Salvádor sa chystá ťažiť Bitcoiny pomocou energie z vulkánov

0

Nayib Bukele a jeho plány týkajúce sa kryptomien v Salvádore sú stále v pohybe. Prezident teraz žiada, aby geotermálna energetická spoločnosť sprístupnila určité zariadenia ťažiarom Bitcoinov.

V stredajšom tweete od Bukeleho prezident uviedol, že dá pokyn Mynorovi Gilovi, prezidentovi štátnej elektrotechnickej spoločnosti LaGeo, aby uľahčil ťažbu Bitcoinov veľmi lacnými, 100% čistými a 100% obnoviteľnými emisiami pomocou vulkánov krajiny. Spoločnosť prevádzkuje jediné dve geotermálne elektrárne v Salvádore so sídlom v regiónoch Ahuachapán a Berlín. Oznámené sú aj plány na výstavbu nových zariadení v San Vicente a Chinameca.

Viac ako polovica energie v krajine pochádza z obnoviteľnej energie s inštalovaným výkonom geotermálnej energie. V Salvádore sa nachádza 23 aktívnych sopiek – viac ako 200 megawattov. Správy však naznačujú, že potenciál geotermálnej energie v Salvádore sa blíži k 644 MW, čo znamená, že LaGeo v súčasnosti využíva zhruba 31% dostupnej energie. Podľa údajov z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, Bitcoin spotrebuje viac ako 116,7 terawatthodín elektriny ročne.

Čítajte tiež – Prezident Salvádoru chce prijať Bitcoin za zákonné platidlo

Š čím novým ešte Salvádor príde?

Riešenie pre ťažbu prichádza uprostred dlhého zoznamu krypto akcií, ktoré Bukele za posledných niekoľko dní vykonal. Na Bitcoin konferencii 2021 v Miami minulý víkend prezident Salvádoru prostredníctvom správy povedal účastníkom, že zavedie návrh zákona, ktorým sa v krajine vytvorí zákonné platidlo Bitcoin. Tento návrh už medzičasom bol schválený.

Salvádor prijme BTC za zákonné platidlo – z výnosu sa nebudú platiť dane

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.