Spotové Ethereum ETF sa rúti na trh. Vieme, kedy sa začne obchodovať

  • Ethereum ETF má potenciál na zmenu kryptomenového trhu.
  • Aktuálna nálada je veľmi negatívna.
  • Obchodovanie s novým produktom to môže otočiť.
Altcoiny Ethereum ETF má potenciál zmeniť smer trhu
Ethereum ETF má potenciál zmeniť smer trhu. Zdroj: shutterstock.com/Yuri Shebalius
BITmarkets BITmarkets

Ethereum ETF by sa mohlo začať obchodovať už o niekoľko dní. To môže priniesť konečne nejaké pozitívne správy pre kryptopriaznivcov. V uplynulých rokoch sa trh s kryptomenami výrazne rozšíril a získal na popularite medzi investormi. Jedným z najdôležitejších a najviac očakávaných produktov v tomto odvetví sú spotové ETF (Exchange-Traded Funds). Konkrétne, Spot Ethereum ETF môže byť uvedený na trh už budúci týždeň, čo by mohlo znamenať ďalší významný krok vpred pre kryptomenové trhy.

Spot Ethereum ETF sa začne obchodovať

Podľa nedávnych správ by mohol byť Spot Ethereum ETF uvedený na trh už v priebehu budúceho týždňa. Tento krok by mohol priniesť značnú zmenu v spôsobe, akým investori pristupujú k trhu s kryptomenami. Spot ETF umožňuje investorom nakupovať fondy, ktoré sú priamo spojené s cenou podkladového aktíva – v tomto prípade s Ethereom.

Rozdiel medzi futures ETF a spotovými ETF fondmi

Na rozdiel od futures ETF, ktoré sú viazané na termínové kontrakty, spotové ETF sledujú priamu cenu Etherea. Práve to umožňuje investorom lepšie reflektovať aktuálnu trhovú hodnotu tohto digitálneho aktíva.

Význam tohto kroku pre trh s kryptomenami nemožno podceňovať. Spot Ethereum ETF by mohol prilákať širšie spektrum investorov, vrátane tých, ktorí sú viac konzervatívni a doteraz sa zdráhali investovať priamo do kryptomien. Takýto produkt by mohol znížiť volatilitu trhu, keďže väčší objem obchodov by mohol prispieť k stabilizácii ceny Etherea. Navyše, uvedenie Spot Ethereum ETF by mohlo slúžiť ako precedens pre ďalšie kryptomenové ETF, čím by sa tento trh mohol ešte viac rozšíriť a získať na legitímnosti.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Zostávajúce prekážky

Napriek tomu, že očakávania sú veľké, existujú určité prekážky, ktoré by mohli oddialiť uvedenie Spot Ethereum ETF na trh. Regulátori stále riešia niekoľko drobných otázok týkajúcich sa bezpečnosti a ochrany investorov. Tieto otázky zahŕňajú obavy týkajúce sa manipulácie trhu, zabezpečenia proti kybernetickým útokom a celkovej transparentnosti ETF produktov.

To sú tradičné problémy, s ktorými zápasili žiadatelia o spotové ETF fondy už pri Bitcoine. Nie sú neprekonateľné, ako nám ukazuje práve príklad BTC. Regulačné orgány, ako SEC (Securities and Exchange Commission) v Spojených štátoch, kladú veľký dôraz na to, aby ETF produkty spĺňali všetky potrebné bezpečnostné normy.

V prípade, že tieto drobné otázky budú vyriešené, cesta k uvedeniu Spot Ethereum ETF na trh by mohla byť otvorená. Je však dôležité poznamenať, že aj po schválení regulačnými orgánmi budú musieť poskytovatelia ETF zabezpečiť, aby ich produkty boli plne transparentné a aby poskytovali investorom potrebnú ochranu. Ale to sa potvrdí alebo vyvráti až po ich zavedené do praxe. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CryptopotatoTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.