Projekt známy pod menom Solana sa vyšplhal na solídne 14.miesto z hľadiska trhovej kapitalizácie po tom, ako sa odrazil od dna 20,14 USD a poskočil tak o viac ako 55,10% na úroveň 31,58 USD. Tento fakt zaradil projekt Solana pred svojich hlavných konkurentov Bitcoin a Ethereum.
Solana sa začiatkom tohto týždňa prepadla o viac ako 42% po zverejnení správ čínskej vlády o nových zákazoch smerovaných proti kryptomenám. Väčšina kryptomien sa však odrazila od lokálneho dna. V prípade BTC to bol nárast o 19,44% z úrovne 28 800 USD na 34 400 USD. Ethereum sa dokázalo odraziť až o 20,29% na cenu 2045 USD. Víťazom sa však prekvapujúco stal projekt Solana, ktorému sa podaril najvýraznejší odraz zo všetkých kryptomien.
Tu sú hlavné dôvody úspechu tohto projektu:
Záujem zo strany inštitucionálnych investorov
Decentralizovaná sieť Pyth, ktorá distribuuje údaje z finančných trhov, oznámila začiatok spolupráce so spoločnosťou LMAX Digital ako inštitucionálneho prevádzkovateľa burzy. Sieť Pyth funguje na princípe projektu Solana, ktorý využíva model proof-of-stake. Token SOL je natívna mena v rámci ekosystému Solana. Používatelia môžu vkladať financie priamo do siete. Na základe toho majú používatelia, ktorí využívajú staking, sľúbené vysoké inflačné odmeny. Tento dôležitý a perspektívny projekt bude spustený pri vydaní siete Solana Mainnet.
We are thrilled to announce @LMAX, the leading independent operator of institutional execution venues for FX and cryptocurrency trading, as the first institutional exchange joining @PythNetwork as a data provider!
Read more at: https://t.co/7s8kYc6emE pic.twitter.com/zfDGuXBDNK
— Pyth Network 🔮 (@PythNetwork) June 22, 2021
Dôležité strategické investície
Solana do dnešného dňa získala prostredníctvom predaja svojich tokenov SOL takmer 26 miliónov USD. Koncom minulého týždňa však projekt zaznamenal ďalší úspech. Do projektu sa zapojila spoločnosť Parsig. Podľa zakladateľa spoločnosti Solana Anatolija Jakovenku je to veľmi významný krok, ktorý im zabezpečí omnoho väčšiu stabilitu. Šíria sa aj správy o tom, že získali ďalších 450 miliónov dolárov na vývoj a hlavný cieľ predbehnúť Ethereum. Tieto správy však neboli potvrdené, ale ani vyvrátené.
Po páde trhu z 22.júna sa predstavitelia obávali veľkých škôd, ale ekosystém SOL sa ukázal ako blockchainová veľmoc.
V máji tohto roku sieť vyčlenila 20 miliónov dolárov na podporu projektov vo svojej sieti. Financie im poskytla spoločnosť Math Global. Ďalších 60 miliónov USD bolo použítých na podporu projektov v Brazílií, Rusku, Indii a na Ukrajine.
Silný support
Posledný prepad tokenu SOL zaznamenal silný support, ktorý bol otestovaný hneď tri krát. Ako môžeme vidieť na grafe support bol zaznamenaný na úrovni žltého obdĺžnika a červenej horizontálnej línie.
Určite teda odporúčame sledovať tento projekt, ktorý má vysokú perspektívu do budúcnosti.
Bitcoin sa s veľkou vervou vrátil nad kľúčovú hranicu, bol teda prielom definitívne neúspešný?