[Správy] Bitcoin je späť na 8200 USD, býci ukazujú svoju silu • Kryptomeny sú odpad, hovorí CEO Mastercard • „Úspešný” hack ICO za 7,7 milióna dolárov a ďalšie novinky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin je späť na 8200 USD • Kryptomeny sú odpad, hovorí CEO Mastercard • Skrill spustil svoju kryptopeňaženku • „Úspešný” hack ICO za 7,7 milióna dolárov • Irán bude mať štátnu kryptomenu • Poloniex je oficiálne v ťažkostiach • Smartfóny sú najbezpečnejšie krypto-zariadenia • V Texase kúpite nehnuteľnosti za Bitcoiny • Gibraltárska burza cenných papierov spustila burzu digitálnych aktív

Bitcoin je späť na 8200 USD, býci ukazujú svoju silu

Ako sme vás už informovali, hneď po zverejnení rozhodnutia SEC o zamietnutí druhej žiadosti o ETF spoločnosti Gemini, ktorú založili bratia Winklevossovci, padol Bitcoin z 8300 USD na 7900 dolárov. Býci však ukazujú svoju silu. Cena Bitcoinu je v čase písania tohto článku späť na necelých 8200 USD.

Ajay Banga,CEO Mastercard, útočí na kryptomeny

Ajay Banga znova nazýva kryptomeny odpadom. Pre CNBC TV 18 povedal:

„Myslím, že kryptomeny sú odpad… Myšlienka anonymizovanej meny, ktorú produkujú ľudia, ktorí ju musia ťažiť, ktorej hodnota môže divoko kolísať, to pre mňa nie je nijaký prostriedok výmeny, nezaslúži si byť považovaný za výmenné médium.”

Zároveň však Banga vyjadril ochotu spoločnosti Mastercard prijať digitálnu menu, ktorá by mala mandát, alebo by ju vyvinula centrálna banka, pričom hovorí, že vládne digitálne meny sú zaujímavé.

Skrill Wallet – nová kryptopeňaženka od Skrill

Skrill, operátor online platieb predtým známy ako Moneybookers, vstúpil do kryptosveta. Spoločnosť 25. júla oznámila, že spustila nový produkt, ktorý umožňuje používateľom nakupovať a predávať digitálne meny. Skrill Wallet, ako sa nová služba nazýva, umožňuje používateľom nakupovať a predávať Bitcoin, Ether, Litecoin a Bitcoin Cash, pričom používatelia tak môžu urobiť pomocou viac ako 40 rôznych fiat mien. Nová služba bola spustená vo viac ako 30 krajinách, s výnimkou USA a Ruska. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

„Úspešný” hack ICO vyniesol 7,7 milióna dolárov

KICKICO, initial coin offering (ICO), ktorý bol spustený pod Ethereum blockchainom, bol 27. júla hacknutý. Bolo ukradnutých viac ako 70 miliónov Kickcoinov v hodnote 7,7 milióna dolárov. V porovnaní s väčšinou pokusov o hacknutie tokenov bol tento hack jedinečný v tom, že hackeri získali priamy prístup k smart kontraktu blokchain siete KICKICO.

Irán pripravuje govcoin

Iránska vláda sa pripravuje na spustenie svojej vlastnej kryptomeny. Cieľom nového iránskeho govcoinu je pomôcť krajine prekonať medzinárodné finančné sankcie, ktoré majú znížiť prístup k svetovému hospodárstvu. Iránske riaditeľstvo pre vedecké a technologické záležitosti pri prezidentskej kancelárii má už na svojom programe vytvorenie národnej kryptomeny. Iránske technologické spoločnosti vyvíjajú projekt v spolupráci s Iránskou centrálnou bankou (CBI). Snažia sa pripraviť základy pre používanie domácej digitálnej meny v krajine. Táto mena má uľahčiť prevody peňazí (do a z) kdekoľvek na svete. Okrem toho môže pomôcť v čase sankcií. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Poloniex má problém – ignoroval sťažnosti zákazníkov

Spoločnosť Poloniex prilákala pozornosť Oddelenia ochrany investorov (IPU) a Ministerstva spravodlivosti Delaware (DOJ). Hlavný špeciálny vyšetrovateľ Útvaru na ochranu investorov (IPU) Craig Weldon napísal širokému zoznamu jednotlivcov emaily a požiadal ich, aby sa s ním spojili, ak majú akékoľvek ťažkosti so svojim účtom Poloniex. Jednal tak na základe toho, že neoficiálne kanály Poloniex reddit sú zaplavené rôznymi sťažnosťami používateľov s tým, že ich účty sú zmrazené – a to aj po predložení požadovaných dokumentov.

Najbezpečnejšie krypto-zariadenia sú smartfóny

Podľa Samsungu sú smartfóny najbezpečnejšie zariadenia na používanie kryptomien. Joel Snyder, senior IT konzultant v spoločnosti Samsung Insights, nedávno vysvetlil, že smartfóny sú oveľa bezpečnejšie ako laptopy a iné zariadenia. Väčšina smartfónov má totiž natívne prostredie Trusted Execution Environment (TEE), ktoré funguje ako izolované prostredie, nezávislé od OS zariadenia a s vlastnou pamäťou. V prípade hackerského útoku alebo narušenia bezpečnosti sa útočníci nemôžu do TEE dostať a ukradnúť dáta, ako sú napr. súkromné kľúče krypto-peňaženiek.

Akceptácia BTC v oblasti nehnuteľností

Mnohé odvetvia prejavujú záujem o kryptomeny, ale oblasť nehnuteľností im venuje mimoriadnu pozornosť. Použitie kryptomien (najmä Bitcoinu) v transakciách s nehnuteľnosťami má stále vyššiu popularitu. Príkladom rýchlo sa rozširujúceho trhu s nehnuteľnosťami, ktorý priťahuje klientov z celého sveta, je novovzniknuté sídlo v meste Highland Park v štáte Texas, kde môžu kupujúci využiť platbu v Bitcoinoch. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Gibraltár: Spustenie burzy digitálnych aktív GBX

Platforma GBX Digital Asset Exchange v Gibraltári bola otvorená pre verejnosť, so šiestimi kryptomenami. Patria medzi ne Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Rock (RKT), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a Ethereum Classic (ETC). Platforma je dcérskou spoločnosťou Gibraltárskej burzy cenných papierov, ktorá je regulovaná spoločnosťou GFSC a funguje ako trh regulovaný EÚ, uznávaný európskym regulátorom ESMA a britským regulátorom HMRC. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI