Robert Kiyosaki: „Kryptomeny sú budúcnosť a nahradia súčasné peniaze”

Kategorie: Novinky
Robert Kiyosaki považuje kryptomeny za budúcnosť
Robert Kiyosaki považuje kryptomeny za budúcnosť. Zdroj: shutterstock.com/Fernando Cortes a The Rich Dad Channel

Robert Kiyosaki sa pridal k diskusii o budúcnosti peňazí a vyjadril svoj jasný názor voči klasickým menám (fiat), ktoré používame. Podľa známeho autora bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” sú kryptomeny dokonalou alternatívou pre nedostatky, ktoré majú súčasné peniaze, uvádza správa Finbold.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti X Kiyosaki napísal, že kryptomeny sú budúcnosť a fiat peniaze sú falošné. Už dlhodobo je známy predovšetkým vďaka svojim investičným radám, pričom dlhodobo verí v hodnotu bitcoinu, zlata a striebra. Sám tieto aktíva drží a verí, že zabezpečia ochranu voči inflácii a menovým politikám.

„Vlastním 60 BTC. Kúpil som ich za 6 000 dolárov. A dôvod, prečo som si ich kúpil nie je preto, že som odborník na kryptomeny,” povedal Kyiosaki.

Cena bitcoinu môže údajne dosiahnuť už ďalší rok 120 000 dolárov, no Robert Kiyosaki v minulosti zverejňoval o dost šialenejšie predpovede. Vo svojom statuse sa podelil o cenovú predpoveď pre bitcoin, ktorý údajne dosiahne až 1 000 000 dolárov v prípade, že sa americká ekonomika zrúti. Autor bestselleru verí, že americký dolár sa výrazne znehodnotí v dôsledku nadmernej emisie nových peňazí do obehu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Robert Kiyosaki odporúča aj zlato a striebro

Okrem bitcoinu Kiyosaki odporúča držať zlato a striebro. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti X povedal, že striebro zaznamená silný rastúci trend, keďže jeho súčasná trhová cena sa nachádza až 50 % pod historickým maximom. Rast ceny má údajne poháňať rastúci dopyt v dôsledku dôležitej úlohy striebra v ekologických technológiách ako sú solárne panely a elektrické vozidlá.

Rovnako dôležité je aj investovanie do zlata, ktoré Robert Kiyosaki považuje za najhodnotnejšie aktívum na svete. Zlato je údajne tou najlepšou možnosťou, kam ukryť svoje peniaze a má slúžiť ako bezpečný prístav v časoch, keď americký dolár zažije najhorší pád histórie.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Urobte si vlastný prieskum

Ak si zhrnieme všetky investičné odporúčania Kiyosakiho zistíme, že hlavným spúšťačom ich cenového rastu má byť kríza v USA. Už skôr varoval pred tým, že Spojené štáty sú na mizine a ekonomika sa zrúti. Každý investor si však má urobiť vlastný prieskum a nespoliehať sa iba na jednu známu osobnosť. Nič to však nemení na tom, že drahé kovy a bitcoin môžu v budúcnosti priniesť vysoké zisky.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki vydal kontroverzné varovanie