[Správy] Prečo top ekonómovia nenávidia Bitcoin • Ripple spúšťa nový systém cezhraničných platieb…

BITmarkets BITmarkets

Prečo top ekonómovia nenávidia Bitcoin • Ripple spúšťa nový systém cezhraničných platieb • Heart Beat, najstaršia publikácia v Číne bude prijímať Bitcoin • Ceny väčšiny ICO sú v červenej farbe • Severná Dakota bojuje proti podvodným kryptospoločnostiam

Prečo top ekonómovia nenávidia Bitcoin

Je dlhý zoznam ekonómov, ocenených najvyššími oceneniami, ktorí sa postavili proti Bitcoinu a kryptomenám a predpovedali im veľkolepé zlyhanie. Čo sa však skrýva za tou nenávisťou?

Moderná veda o ekonómii je zvyčajne spätá s hlavnou knihou Adama Smitha “Bohatstvo národov. Ako naznačuje názov, Smithova analýza sa zaoberala hlavne pochopením, prečo niektoré krajiny bohatnú a iné nie. Ekonómovia hlavného prúdu (ako väčšina nositeľov Nobelovej ceny) trávia celú svoju kariéru skúmaním otázky, ako spravovať a chrániť súčasný systém. V tomto treba hľadať hlavný dôvod, prečo je toľko brilantných myslí proti Bitcoinu. Bitcoin jednoducho nie je krajinou a nikdy nebude, hoci si to niektorí ľudia želajú.

Je však aj dostatok uznávaných akademikov, ktorí chvália Bitcoin. Fanúšikovia liberálnej ekonomiky vidia kľúčový rozdiel vo videní štátu. Liberáli považujú vlády za represívnu silu a chcú vidieť vládnu moc pod kontrolou. Jedným z nich je Andreas M. Antonopoulos (úspešný autor, rečník, pedagóg a jeden z popredných svetových odborníkov na blockchain a kryptomeny) obhajuje decentralizované obchodné modely a peniaze ako službu. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Ripple spúšťa nový systém cezhraničných platieb

Mohlo by to byť takto: “Spoločnosť Ripple spustila novú rozsiahlu technológiu pre banky a finančné inštitúcie. Nová technológia sa nazýva “multi-hop” a umožňuje spoločnostiam, ktoré používajú blockchain Ripple, aby vyrovnali platby v zastúpení iných firiem. Spoločnosť Siam Commercial Bank (SCB) je prvou spoločnosťou, ktorá túto technológiu prijala. Nová technológia “multi-hop” prichádza na pomoc menším finančným inštitúciám, aby zvýšila ich likviditu a znížila poplatky.”

Neefektívne riadenie globálnej likvidity je už dlho prekážkou cezhraničných platieb vo všetkých regiónoch sveta. Tento problém je obzvlášť dôležitý v krajinách spadajúcich do asociácie krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN). Výsledkom je, že cezhraničné platby do a z týchto krajín sú neefektívne a sú zaťažené vysokými poplatkami. Vďaka multi-hopu sa finančné inštitúcie môžu priamo pripojiť k SCB, ktorá môže vykonávať platby v regióne bez pridania značných poplatkov. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Heart Beat, najstaršia publikácia v Číne bude prijímať Bitcoin

Pekinská Sci-Tech Report (BSTR), najstaršia technologická publikácia v Číne, nedávno oznámila, že Bitcoin čoskoro prijme na svojej platforme. Od roku 2019 bude BSTR predávať svoje ročné predplatné za cenu 0,01 BTC v hodnote cca 65 USD. V oficiálnej tlačovej správe sa zdôrazňuje, že plánuje podporiť používanie blokchain technológie v reálnom svete pre praktické použitie, a to integráciou najvýznamnejšej kryptomeny na trhu.

Oznámenie spoločnosti BSTR o integrácii Bitcoinu do svojej platformy prichádza v období, keď obchodovanie s kryptomemani v Číne ostáva prísne zakázané. Preto rozhodnutie BSTR prijať Bitcoin ako platobnú metódu naznačuje, že kryptosektor v Číne zostáva aktívny aj po zákaze, ktorý vykonáva miestna samospráva. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Ceny väčšiny ICO sú v červenej farbe

ICO (Inicial coin offer) je v súčasnosti pod veľkým tlakom. Projekty sa musia vykonávať čo najrýchlejšie. Vo svete ICO je to veľmi ťažké dosiahnuť. Doteraz je takmer 70% všetkých pôvodných ponúk mincí hodnotených na polovicu, alebo ešte menej z pôvodne plánovanej hodnoty. Je to nebezpečný trend, ktorý sa priamo týka investorov. Spoločnosť Diar počas niekoľkých posledných mesiacov analyzovala množstvo projektov. Počiatočné ceny za tokeny už nie sú dosiahnuté v siedmich z desiatich prípadov.

Podľa výsledkov výskumu je počet úspešných medzinárodných projektov za celý rok nízky. Navyše silný začiatok z hľadiska financovania sa počas leta rýchlo odparil. August bol najnižší z hľadiska kapitálu získaného z predaja tokenov. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Severná Dakota bojuje proti podvodným kryptospoločnostiam

Komisárka pre cenné papiere v Severnej Dakote Karen Tyler vysvetľuje, že príkazy sú výsledkom vyšetrovaní pracovnej skupiny ICO oddelenia. To bolo zriadené na identifikáciu “investícií spojených s ICO a kryptomenami, ktoré predstavujú riziko pre investorov v Severnej Dakote”. Toto úsilie je tiež súčasťou operácie Cryptosweep zahŕňajúcej viac ako 40 amerických a kanadských regulátorov cenných papierov. V auguste regulačné orgány uviedli, že sa aktívne vyšetruje viac ako 200 prípadov súvisiacich s kryptomenami. Spoločnostiam Bitconnect, Bitconnect Ltd. a Bitconnect International Plc už boli doručené súdne príkazy viacerých štátov ako Colorado, Severná Karolína a Texas za údajnú neregistrovanú činnosť a podvody. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.