Burza Coinbase už čoskoro spustí NFT platformu
Burza Coinbase už čoskoro spustí NFT platformu. Zdroj: Shutterstock, Ira Lichi

Prečo Coinbase nezalistovala XRP • Bitcoin Cash zaznamenal masívny nárast transakcií v hodnote 1,4 miliardy USD • Revolut ponúka licencované služby digitálneho bankovníctva • Regulačné obmedzenia poslali ku dnu Basis stablecoin

Prečo Coinbase nezalistovala XRP

Pred týždňom oznámil hovorca spoločnosti Coinbase, že jeho firma bude integrovať celkovo 31 rôznych kryptoaktív na svoju platformu. XRP však v tomto zozname chýba.

Teraz sa zdá, že mnohí investori nie sú spokojní s činnosťou firmy, pretože sa vyhýba zalistovaniu XRP (v súčasnosti druhou najcennejšou kryptomenou na svete podľa celkovej trhovej kapitalizácie). Stalo sa tak napriek tomu, že do začiatku tohto mesiaca pridali podporu pre tokeny ako napríklad Decentraland (MANA).

Prečo je to tak? V tomto ohľade by tento opatrný prístup, ktorý prijala spoločnosť Coinbase, mohol byť spôsobený prebiehajúcim súdnym procesom medzi Ripple Labs a skupinou investorov. Tí tvrdia, že XRP je cenným papierom.

Jay Clayton, predseda SEC, v tejto záležitosti povedal, že komisia stále čaká na rozhodnutie, či federálny súd považuje spoločnosť XRP za cenné papiere, alebo nie. Až potom môže v tejto veci rozhodnúť. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Bitcoin Cash zaznamenal masívny nárast transakcií v hodnote 1,4 miliardy USD

Po hard forku v polovici novembra sa Bitcoin Cash rozdelil na bloky ABC a SV. Správy naznačujú, že Bitcoin Cash ABC sa považuje za hlavnú knihu, a udeľuje sa mu pôvodný Bitcoin Cash ticker – BCH. Bitcoin Cash teraz vidí veľké počty transakcií na svojej knihe. Podľa najnovších údajov došlo v priebehu posledných 24 hodín k premiestneniu 13,6 milióna BCH, čo je objem približne 1,4 miliardy dolárov.

Čo sa deje? Zatiaľ neexistuje žiadny náznak spamového útoku alebo testovania, ktoré vytvára tieto čísla. Dôvodom môže byť to, že Coinbase sa rozhodla presunúť prostriedky „na zvýšenie bezpečnosti a ochrany zákazníkov.” Ďalšou alternatívou je, že Bitcoin Cash fork mohol spôsobiť dvojité počítanie tých istých prostriedkov. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Revolut ponúka licencované služby digitálneho bankovníctva

Revolut, londýnsky fintech, ktorý získal licenciu od Európskej centrálnej banky (ECB), ponúka používateľom digitálnu alternatívu k tradičným bankovým službám. Revolut umožňuje používateľom získať expozíciu piatich kryptomien – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin a Ripple. Platforma, ktorá je v mnohých ohľadoch konkurentom amerického Robinhoodu, umožňuje používateľom nakupovať a predávať kryptomeny bezplatne, pričom jediným nákladom je 1,5 % kurzový markup.

Revolut, ktorý ponúka používateľom rýchly a jednoduchý prístup k kryptocentrám, otvára 8 000 až 10 000 účtov denne. V budúcom roku má v pláne rozšíriť sa po celej Európe a ďalej do USA, Kanady, Japonska, Singapuru, Austrálie a na Nový Zéland.

Keďže spoločnosť rozširuje svoje služby po celom svete a získava stále viac používateľov (len v USA je viac ako 100 000 čakajúcich, bez akéhokoľvek marketingu), má potenciál preliať značné množstvo peňazí do kryptotrhov. Môže sa teda stať jedným z impulzov, ktorý nakopne Bull Run v budúcom roku. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine).

Regulačné obmedzenia poslali ku dnu Basis stablecoin

Spoločnosť Basis, dobre financovaný stablecoin startup, potvrdila, že končí a vráti všetky svoje zvyšné finančné prostriedky investorom. Dôvodom majú byť regulácie, ktoré sú príliš nepriaznivé na spustenie projektu. Spoločnosť Basis pritom získala finančné prostriedky vo výške 133 miliónov dolárov na vybudovanie algoritmického stablecoinu. Jej zakladateľ, Nader Al-Naji, vo svojom blogu napísal:

„Uvažovali sme o mnohých alternatívnych cestách, aby sme sa pokúsili dodržať regulačné obmedzenia a súčasne udržať náš produkt presvedčivý a konkurencieschopný. Nakoniec si však nemyslíme, že niektoré z ciest, o ktorých sme uvažovali, sú dostatočne presvedčivé pre našich investorov, alebo dostatočne konzistentné s našou víziou.”

Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.