Robert Kiyosaki prezradil, kedy Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov

  • Robert Kiyosaki verí, že Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov už o 4 mesiace
  • Bitcoin by sa musel zhodnotiť o ďalších 93 %
  • Hodnotu 100 000 dolárov predpovedal každý aj koncom roku 2021
Novinky Robert Kiyosaki povedal, kedy Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov
Robert Kiyosaki povedal, kedy Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Crypto360 a The Rich Dad Channel
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Uprostred prudkého rastúceho trendu mnohí analytici alebo známe osobnosti predpovedajú Bitcoinu svetlú budúcnosť. Halving sa blíži, sentiment je pozitívny a prudkú korekciu Bitcoin stále nezaznamenal. Robert Kiyosaki sa pridal k týmto vyjadreniam a na sociálnej sieti X (Twitter) uviedol, že najväčšia kryptomena na svete dosiahne 100 000 dolárov už do júna tohto roku, uvádza správa Finbold.

Robert Kiyosaki predpovedá 100 000 dolárov

Ak by mal Bitcoin stúpnuť na hladinu 100 000 dolárov, musel by vytvoriť zhodnotenie o ďalších 93 % od súčasnej ceny 52 000 dolárov. Do júna navyše ostáva už len niečo 4 mesiacov, čo je pomerne krátky čas. Bitcoin ale už v minulosti dokázal, že vie zaznamenať ešte silnejší vzostup a za kratší čas. Nešlo by teda o raritu.

Zaujímavosťou je, že Robert Kiyosaki sa nedávno priznal, že nevie nič o Bitcoine, no verí ľuďom, ktorí doňho investovali. To v podstate znamená, že investori nemusia vedieť, ako funguje kryptomena na to, aby na nej zbohatli. Bitcoin je vysoko volatilné aktívum a preto jeho nákup predstavuje nie len vysoký potenciál zisku, ale aj straty.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Šesť cifier očakával každý aj v roku 2021

Robert Kiyosaki skutočné verí, že Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov, pretože bezprostredne po schválení spotového ETF dokúpil ďalších 5 BTC. Nakupoval za priemernú cenu 46 000 dolárov, čo predstavuje celkovú investíciu 230 000 dolárov. Známy investor už dlhodobo odporúča nakupovať kryptomenu.

Dokonca priznal, že vymenil ťažbu zlata za nákup Bitcoinu. Vlastnil najväčšiu baňu na zlato v Amerike v Utahu a na striebro v Argentíne. Jeho prechod na Bitcoin argumentoval tým, že preprava kryptomeny nič nestojí. Jedným z najväčších výdavkov pri ťažbe drahých kovov je preprava. Bitcoin na druhej strane nič neváži a jeho presun je rýchly a jednoduchý.

Každý účastník kryptomenového trhu verí, že Bitcoin napokon prekoná 100 000 dolárov. Avšak každý tomu veril aj v druhej polovici roku 2021, kedy napokon dosiahol iba o čosi vyššie maximum ako v apríli toho istého roku. To znamená, že na túto predpoveď sa nemôžeme spoliehať ani v súčasnosti. Pravdou ale je, že halving by mohol cenu skutočne prvýkrát v histórii vystreliť na 6-cifernú sumu.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki: Globálne trhy čaká najväčší krach histórie

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.