BTC-Bitcoin-altcoiny

Bitcoin zažil ďalší, výrazný prepad. Ten je však stále v medziach existujúceho kanála a tak sa situácia ani veľmi nemení. Za oponou sa však niečo deje, pretože longy na Bitfinexe pokračujú ďalej do závratných výšok. Google trendy ukazujú, že BTC zaujíma čoraz viac ľudí. A zakladateľ Silkroad, čo je trhovisko na darknete hovorí, že BTC bude v roku 2020 za 100 000 dolárov. 

Longy na ATH aj cez prepad ceny

Cena BTC ďalej pokračuje v klesajúcom trende. Ten začal pri dosiahnutí vrcholu na 14k. Od konca júna sa tak nachádzame v downtrende, ktorý sa naďalej potvrdzuje. Novo sa však vytvorilo nižšie low a pravdepodobnosť ďalšieho zostupu je teda vyššia.

Na predchádzajúcom obrázku je teda jasne vidieť, že klesajúci kanál naďalej drží a máme ešte priestor na pokles. Modrý obdĺžnik reprezentuje silnú support zónu, ktorá sa vytvorila v predchádzajúcom roku, kedy BTC bojovalo o prerazenie 6 000 dolárov a to smerom dole. V rámci zostupu sme sa tak dostali ku kľúčovým hladinám. Postup smerom nahor bude musieť bojovať s rezistenciou, ktorá sa nachádza na úrovni 7 800 dolárov.

Profesionálna analýza – [EXPERT] Bitcoin sa pripravuje na halving – Prepad je toho súčasťou

Pokračujúci zostup je však výnimočný. Nie kvôli samotnej cene, ale kvôli množstvu longov, ktoré sú otvorené na Bitfinexe. Bitfinex dosiahol nový ATH v počte longov a nárast longov ďalej pokračuje aj cez prepad ceny. Radikálne prepady zvyčajne zlikvidujú aspoň časť longov, čo sa v tomto prípade nestalo. Extrém, aký Bitfinex longy dosiahli, vidno na nasledujúcom obrázku.

Od 26. novembra, kedy vzostup longov začal, vzrástli o 80 %. Tento rast longov je jasne bezprecedentný. Ak sa pozriete pozorne na graf, tak je jasne vidieť, že ani v histórii vývoja longov na Bitfinexe sa nikdy podobný, neprerušovaný vzostup nekonal.

Práve nadmiera longov nabáda k tzv. long squeeze. To znamená, že cena BTC bude umelo zrazená dole a tým sa zlikvidujú existujúce longy. Avšak situácia je naozaj bezprecedentná a veľké množstvo investorov momentálne vsádza na vzostup ceny. Koniec roka 2019 buď prinesie príjemné prekvapenie alebo nás čaká krvavý kúpeľ.

Bitcoin je stále obľúbenejší

Najnovšie dáta z Google trends ukazujú, že BTC je na vzostupe v obľúbenosti. V priemere tak stále viac ľudí vyhľadáva význam slova Bitcoin. Google trendy majú dobrú, výpovednú hodnotu o tom, aký hype okolo kryptomien práve prebieha. Momentálne sa rozhodne nenachádzame v exponovanom období, ale z dát google trendov môžeme vyvodiť všeobecný trend.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa nachádzame v období druhej akumulácie. Tá naposledy prebiehala v roku 2016 a pokiaľ zbežným pohľadom porovnáte rok 2016 a terajšie obdobie, tak rýchlo zistíte, že trendy vo vyhľadávaní sú na vyššej úrovni. Platí tu jednoduchá rovnica a tou je – ak cena BTC rastie, rastie aj záujem retailu a práve ten sa v google trendoch ukazuje najviac.

Profesionálna analýza – 17.12.19 Dominancia mieša karty – ale v prospech Bitcoinu

Hoci sa terajšie čísla nedajú porovnať s bublinou v roku 2017, aj tak sa stále držíme nad hranicou predchádzajúcej akumulácie a to je dobré znamenie. Pri predchádzajúcom vzostupe sa vyrovnal záujem o BTC začiatku roka 2017. V dlhodobom hľadisku tak záujem o BTC v priemere stúpa a to je dobrá vizitka pre cenu BTC. Stojíme totiž na začiatku ďalšieho BTC cyklu, ktorý by mohol skončiť na úrovni 100 000 dolárov za BTC.

Zakladateľ Silkroad: BTC na ceste k $ 100 000 v roku 2020

Mnoho analytikov a traderov predpokladá, že rast BTC bude ďalej pokračovať. A mnohí z nich sa tiež zhodnú na relevantnej čiastke, kde by budúci cyklus mohol skončiť. Tou je 100 000 dolárov za jednu mincu. Teraz svoj názor vyjadril aj zakladateľ Silkroad. Silkroad bola v svojej dobe najväčším trhoviskom na darknete, kde sa dali zohnať primárne drogy.

Ross Ulbricht vo svojej blogovej sérii predstavil analýzu BTC pomocou Elliot Waves Theory. Podľa neho sa nachádzame na konci väčšieho cyklu vývoja BTC a po dosiahnutí 100 000 dolárov za mincu budeme prechádzať do nového cyklu. Druhý pohľad, ktorý uverejnil ukazuje bearish možnosť, kedy bol cyklus už ukončený a nachádzame sa v korektívnej fáze, ktorá by mala dosiahnuť na 3 200 dolárov za BTC. Podľa Ulbrichta je druhý scenár nepravdepodobný a bude skôr platiť scenár číslo jeden.

K cene sa tiež vyjadril tvorca burzy Okex, ktorý vidí cenu BTC v roku 2020 nad úrovňou 14 000 dolárov. To by znamenalo, že sa posunieme nad lokálne high z tohto roka. Blog Ulbirchta nájdete tu a je to rozhodne zaujímavé čítanie pre všetkých, ktorí sa venujú Elliot waves.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance