ANALÝZA – Týždenné close na Bitcoine za nami, nasledujúce dva týždne sú rozhodujúce

0

Uteká to rýchlo a my máme za sebou ďalšie týždenné close na Bitcoine, ktoré je druhýkrát v červenom háve. Ide teda o ďalší faktor, ktorý nám hovorí, že je trh v krátkodobom medveďom trende. A ako je uvedené v titulku dnešnej analýzy, nasledujúce dva týždne sú pre trh nesmierne dôležité, pretože sa bude rozhodovať, či z krátkodobého downtrendu vznikne strednodobý.

Keby prišlo na strednodobý horizont, existuje nemalá šanca na to, že by Bitcoin živoril aj celé mesiace. Preto je lepšie, keď sa odrazíme skôr ako neskôr.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

Ako som spomenul v úvode, týždenné close je zase v červenej farbe. Teda máme opätovne nižšiu zatváraciu cenu, čo technicky potvrdzuje krákodobý downtrend. Aby sme mohli hovoriť o tom, že je ten krátkodobý downtrend na konci, je potrebné, aby trh zase generoval vyššie a vyššie zatváracie ceny. Kým sa bude vývoj uberať v súčasnom duchu, downtrend trvá.

Inak stále platí, že prvá väčšia konfluencia je až na 24 000 USD – 50 % retracement, podľa VP likvidnejší cluster, pivot R3 z minulého roka a hlavne sem dôjde už dvadsaťtýždenný kĺzavý priemer. Ak sa terajší trend nijako nezmení, mohli by sme sa k zmienenej úrovni do dvoch týždňov dostať. Okrem vypísaných faktorov by sme na tých 24 000 USD mohli nadviazať aj na oveľa udržateľnejší trend, ktorý nemá taký strmý sklon.

Indikátory

Hodnoty RSI sa prepadli, ale stále sme nad 70 bodmi. Teda trh je stále v tzv. prekúpených hodnotách. Zase opakujem, že vždy po vytvorení vrcholu klesli hodnoty týždenného RSI pod spomínaných 70 bodov. Najsilnejší support je až okolo 54 bodov, čo by mohlo krásne odpovedať na cenový pokles po 24 000 USD. Čo akurát zvyšuje našu konfluenciu.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Trh mal celkom veľké problémy s prekonaním zaznačenej oblasti, čo ma dosť prekvapilo. Ale očakával som, že minimálne k atakovaniu S/R levelu 34 600 USD príde, pretože predajcovia cez víkend zostali v nečinnosti. Objemy obchodov boli inak cez sobotu a nedeľu úplne minimálne a až dnes sa akomak zdvihli v podobe nákupného tlaku.

V každom prípade sme otestovali S/R level 34 600 USD a dostali sme zamietnutie. Ale ak sa pozitívne momentum dokáže udržať a medvede zostanú spať, aspoň tých 36 600 USD by nakupujúci mohli skúsiť atakovať. Hranica je aj v tesnej blízkosti s hornou stenou zakresleného patternu, takže by sme sa čoskoro aj dozvedeli, či má trh dostatok síl na skoré ukončenie súčasnej korekcie.

Inak na trhu v týchto chvíľach panuje nepochybne dosť nerozhodná situácia. Vlastne je to skoro ako hodiť si mincou. Asi je teraz lepšie počkať si, ako sa to všetko „vyvrbí“, čo môže naozaj trvať aspoň dva týždne. Samozrejme, záleží na dynamike, ktorá nie je prirodzene nemenná.

Indikátory

Z vývoja krivky RSI možno usúdiť, že býci sú síce v presile, ale nie je to žiadna sláva. Až v posledných niekoľkých hodinách začalo pozitívne momentum silnieť, vďaka čomu sa cena konečne dostala k rezistencii.

Na záver

Na mňa trh vďaka čerstvému price action pôsobí dosť neutrálne. A z toho možno poznať, že teraz majú všetci tendenciu čakať, čo sa udeje. Na druhej strane ale veľmi nechápem bearish sentiment niektorých analytikov, ktorí proklamujú, že ten niekoľkomesačný rast bola akási strednodobá investičná bublina. Uznávam, že sa trhový vývoj od predošlého bull marketu dosť líši, ale myslím si, že je na takéto závery ešte príliš zavčasu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Zlato v medvedej vlajke, bude pokles pokračovať?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre