[Správy] Baidu Spúšťa svoju platformu Totem • Viber chce vlastný token

BITmarkets BITmarkets

Baidu spúšťa svoju platformu Totem • Viber chce vlastný token • Malta schválila nové zákony o blockchaine • TRON mainnet je bezpečný, burzy testujú prevody • Burza Huobi otvorila pobočku v Austrálii, ponúka fiat-krypto pary • Južná Kórea legitimizovala blockchain • Šéf BIS: Prestaňte sa pokúšať vytvoriť peniaze! • CEO Ripple opäť čelí žalobe

Čínsky vyhľadávač Baidu spúšťa svoju vlastnú blockchain platformu

Baidu, ktorému sa tiež hovorí čínsky Google, spustí svoju blockchainovú platformu pre odmeňovanie nazvanú “Totem” počas nadchádzajúcej konferencie, 18. júla. Spoločnosť Baidu oznámila blockchainovú platformu Totem v apríli. Využítá bude na správu duševného vlastníctva.

Viac sa dočítate TU: www.ccn.com (v EN)

Viber – najnovšia komunikačná aplikácia, ktorá zvažuje vytvorenie vlastného tokenu

Po tom, čo konkurenčné komunikačné aplikácie, ako Telegram, Line a Kik, vytvorili svoje vlastné sa najnovšie pridáva aj Vıber. Firma zvažuje podporu pre vlastný token, ktorý by pod názvom Rakuten Coin vydala jej materská spoločnosť.

Viac sa dočítate TU: bitcoin.com (v EN)

Malta schválila nové zákony o blockchaine

Maltský parlament schválil tri návrhy zákonov, ktoré stanovujú regulačný rámec pre  technológiu blockchain. Zápisy zahŕňajú zákon o digitálnej inováciu na Malte, zákon o inovatívnom technologickom usporiadaní a službách a zákon o majetku.

Viac sa dočítate TU: cointelegraph.com (v EN)

TRON (TRX) mainnet je bezpečný – burzy testujú vklady

TRON (TRX) sieť je považovaná za bezpečnú a stabilnú a niektoré kryptoburzy testujú vklady, alebo dokonca výbery. Proces je však pomalý a už bolo vydané aj varovanie pred zmätkom kvôli dvom sadám adries. Digitálne aktíva TRX, ktorá existovala v sieti Ethereum, nie sú kompatibilné s novými tokeny na mainnetu Tron.

Viac sa dočítate TU: cryptovest.com (v EN)

Huobi otvára austrálsku pobočku a ponúka krypto-fiat trading páry

Huobi Australia teraz podporuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ethereum Classic, Bitcoin Cash a niekoľko ďalších altcoinov v pároch s austrálskym dolárom.

Viac sa dočítate TU: cryptovest.com (v EN)

Južná Kórea legitimizovala blockchain novými klasifikačnými štandardami

Tri juhokórejské ministerstvá – Národný štatistický úrad, Ministerstvo vedy a techniky a Ministerstvo informačných a komunikačných technológií – tvrdia, že už od konca minulého mesiaca pracujú na vyhotovení konečného návrhu nového systému klasifikácie pre blockchainový priemysel. Tento návrh by mal byť hotový koncom júla. Systém bude údajne slúžiť ako základ pre tvorbu politiky. Bude zameraný najmä na “podporu blockchainu a regulačných rámcov” a zahŕňa oblasti, ako sú výstavba blockchainových systémov, rozvoj decentralizovaných aplikácií (DApps) a kryptobúrz.

Viac sa dočítate TU: cointelegraph.com (v EN)
Alebo TU: trading11.com (SK)

Šéf BIS kryptoprojektom: “Prestaňte sa pokúšať vytvoriť peniaze!”

Agustín Carstens, šéf Banky pre medzinárodný clearing platieb (Bank of International Settlements), počas nedávneho interview predpovedal kryptomenám zlý koniec a vyslovil sa pre ukončenie ich vývoja.

Viac sa dočítate TU: coindesk.com (v EN)

CEO Ripple opäť čelí žalobe

Tretia žaloba, ktorá sa týka podvodu v oblasti cenných papierov, bola podaná minulý týždeň proti spoločnosti Ripple Labs Inc, XRPII LLC a jej CEO, Bradleymu Glaringhouseovi. Spoločnosť Ripple sa v poslednej dobe snažila dištancovať od svojho XRP tokenu v nádeji, že k niečomu podobnému nedôjde. Viac sa dočítate TU: bitcoin.com (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO: