spotify podporuje bitcoin

Po tom, čo PayPal v októbri spustil svoju kryptotrading platformu sa o digitálne mince zaujíma stále viac spoločností. Najnovšie sa o ne začal zaujímať gigant v oblasti streamovania audio súborov Spotify. Firma v stredu zverejnila inzerát, podľa ktorého hľadá človeka s pozadím v kryptomenách.

Podcast: Riaditeľ 631-miliardového fondu AllianceBernstein odporúča Bitcoin

Spotify chce byť veľkým hráčom vo svete kryptomien

Úspešný uchádzač dostane vysokú pozíciu v oddelení strategického plánovania a inovácií a bude hrať kľúčovú rolu v spôsobe, akým Spotify na svojej platforme implementuje platby pomocou kryptomien. Zároveň bude zodpovedný za rozvoj spolupráce Spotify s Facebookom pri vývoji projektu Diem (predtým Libra). Zameria sa tiež na širšie inovácie v krypto priestore a vznikajúce digitálne meny centrálnych bánk (CBDC).

“Budete podnecovať rozvoj a chytať sa príležitostí či inovácií v rozvíjajúcom sa ekosystéme blockchainov, kryptomien, stablecoinov, CBDC a ďalších digitálnych aktív,” píše sa v inzeráte.

Nový šéf krypto-oddelenia spoločnosti Spotify bude pôsobiť v kancelárii v Londýne alebo Štokholme. Práca bude vyžadovať cestovanie medzi týmito dvoma mestami a ďalšími lokalitami po celom svete.

HOT! Bitcoin na najvyšších miestach, S&P Dow Jones spustí krypto index v roku 2021