Bitcoin je “kult”, tvrdí Bill Harris, bývalý CEO PayPal-u • Klesne Bitcoin pod 5 000 USD predtým, než začne cestu až na 50 000? • Južná Kórea je napriek medvediemu trendu optimistická • Cena Etherea sa v stredu vrátila späť na 300 dolárov • Kaspersky Lab: Pokusy o podvody majú vysokú frekvenciu • Identity spúšťa druhé austrálske druhé ASX Blockchain IPO •

Bitcoin je “kult”, tvrdí Bill Harris, bývalý CEO PayPal-u

Bitcoin (BTC) zažíva v roku 2018 ťažké časy, keď stratil 60% svojej hodnoty. Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti PayPal však ide tak ďaleko, že odmieta akúkoľvek jeho hodnotu alebo použiteľnosť . Podľa neho Bitcoin nie je nič iného ako kult, ktorý šíri množstvo falošných tvrdení a hovorí:

“Kult Bitcoinu rozširuje veľa tvrdení – že je to okamžité, bezplatné, škálovateľné, účinné, bezpečné, globálne prijaté a užitočné – nič z toho však nie je pravda.”

Podľa bývalého generálneho riaditeľa chýba Bitcoinu akákoľvek vnútorná hodnota, hovoriac, že Bitcoin neprináša žiadne výnosy, žiadnu ziskovosť. Pokiaľ ide o ziskovosť, nasledujúci graf zobrazuje historický rast Bitcoinu za posledných sedem rokov:

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Klesne Bitcoin pod 5 000 USD predtým, než začne cestu až na 50 000?

V júli, keď sa Bitcoin obchodoval okolo 7500 dolárov a cena stúpala, Arthur Hayes, spoluzakladateľ a CEO BitMEX-u predpovedal, že Bitcoin by mohol pokračovať v poklese. Označil 5 000 dolárov ako možné dno, skôr ako veľká trhová rally dokáže Bitcoin poháňať na neuveriteľnú novú historickú hranicu 50 000 dolárov do konca roka. Zatiaľ čo Bitcoin a trh s kryptomenami ako celok prechádza kritickým vývojom, ktorý rieši bezpečnostné chyby a problémy škálovateľnosti, Hayes urobil svoje hodnotenie založené na správaní na trhu.

V júlovom rozhovore s CNBC vysvetlil, že v letných mesiacoch finančný svet dovolenkuje (každý skúsený trader vám odporučí, aby ste v dovolenkovom období neobchodovali) a on očakáva, že trhy sa zahrejú v treťom a štvrtom štvrťroku. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Južná Kórea je napriek medvediemu trendu optimistická

Počas posledných dvoch mesiacov investori na lokálnom kryptotrhu Južnej Kórey neustále vyjadrovali svoj optimizmus k zmene v regulačnej kryptopolitike. Od začiatku februára kryptotrh prekonal tretiu najhoršiu korekciu vo svojej histórii. Napriek tomu zaznamenalo odvetvie kryptomien v Južnej Kórei výrazný pokrok týkajúci sa regulácie a adopcie. Miestne finančné úrady a Komisia finančných služieb (FSC), hlavný finančný strážca Južnej Kórey, sa zamerali na legitimáciu priemyslu. Uznali kryptomeny ako regulované finančné inštitúcie a umiestnili ich pod právomoc FSC. Naviac tento týždeň vyčlenila Južná Kórea na rok 2019 tri bilióny wonov zo svojho rozpočtu na rozvoj blockchainu, čo je najviac, ako kedy vynaložili na vývoj a nasadenie inovatívnych technológií. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Cena Etherea sa v stredu vrátila späť na 300 dolárov

Ethereum utrpelo na začiatku týždňa kolosálny výpredaj, pričom v pondelok sa ponoril až na 249 dolárov. To viedlo mnohých k tomu, aby sa pýtali, či je štatút druhej najväčšej kryptomeny, ako štartovacej plochy pre ICO, mimoriadne zraniteľný účinkami medvedieho trendu. ETH sa však v stredu vrátila k životu a v vyskočila o 17 percent.

Do 16:00 UTC cena Etherea vzrástla na výšku 300 USD a pokračovala v obchodovaní. Nezdá sa, že by existoval osobitný dôvod na spúšťanie oživenia. Avšak rast koreloval s vydávaním nových USDT v hodnote 120 miliónov dolárov medzi utorkom a stredou, čo naznačuje, že na trh vstupuje nový kapitál. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

Kaspersky Lab: Pokusy o podvody majú vysokú frekvenciu

Správa z utorka s názvom Spam a phishing v druhom štvrťroku – podrobne popisuje, ako anti-phishing technológia spoločnosti Kaspersky Lab zabránila takmer 60 000 pokusom používateľov pripojiť sa k phishingovým webovým stránkam. Tie napodobňujú populárne kryptopeňaženky a burzy. Cieľom týchto stránok je podnietiť používateľov k tomu, aby verili, že ide o skutočnú stránku, čím získajú prístup k účtom a informáciám o súkromným kľúčom. Bohužiaľ, napriek nespočetným varovaniam sa zdá, že tento typ podvodu stále funguje. A funguje dobre – čo dokazuje aj frekvencia, s akou sa stále objavujú. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Identity spúšťa druhé austrálske druhé ASX Blockchain IPO

Identity Limited, inovátor pre riadenie digitálnej identity, založený na blokoch, spustil IPO na burze cenných papierov v Austrálii (ASX). Ich výška je 11 miliónov USD. Táto austrálska spoločnosť chce predať 14,6 miliónov akcií vo výške 75 centov za jednotku. Výťažok bude použitý na ďalší rozvoj a marketing riešenia identity. Táto blockchain technológia je jednou z najlepších inovácií v roku 2018. Sľubuje, že akékoľvek informácie môžu byť uložené v blockchaine a postupne môžu byť overené uzlami. Ide o sieť autorizovaných počítačov, vrátane odosielateľa a príjemcu týchto informácií. Výsledkom je, že reťazec možno označiť ako digitálne vytvorenú a overenú knihu. Tá je rýchlejšia bezpečnejšia a oveľa lacnejšia ako tradičné databázové systémy. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance