Akú hodnotu má ročná 100$ investícia do kryptomien?

1

Čo sa dá spraviť so 100$? S trochou trpezlivosti takmer všetko.

Pamätáte si ešte na september 2016? To boli pekné časy. Detičky sa už tešili do školy, Donald Trump ešte nebol prezidentom USA, všetci riešili aféru okolo vybujúceho smartfónu Samsung Galaxy Note 7 a Bitcoin stál iba 800$!

100$ a Bitcoin

Ak by ste pred rokom nakúpili BTC za trápnych 100$ (85€ alebo 2200 kč), dnes už by ste mali šesťkrát viac. Ak si vezmeme historické maximum, ktoré Bitcoin dosiahol pred dvoma dňami, tak dnes by ste mali približne 625$ (525€ alebo 13700 kč). Všeobecne sa predpokladá, že Bitcoin by do roku 2020 mohol dosiahnuť magickú hranicu 100 000$. V tom prípade by sa zhodnotil ešte 20x.

Bitcoin graf 3.9.2017

Prečítajte si niečo o Bitcoine

100$ a Ethereum

Bitcoin sa však ani zďaleka nemôže pochváliť najlepším zhodnotením. Existujú kryptomeny, ktoré jeho 600% rast zahanbili niekoľko tisíc-percentnými profitmi. A netreba sa pritom pozerať ďaleko. Druhú najcennejšiu kryptomenu podľa kapitalizácie, Ethereum, ste pred dvanástimi mesiacmi mohli kúpiť za smiešnych 12$. Následne jej hodnota klesla ešte nižšie, na 8 $. Pred dvoma dňami pritom útočila na okrúhlych 400$! Dívame sa tu na zhodnotenie 3000-4000%! Sto-dolárová investícia by dnes mala hodnotu 3-4 tisíc dolárov! Inými slovami, ak by si pred rokom odopriali obed a ušetrené peniaze by ste investovali do Etherea, dnes by ste za to mohli obedovať celý mesiac a ešte by sa vám zvýšilo na večeru.

ethereum graf 3.9.2017

Prečítajte si niečo o Ethereu

100$ a Ripple

Poďme ďalej a pozrime sa na Ripple. Ide o kryptomenu vytvorenú pre banky. Hovorí sa o nej ako o nasledovníkovi SWIFT-u s nižšími poplatkami a oveľa rýchlejšími a bezpečnejšími transakciami. Ripple je, čo sa týka rastu, skutočný šampión. Ešte pred rokom ste si ho mohli kúpiť za 0,6c (centu). Ak by ste ho predali po dosiahnutí maxima – 41,5c, za necelý rok by ste mali 7000% profit! Aby sme použili obedovú metaforu, jedli by ste dva mesiace.

ripple graf 3.9.2017

Prečítajte si niečo o Ripple

100$ a Litecoin

Litecoin. Šedá eminencia kryptomien. Digitálne zlato. Táto mena sa rozhodne nemôže pochváliť tak veľkými ziskami, aké malo Ethereum či Ripple. Nedal sa však zahanbiť. Ak by ste Litecoin nakupovali pred rokom, museli by ste sa uspokojiť s cenou 4$ za kus. Čo je to však oproti súčasným 80$? V piatok sa dokonca Litecoin na burze vymieňal za neuveriteľných 95$! hovoríme tu o 2300% zisku! Za sto dolárov by ste dnes mali 2300$ a mohli by ste ísť na neskorú septembrovú dovolenku.

litecoin graf 3.9.2017

Prečítajte si niečo o Litecoine

Ako investovať do kryptomien?

Radi by ste investovali do kryptomien, ale neviete ako? Odporúčame vám vytvoriť si peňaženku coinbase, kde môžete nakupovať a predávať Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Tiaž sme pre vás pripravili návod, ako investovať na burze. Môžete tiež investovať do ťažby kryptomien.

Pri investovaní do kryptomien je fajn byť informovaný. Sledujte našu facebookovu stránku a získajte aktuálne informácie z trhu.

Disclaimer: Minulé zisky automaticky nedokazujú zisky budúce. Pri investovaní do kryptomien si dávajte pozor a investujte peniaze, o ktoré ste ochotní prísť.

Údaje o cenách berieme zo stránky coinmarketcap.com

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mike

Treba trochu schladiť horuce hlavičky :
https://www.coinspeaker.com/2017/09/01/future-bitcoin-market/