Robert Kiyosaki dlhodobo odporúča nakupovať zlato a bitcoin. Rovnako upozorňuje podľa správy Finbold aj na blížiaci sa summit skupiny BRICS, ktorý sa bude konať od 22. do 24. augusta v Johannesburgu. Práve dedolarizácia má urýchliť adopciu bitcoinu, keďže údajne až tri štvrtiny sveta bude hľadať alternatívy.
Bitcoin za 1milión
V rozhovore s Danielou Cambone zo Stansberry Research známy autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” komentoval súčasnú situáciu na globálnych trhoch. Vyjadril svoju nedôveru voči americkej vláde a Federálnemu rezervnému systému (FED), ktorý údajne drží mnohé banky umelo pri živote.
„Mám rád bitcoin, pretože máme spoločného nepriateľa – federálnu vládu, ministerstvo financií, FED a Wall Street. Neverím im,” povedal Kiyosaki.
Zároveň sa podelil vo svojom statuse o cenovú predpoveď pre bitcoin, ktorý údajne dosiahne až 1 000 000 dolárov v prípade, že sa americká ekonomika zrúti. Dokonca si myslí, že zlato v tomto scenári dosiahne až 75 000 dolárov a striebro až 60 000 dolárov. V súčasnosti sa však táto analýza zdá byť dosť nereálna.
Robert Kiyosaki varuje pred pádom dolára
Pred koncom amerického dolára Kiyosaki varoval ešte počas minulého mesiaca. Očakáva, že skupina krajín BRICS vytvorí svoju vlastnú menu, ktorá bude krytá zlatom a nakoniec dolár pochová. Pravdou však je, že Rusko oficiálne potvrdilo, že žiadna takáto mena nebude predmetom stretnutí BRICS v najbližšom období.
Americká ekonomika údajne nie je taká silná ako si každý myslí. Spojené štáty sú na mizine, uviedol Robert Kiyosaki. Akciový trh rastie len vďaka zvýšeniu dlhového stropu, no spolu s akciami bude rásť aj samotný dlh. Podľa online kalkulačky USDebtClock je v čase písania článku národný dlh USA na rekordnej úrovni 32,70 bilióna dolárov.
Akciový trh zrejme dosiahol svoj vrchol a čaká nás korekcia. Kiyosaki však očakáva, že tento proces bude dlhodobý a americký dolár utrpí najväčší pád v histórii. Ľudia budú hľadať alternatívne meny, kde práve bitcoin môže zažiariť. Kiyosaki tvrdí, že predpovedal aj zánik Lehman Brothers ešte v roku 2008.
Okrem dedolarizácie zo strany ázijských ekonomík Kiyosaki vidí problém aj v politike FED-u. Vysoké úrokové sadzby totiž spôsobia prepad akcií, dlhopisov a nehnuteľností. Zároveň upozornil na to, že chudobní sú čoraz chudobnejší a bohatí bohatnú.
Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki vydal kontroverzné varovanie
Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.