Slovenskí influenceri ju milovali. Po vychýrenej požičovni luxusných áut ale zostali len dlhy

  • Súd vyhlásil konkurz na majetok firmy BHG s. r. o..
  • Firma prenajímala luxusné autá ako Ferrari či Porsche.
  • Zostali po nej len dlhy a nič, čo by súd vedel speňažiť.
Novinky Firma, ktorá prenajímala luxusné autá, skrachovala
Firma, ktorá prenajímala luxusné autá, skrachovala. Zdroj: shutterstock.com/chalermphon_tiam
Coinfactory PC banerBest Wallet mobil

Slovenská firma, ktorá sa venovala prenájmu luxusných športových áut, skrachovala. Súd vyhlásil konkurz na jej majetok, no nenašiel nič, za čo by mohol veriteľov vyplatiť. Drahé autá kedysi propagovali influenceri, dnes majiteľke zostali len dlhy.

Prenajímali drahé Ferrari, no nezostal im ani cent

V októbri minulého roka Mestský súd Bratislava 3 vyhlásil konkurz na majetok spoločnosti BHG s. r. o.. Po tom, čo veritelia prihlásili svoje pohľadávky a konkurzný správca preveril majetok spoločnosti, zistil, že firma nevlastní nič, čo by bolo možné speňažiť a nespokojných veriteľov vyplatiť. Súd preto konkurzné konanie ukončil.

Spoločnosť BHG s. r. o. prenajímala luxusné vozidlá na webovej stránke Highrent. V jej portfóliu boli špičkové športiaky, okrem iných aj značky ako Ferrari, či Porsche.

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si svoje stretnutie s obchodnými partnermi na ktoromkoľvek mieste v Európe a príďte v jedinečnom luxusnom vozidle, ktoré bude spolu s vami tvoriť výnimočné duo.

Luxusné autá propagovali influenceri

Autá od Highrent propagovali influenceri na sociálnych sieťach. Fotili sa pri nich modelky, alebo boli použité do rôznych videoklipov.

Napríklad také Ferrari FF ponúkala spoločnosť BHG za 2 800 eur na 4 pracovné dni, pričom zákazník musel zaplatiť zálohu ďalších 10 000 eur. V jej portfóliu boli desiatky luxusných športových áut.

Ferrari

Ferrari. Zdroj: Highrent

Na Facebooku má firma viac ako 4-tisíc sledovateľov, no len 5 recenzií a jedna z nich je dosť negatívna. Užívateľ hovorí o tom, že ho spoločnosť obrala o peniaze.

Slavo Hodza, ktorý vystupuje ako predajca vozidiel spoločnosti KH Automotive, obviňuje na Fecebooku požičovňu áut BHG z toho, že mu za jeho vozidlo nezaplatila a dokonca auto ďalej predala.

Dávajte si veľký POZOR na túto spoločnosť!!!! Do dnešného dňa po dvoch rokoch mi stále nevyplatili peniaze za vozidlo, ktoré ďalej predali.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Po firme zostali len dlhy

Podľa informácií na Finstate firma BHG s. r. o. vznikla v roku 2017 a s výnimkou roka 2019 vždy vykazovala stratu. Jej tržby boli v prvých rokoch podnikania vo výške desiatok tisíc, v roku 2020 však dosiahla rekordné tržby vo výške 430-tisíc eur.

Spoločnosť po sebe zanechala dlhy voči štátnym inštitúciám v hodnote desiatok tisíc eur. Firma má pozdĺžnosti voči Finančnej správe, Sociálnej poisťovni, zdravotným poisťovniam aj Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Za firmou stojí Michaela Gašpárová, ktorej meno figuruje v Obchodnom registri aj v ďalších spoločnostiach. Tie majú taktiež neuhradené záväzky voči štátu.

Prečítajte si aj: Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

Okazio PCCoinfactory mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.

Najčítanejšie články

1

Vlaky zadarmo pre seniorov majú svoje obmedzenia. Na toto si musíte dať pozor

2

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

3

Vlaky zastavia, nastúpia bagre. Na dôležitej trase sa chytá niekoľkodňová výluka

4

Komplexná analýza a predpovede ceny zlata na roky 2025 až 2030

5

Dôchodky budú nižšie. Slováci by sa na to mali pripraviť

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie