[SPOMÍNAME] He hee heeeej – šťastné výročie smrti Bitconnectu!

Novinky Takto skončil Bitconnect
Takto skončil Bitconnect. Zdroj: shutterstock.com/PeopleImages.com - Yuri A
BitmarketsKvakomat mobil

Ak sa o kryptomeny zaujímate nejaký ten piatok a boli ste tu aj v roku 2017, iste si pamätáte na jeden z najväčších kryptopodvodov histórie. Bitconnect, token so skratkou BCC svojho času prilákal naozaj obrovské množstvo nič netušiacich dôverčivcov, ktorí behom jedného dňa prišli o všetky svoje “investície.”

Ten deň nastal presne pred dvoma rokmi, keď Bitconnect z ničoho nič padol z 300$ takmer na nulu. Nasledovalo delistovanie z väčšiny zmenární. BCC sa potom pokúsil o posledný malý skok a o pár dní už skončil na smetisku dejín.

Ostali po ňom iba nepríjemné spomienky, mnoho zruinovaných ľudí, jeden z najlepších krypto memov, záznam zo šialenej konferencie a geniálny remix, ktorý má dnes takmer dva milióny zhliadnutí na YouTube (viď titulné video).

Ako fungoval Bitconnect?

Tento projekt pracoval, ako inak, s kryptomenou Bitcoin. Ak ste ju vymenili za Bitconnect token (BCC), dostávali ste vysoké mesačné úroky (v dolároch!). BCC tokeny ste si mohli kedykoľvek vymeniť späť za BTC pomocou internej Bitconnect zmenárne. Väčšinu času sa nikde inde neobchodovali, Bitconnect teda ich cenu mohol akokoľvek nastaviť. Tvorcovia projektu tiež regulovali objemy na zmenárni. V posledných dňoch síce BCC stál takmer 300$, no málokomu sa podarilo zobchodovať ho.

Majitelia BCC tokenov ich mali predať, kým bol čas. To však neplatí iba o BCC, ale aj o ďalších altoch! V tomto článku nájdete TOP 5 známych altcoinov, ktoré je na čase predať, pokiaľ nechcete prerobiť.

Bitconnect bol klasická ponziho schéma alebo takzvaná finančná pyramída. Peniaze od nových investorov vyplácali tých starých a samotný Bitconnect si samozrejme odlieval časť zisku pre seba. Po väčšinu trvania  tohto podvodu bolo vyplácanie úrokov vždy načas, čo mu pridávalo na kredibilite.

Za úspechom celého scamu stojí skvelý marketing, “charizmatický” zakladateľ Carlos Matos a web coinmarketcap, ktorý vystavoval cenu a “kapitalizáciu” Bitconnectu na obdiv státisícom návštevníkov, ktorí na prelome rokov 2017/2018 sledovali kryptomeny.

Pred a po finálnom páde

Kryptopodvodov je stále veľa

Podvodov je vo svete kryptomien stále veľmi veľa. Ešte dnes na tomto webe publikujeme príbeh o tom, ako pracujú rôzni malí podvodníčkovia a na facebooku oslovujú ľudí. Ak vám niekto napíše a bude od vás chcieť peniaze výmenou za úžasnú investíciu, majte sa na pozore!

Ak nechcete zmeškať tento a ďalšie naše články, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu)

Celkovo platí, že ak niečo vyzerá príliš dobre, je to väčšinou podvod. To sa však vo svete kryptomien posudzuje ťažko. Aj Bitcoin totiž vyzerá až príliš dobre. Pred tým, než sa teda rozhodnete do niečoho strčiť vaše ťažko zarobené peniaze, spravte si vlastný výskum. Nespoliehajte sa iba na jeden zdroj informácií a v žiadnom prípade neverte nikomu, kto o sebe tvrdí že je Satoshi Nakamoto a ponúka vám vlastný shitcoin!

Áno, máme na mysli v súčasnosti najväčší kryptopodvod – Bitcoin SV (BSV). Viac sa dozviete v tomto článku:

Bitcoin SV je EXIT SCAM! Kričia skeptici pri pohľade na 100% pumpu

Wallstreetpepe PC banerOkazio mobil