Bitcoin po odraze znovu rastie – Kam až sa môže dostať?

0

Bitcoin sa po break out pohybe z triangla zastavil na hodnote 31 000 USD. Od vtedy rastie a traderi začínajú špekulovať nad obnovením bullish trendu. Bol tento odraz dostatočný na to, aby sa začal nový rast na ATH, alebo sme stále v zóne smrti a hrozí ďalší pád?

Asi takmer každý čakal break out z triangla a následne veľký pohyb. Presne tak sa začiatkom tohto týždňa stalo a Bitcoin sa zastavil o 5 000 USD nižšie. Konkrétne na 31 000 USD. Po silných fundamentoch, hlavne zo Salvadoru, sme si nakoniec už nasledujúci deň po prepade vydýchli. Bitcoin potupne začal rásť a netrvalo dlho a vrátil sa späť na 36 000 USD. Dokonca počas dnešného dňa je cena tohto aktíva iba tesne pod 38 000 USD. Je jasné, že sila na trhu tlačiť cenu smerom hore určite je. Čo však nám hovorí technická analýza?

Bitcoin – Možnosť prepadu v rámci kanála

BTC/USD - tvorba kanála, zdroj: https://www.tradingview.com/
BTC/USD – tvorba kanála, zdroj: https://www.tradingview.com/

Ako vidno na obrázku vyššie, tak sme na vrchnej hrane kanála. Ak by táto analýza bola platná, tak Bitcoin môže spadnúť ešte minimálne raz. A to dokonca na 28 000 USD. Aktuálne sa držíme iba tesne pod vrchnou čiarou tohto patternu a samozrejme nemôžeme vylúčiť ani bullish break out, ktorým by s veľkou pravdepodobnosťou bolo po bearish trende a Bitcoin by mal mať otvorenú cestu napríklad aj na nové ATH. Rozhodnúť sa môže už v blízkej budúcnosti.

Bitcoin Skupina pre začínajúcich traderov a študentov do konca tohto týždňa ponúka 50 % zľavu na členstvo trading room a signály. Využi ponuku a pridaj sa ku skupine traderov. 

>>>Začať obchodovať teraz<<<

Konsolidácia na dne

BTC/USD – Sideways na dne, zdroj: https://www.tradingview.com/
BTC/USD – Sideways na dne, zdroj: https://www.tradingview.com/

Druhá, za mňa aktuálne najreálnejšia možnosť je, že skôr, či neskôr sa konsolidácia na dne skončí. A ako rýchlo sme padali, rovnako rýchlo sa budeme vracať späť na ATH. Prípadný takýto cenový vývoj môže niekomu pripomínať podobu bart patternu. O BTC je dosť známe, že práve po konsolidácii na dne sa odrazí a rastie.

Prečítaj si aj náš dnešný udpate altcoinov: Analýza BTC, LINK, LTC, XTZ, XLM – prekoná Bitcoin posledné maximum?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.