Lloyd Blankfein, CEO piatej najväčšej americkej banky Goldman Sachs, sa nedávno v rozhovore pre CNBC vyjadril k obrovskému úspechu Bitcoinu. Vyhlásil, že regulátori by mali hyperventilovať a hľadať všetky dostupné spôsoby, ako zakročiť. Ak Bitcoinu dovolia pokračovať súčasným spôsobom, v budúcnosti nebudú schopní monitorovať finančné toky.

“Pri Bitcoine nikdy neviete, kto ho používa. Či posielate peniaze do Severnej Kórei, Al Káidy alebo ISIS.”

– povedal včera pre CNBC v relácii Squawk Box

CEO Goldman Sachs navrhuje narušiť slobody, ktoré sa ľuďom na Bitcoine páčia

Aby bolo možné prispôsobiť Bitcoin súčasným štandardom, bude potrebné výrazne podkopať slobody, na ktorých je postavený. Avšak zapochyboval, či potom bude mať verejnosť o Bitcoin stále záujem.

„Úspešne regulovať Bitcoin by malo byť uskutočniteľné, ale naruší to slobodu a určitý druh netransparentnosti, ktorý sa ľuďom páči. To je niečo, s čím sa Bitcoin bude musieť vyrovnať.”

Prečítajtesi najnovšiu analýzu Bitcoinu: Týždenné close na Bitcoine za nami, nasledujúce dva týždne sú rozhodujúce

Bitcoin ako uchovateľ hodnoty

Lloyd tiež vyhlásil, že Bitcoin podľa neho nie je vhodný ako uchovateľ hodnoty. Môže za to privysoká volatilita.

“Ráno sa zobudíte, a máte o 10% menej. Ak stratíte kód alebo kúsok papiera, tak o svoje coiny prídete. Prípadne vám ich môžu ukradnúť hackeri.”

Bezpečne uchovávať Bitcoin môže byť skutočne oriešok a nie je múdre podceniť to. Avšak s použitím hardwarových peňaženiek sa riziko straty alebo odcudzenia znižuje takmer na nulu. Pravda, ak sa vám nepodarí stratiť samotnú peňaženku.

Kde vidíte historické maximum pre Bitcoin v roku 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Ďalší veľký nákup! Spoločnosť Marathon nakúpila BTC za $150 miliónov

Záver – Stále tie isté stokrát opakované argumenty

Výhrady, ktoré CEO banky Goldman Sachs uviedol k Bitcoinu, nie sú ničím novým. Reprezentujú však iba jednu stranu mince.

Iste, Bitcoin je možné použiť na financovanie terorizmu, no kriminálnici v súčasnosti jednoznačne preferujú bankovky, resp. skorumpované banky. Bitcoin reprezentuje finančnú slobodu. Spôsob, ako fungovať bez závislosti na súčasný systém fiat mien, ktorý bohužiaľ nie je férový a benefitujú z neho bohatí a mocní. Navyše, Bitcoin je plne transparentný a väčšina siete je zmapovaná. Americká CIA v minulosti sledovaním Bitcoinu dokázala zakročiť proti teroristickej organizácii a rozobrať 300 teroristických BTC peňaženiek.

Lloyd Blankfein má pravdu, že volatilita Bitcoinu môže byť v krátkodobom horizonte problém. Z dlhodobého hľadiska však táto kryptomena konzistentne prekonáva akciové indexy. Väčšina ľudí potrebuje dlhodobého uchovateľa hodnoty a spotové pohyby ich až tak veľmi nezaujímajú.

CEO piatej najväčšej americkej banky má pravdu v jednom. Úspech Bitcoinu absolútne ohrozuje súčasný finančný systém a ak proti nemu regulátori a zákonodarcovia nebudú schopní zakročiť, ľahko sa môže stať, že okolo tejto kryptomeny vznikne nový systém a banky prídu o svoj monopol.

V piatok to bude zaujímavé. Expirujú kontrakty za rekordné $4 miliardy!

V piatok expirujú opcie za $4 miliardy – Pre Bitcoin je to skvelá správa!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance