Samsung konečne podporuje aj Bitcoin – Kryptomeny sa stávajú štandardom technologického vývoja

0

Samsung je jednou z najvýznamnejších technologických spoločností. To stavia spoločnosť do pozície udávateľa trendov a jedným z týchto trendov, ktoré by mohli ostatní technologickí giganti okopírovať, je podpora kryptomien. Najnovšie Samsung pridal aj chýbajúcu podporu pre Bitcoin.

Samsung na špičke technologického pokroku

Ak sa diskutuje o kryptomenách, obvykle padajú dve slová. Pokrok a bublina. Hoci sú kryptomeny všeobecne považované za špičku technologického vývoja, často sú dávané do spojitosti s ekonomickou bublinou. To sa následne prejavuje v pozitívnom vnímaní napr. BTC, ale na druhej strane sa tiež tvorí neistota. Čo keď sú kryptomeny iba ukážkou potenciálu blockchainu, ale z dlhodobého hľadiska nebudú úspešné?

Ako si vedú akcie Amazonu: Analýza akcií spoločnosti Amazon – Nepodaril sa prieraz kľúčovej hranice odporu

Samsung tieto pochyby rozptyľuje. Do svojich telefónov pridal Blockchain Keystore. Ide o technológiu, ktorá umožňuje bezpečné zaobchádzanie s kryptomenami v telefónoch značky Samsung. Blockchain Keystore si môžeme predstaviť ako izolovanú časť telefónu, ku ktorej nemá prístup ani spoločnosť Samsung a je neviditeľná pre operačný systém Android.

Blockchain Keystore je tak bezpečne vytvorený softvér, ktorý chráni privátne kľúče a umožňuje bezpečné zaobchádzanie s kryptomenami, ale tiež s osobnými dátami a všeobecne s údajmi, ktoré si vlastník telefónu cení najviac. Po ETH a vybraných ERC-20 tokenoch teraz podporuje aj Bitcoin.

Zlom v adopcii kryptomien

Zaradenie kryptomenovej peňaženky ako defaultnej výbavy telefónu Samsung je obrovským krokom dopredu. Nielenže tento krok signalizuje dôver v kryptomeny od rešpektovanej spoločnosti, ale hlavne umožňuje desiatkam miliónov zákazníkov jednoducho vstúpiť do digitálnych mien.

A práve takto má vyzerať adopcia kryptomien v reálnom svete. Krok, o ktorom pred pár rokmi nesnívali ani tí najväčší optimisti, je zrazu bežnou realitou. Nemožno dostatočne zdôrazniť, že práve toto je cesta, ktorá povedie k masovému využívanú kryptomien medzi bežnou populáciou, a nie iba nadšencami.

Používateľská prívetivosť je kľúčom

Jedným z kľúčových faktov, ktoré sú spojené s adopciou kryptomien, je používateľská prívetivosť. Internet sa v tomto trende za posledné roky posunul o míľové kroky dopredu. A kryptomeny musia ísť ešte ďalej. Pre bežného používateľa inteligentných zariadení je kľúčové, aby netrávil desiatky hodín študovaním a zabezpečovaním svojich privátnych kľúčov.

Vývoj ceny Binance coinu: 07.08.19 Technická analýza BNB/USD – Ako bude reagovať cena na dnešný…

Ak má svet prijímať kryptomeny ako štandardné platidlo, potom musia byť ľahko dostupné a jednoduché na správu. Práve Blockchain Keystore by mal ponúkať presne takéto prostredie. Vďaka Samsungu tak kryptomeny spravili jeden obrovský krok a čoskoro ho budú nasledovať aj ostatní výrobcovia inteligentných zariadení.

Stojíme na prahu globálnej adopcie kryptomien. Prekročiť tento prah bude trvať skôr roky, ale zdá sa, že pokrok, ktorý so sebou kryptomeny prinášajú, je nezastaviteľný.

Čo čítať ďalej:

Vieme, kedy SEC rozhodne o schválení BTC ETF! Ako to ovplyvní trh?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of