Slováci pozor: Za platbu kryptomenami v tomto letovisku sa môžete dostať do veľkých problémov

Novinky Dajte si pozor na platby kryptom na Bali
Dajte si pozor na platby kryptom na Bali. Zdroj: shutterstock.com/Carsten Reisinger/Novikov Aleksey
BITmarkets BITmarkets

Obľúbená dovolenková destinácia mnohých Slovákov zaviedla prísne pravidlá pre platby s kryptomenami. Pokiaľ na Bali použijete vašu kryptomenovú platobnú kartu, môžete v niektorých prípadoch skončiť až vo väzení. Na tieto extrémne prísne pravidlá upozornil portál Blockworks. Ak sa chcete teda problémom vyhnúť, vašu krypto kartu radšej nechajte doma.

Tvrdé pravidlá platia bez výnimky

Indonézia patrí ku štátom, ktoré najprísnejšie regulujú kryptomeny a akékoľvek obchodovanie či platby s nimi. Jediným oficiálnym povoleným platidlom je indonézska rupia a použitie akýchkoľvek iných mien na platby je sankcionované. Nariadenia sú tak prísne, že za ich nedodržanie môžete byť pokutovaní, deportovaní z krajiny, trestne stíhaní či dokonca väzobne zadržaní.

„So zahraničnými turistami, ktorí sa správajú nevhodne, vykonávajú činnosti, ktoré nie sú povolené v ich vízovom povolení, používajú kryptomeny ako platobný prostriedok a porušujú ďalšie ustanovenia, sa bude tvrdo zaobchádzať,” povedal guvernér Bali, Bali Wayan Koster.

Kryptomenami na Bali už nezaplatíte

Kryptomenami na Bali už nezaplatíte. Zdroj: shutterstock.com/Mahambah

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Turisti sa musia mať na pozore

Ku tvrdým sankciám pristúpila vláda v Jakarte po tom, čo sa obnovil po pandemických opatreniach turistický ruch na obľúbenom indonézskom ostrove. V Seminyaku, hlavnom turisticom centre na juhu krajiny, začali turisti vo veľkom využívať platby kryptomenami. Viaceré podniky dokonca lákali turistov na túto možnosť. Cestovný ruch cez pandémiu klesol o takmer 75 % a po dvojročnom tvrdom lockdowne krajiny sa majitelia podnikov snažili využiť všetky prostriedky na prilákanie turistov. Mnohým sa to však aj vypomstilo, nakoľko nielen že dostali mastné pokuty, ale viaceré prevádzky boli aj zatvorené a ich majetok zhabaný.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Pokiaľ sa teda chystáte do Indie alebo na Bali majte na pamäti, že Indonézia kryptomeny oficiálne uznala v roku 2019, avšak ich používanie už detailne zregulovala, a tak by vás napríklad platba krypto kartou za obed na pláži, mohla vyjsť mnohonásobne drahšie.

Čítajte ďalej: Bitcoin bude najbližšie mesiace rásť. Tu je hlavný dôvod

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: blockworksTAGY: