[Správy] Bitcoin Futures na Bakkt hlási nový rekord – Máme dátum Ethereum hard forku – Čína reguluje hranie neplnoletých – Vémola vs. Végh už dnes!

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť?  Bitcoin Futures na Bakkt hlási nový rekord, máme dátum Ethereum hard forku, Čína reguluje hranie neplnoletých, Vémola vs. Végh už dnes!

Kryptomeny

Až 10 % obchodov medzi USA a Mexikom sa deje s pomocou Ripple
Zakladateľ MicroBT zadržaný – Pomôže vyriešiť lúpež Bitcoinov z Bitmain?
Dátum uskutočnenia Ethereum hard forku pod názvom Istanbul bol potvrdený hlavným vývojárom
Bakkt Bitcoin Futures hlási rekord – Ich denný trading volume dosiahol nové ATH

Gaming

Čína reguluje hranie neplnoletých
PUBG stratilo až 80 % hráčov

Off topic

Karlos Vémola vs. Attila Végh – Oktagon 15 už dnes!

Až 10 % obchodov medzi USA a Mexikom sa deje s pomocou Ripple

Generálny riaditeľ spoločnosti MoneyGram, Alex Holmes, dnes povedal, že 10 % obchodov jeho spoločnosti medzi USA a Mexikom uskutočňuje s pomocou Ripple.

„Tých 10 % sa týka platformy ODL (On Demand Liquidity) a predstavuje percento nášho mexického peso objemu, s ktorým obchodujeme. Za dolár kupujeme mexické pesos, a to pomocou XRP. Teraz začíname napríklad v obchodovaní filipínskeho pesa a austrálskeho doláru,“ dodal Alex Holmes.

Dátum uskutočnenia Ethereum hard forku pod názvom Istanbul bol potvrdený hlavným vývojárom

Vedúci tímu Ethereum, Péter Szilágyi, potvrdil 4. december ako očakávaný dátum pre hard fork pod názvom Istanbul. Szilágyi naznačil, že Istanbul začne v bloku 9069000.

Po modernizácii s názvom Constantinopole, ktorá bola dokončená vo februári tohto roku, predstavuje Istanbul posledný medzník v prípadnom prechode siete na Ethereum 2.0. Berlín, čo je názov poslednej fázy, má byť konečnou aktualizáciou Etherea, ktorá sa má uskutočniť v roku 2020.

Mohlo by vás zaujímať: 3 druhy pasívneho príjmu z kryptomien – Kde hľadať, ak chcete pasívny príjem

Bakkt Bitcoin Futures hlási rekord – Ich denný trading volume dosiahol nové ATH

Bitcoin futures denný objem na platforme digitálnych aktív Bakkt dosiahol nové historické maximum s 1 741 futures obchodovanými 9. novembra.

Twitter účet venovaný dátumu objemu obchodovania s futures Bakkt, pod názvom Bakkt Volume Bot, tiež upozornil na vývoj 8. novembra. Denný objem 1 741 (asi 15,5 milióna USD) predstavuje 109 % nárast oproti 834 kontraktom obchodovaným deň predtým, pričom každá zmluva odpovedá jednému Bitcoinu.

Čína reguluje hranie neplnoletých

Čína sa už dlhší čas snaží bojovať so závislosťou detí na počítačových hrách. Teraz prichádza z jej strany nové riešenie situácie v podobe denného limitu a k tomu pridáva aj večierku, po ktorej už si neplnoletí hráči budú môcť užiť tak maximálne stolové hry. Pri počítačových hrách totiž budú mať zákaz hrania od desiatej večer do ôsmej ráno.

V čínskej novinke potom nechýba ani limit na utrácanie peňazí v hrách. Pre hráčov pod šestnásť rokov je to len 200 jüanov za mesiac. Ich starší kolegovia medzi šestnástimi a osemnástimi potom môžu utrácať dvojnásobok.

PUBG stratilo až 80 % hráčov

Jeden z najväčších priekopníkov žánru battle royale pomaly ale iste upadá do zabudnutia. Player Unknown´s Battlegroudns stráca svojich hráčov a absolútne sa tak vytratil z konkurenčného boja s Fortnite, ktoré si, naopak, neustále získava väčšiu a väčšiu pozornosť. Z hráčov PUBG totiž od januára minulého roku ubudlo neuveriteľných 82 %. Z viac než milióna a pol aktívnych hráčov je tak súčasných ani nie tristotisíc, a to aj napriek tomu, že hra sa medzitým rozšírila aj na PlayStation 4 a Xbox One.

Karlos Vémola vs. Attila Végh – Oktagon 15 už dnes!

Prianie fanúšikov bolo vyslyšané a v klietke OKTAGONu sa stretnú dvaja velikáni – Karlos „Terminátor“ Vémola a Attila „Pumukli“ Végh. ZÁPAS STOROČIA, to je stretnutie dvoch legiend, dvoch národov, ale predovšetkým neopakovateľná športová udalosť.

Hlavná karta začína dnes o 20:00, a to na webe OKTAGON.TV, prípadne na televízii O2TV a JOJ PLUS. Zápas storočia by sa mal uskutočniť niekdy po 22:00.

Čo čítať ďalej?

[Recenzia] Oplatí sa členstvo v Crypto Kingdom? Nie je to len o signáloch

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre