bull bear bitcoin

Bitcoin počas tohto týždňa spravil kľúčový pohyb ktorým potvrdil UPtrend a zároveň prekonal hneď niekoľko kľúčových rezistencií. Začal na open cene 7700$, no v stredu spravil pamätnú pumpu nad 9000, ktorú vo štvrtok zakončil vrcholčekom na 9500$. Nasledoval pád na 8400$ a dnes nižší vrchol na 9200$.

Momentálne sa však nachádzame pod okrúhlym číslom 9000. Kľúčovou technickou hladinou pre Bitcoin je 8800 $. Ide o historicky silnú cenu. Ak si ju Bitcoin udrží, má nádej na vytvorenie rekordnej ôsmej zelenej sviece. Tak dlhý rast sme naposledy videli v prvej polovici 2017.

POROVNANIE – Takto sa Bitcoin správal počas halvingu – Dosiahne nové ATH?

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Magických sedem týždňov rastu pre Bitcoin

Sedem zelených sviečok (tú siedmu s najväčšou pravdepodobnosťou uzavrieme už o pár hodín) sa vyskytuje častejšie. Neustále sme rástli napríklad od polovice februára 2019 až do začiatku apríla. Ďalší sedem-sviečkový rast prišiel po lete 2017 a skončil až na konci októbra.

Má Bitcoin šancu na vytvorenie ôsmej zelenej sviece? Nuž, aktuálna weekly má poriadne dlhý knôt, čo historicky ukazuje na koniec rastu. Súhlasí s tým aj známy analytik Benjamin Blunts, ktorý v roku 2018 trafil dno pádu Bitcoinu (3200 $). Neverí však, že Bitcoin padne veľmi hlboko a očakáva ďalší rast. O jeho  predikcii sa dočítate tu:

(článok pokračuje pod odkazom)

Analytik ktorý trafil dno na 3200 $ teraz očakáva rast Bitcoinu! – Nie však okamžite

Dočkáme sa ôsmej zelenej weekly vďaka halvingu?

Ale, šanca tu určite je. Môže tomu dopomôcť HYPE okolo halvingu. Vyhľadávanie tejto frázy na Google už dosiahlo historické maximum a neustále stúpa. Ľudia sa o kryptomeny zaujímajú pravdepodobne najviac za posledné roky.

Bitcoin je teraz pod drobnohľadom médií a sledujú ho aj tradiční obchodníci, hedge fondy či finančné inštitúcie. V posledných dňoch sa totiž odpojil od zvyšku trhu a rástol aj v čase, keď akciové indexy prudko padali. Dow Jones Industrial Index vo štvrtok a piatok padol o tisíc bodov a vzhľadom na najnovšie správy od FED-u neočakávame, že tento týždeň otvorí v pluse.

Aké zlé správy to FED vydal? Prečítajte si report od nášho ekonóma. FED-u došli peniaze! – FED razantne znížil intenzitu stimulov, máme očakávať pokračovanie prepadu na finančnom trhu?

A čo si myslíte vy?

Akú cenu dosiahne Bitcoin v roku 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Pozrite si našu víkendovú analýzu Bitcoinu a highcap altcoinov. Vo videu nájdete aj SÚŤAŽ! A ak ste tak ešte neurobili, sledujte BitLink na YouTube. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.