými plávajúcimi priemermi. 200 day MA momentálne tvorí rezistenciu, ktorá je zhodná s úrovňou rezistencie v zelenej zóne. 200 MA momentálne sleduje väčšina traderov a prerazenie tohto kľúčového priemeru by bolo bullish znamením. Tým je aj vzostup nad 100-day MA (zelená).

V rámci týždenného grafu sa dostávame na RSI do teritória bull marketu. To je známka, že trh má tendenciu ísť momentálne hore. Všetko sa to však môže zmeniť. Správny trader je vždy pripravený na všetky varianty.

Binance spálila BNB v hodnote 38 miliónov dolárov

Každý kvartál páli burza Binance svoje tokeny. To bolo od počiatku lákadlo, ktoré fakticky z BNB robí deflačnú menu. Tokeny BNB sa budú páliť až k finálnemu počtu, ktorý sa ustáli na 100 miliónoch BNB.

Binance dnes spálila 2 216 888 BNB tokenov, čo je ekvivalent približne 38 miliónov dolárov. Binance za dobu svojej existencie spálila už 16,7 milióna BNB mincí. To je ekvivalent približne 200 miliónov dolárov. Od októbra 2017, kedy prebehol prvý burn mincí, zmizlo celkovo 8,37 % mincí z celkového obehu.

Posledné pálenie vypovedá o tom, že Binance vyberá pomerne veľa peňazí na poplatkoch, pretože pálené množstvo je ekvivalentné tomu, ako si samotná burza vedie. Ide o tretí, najväčší burn v histórii burzy.

Hlasujte s nami v ankete a pozor na zľavy!

Na Kryptomagazin.sk si s nami môžete zahlasovať v ankete, ktorý coin zažije najúspešnejší rok 2020. Víťazom predchádzajúcej ankety bola minca XRP, ktorá nakoniec mala extrémne zlý rok. Hlasovanie poskytne náhľad na to, ktorý coin je pre CZ/SK komunitu momentálne najobľúbenejší.

Ak by ste mali záujem o profesionálne analýzy od našich traderov, tak ešte stále platí zľava 66 % na väčšinu typov členstva. Tieto zľavy končia na konci týždňa, teda 19. januára. S členstvom sa dostanete k analýzam Bitcoinu aj vybraných altcoinov od profesionálnych traderov.

Čo čítať ďalej:

66% Zľavy na členstvá Trading11 tento týždeň končia – posledná šanca!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance