Inštitucionálnych investorov evidentne zaujalo októbrové Bitcoin rallye, ktoré pokračuje aj v novembri. Ako sme informovali v dnešnom prehľade trhu, cena Bitcoinu napriek bearish sentimentu neustále stúpa a aj v čase písania tohto článku vytvorila nové maximum. BTC sa obchoduje za 15 000 $ a aj keď to z hľadiska technickej analýzy na nižších timeframoch nedáva zmysel, vyzerá veľmi bullish.

Teraz však už nič nedáva zmysel. Neistota vo svete dlho nebola väčšia. USA sú po voľbách ako na ihlách a situácia sa každým ďalším Trumpovým Tweetom zhoršuje. Ak vás zaujíma, čo sa deje, sledujte nás na facebooku. Čoskoro o tom publikujeme článok.

Ak vás zaujíma, ako Bitcoin vplývajú voľby a prečo je zvláštne, že teraz rastie, pozrite si záznam z nášho streamu.

Bitcoin vraj v kríze padne? Prečo doň teda investujú inštitúcie?

Ľudia ešte donedávna tvrdili, že ak to bude vo svete zlé, Bitcoin padne. Ide o rizikovú volatilnú investíciu a všetci sa ho rýchlo zbavia a ukryjú sa do bezpečnejších assetov. To sa však očividne nedeje a svedčí o tom aj rekordný open interest na trhoch s BTC opciami.

Bitcoin options open interest - Zdroj: skew
Bitcoin options open interest – Zdroj: skew

Objem otvorených options kontraktov sa blíži k trom miliardám. Tento trh za posledný polrok narástol trojnásobne. Spolu s ním rastú aj mesačné objemy transakcií na blockchaine a futures trhoch. Inštitucionálni investori sa očividne snažia priživiť na raste trhu s kryptomenami.

Aj veľryby v poslednej dobe vo veľkom akumulujú Bitcoin. Svedčí o tom zvýšená on-chain aktivita. Mince sa začínajú hýbať z HODL peňaženiek a podľa whalemap končia práve na kontách veľkých hráčov.

Viac podrobností sa dočítate tu:

Veľryby presúvajú miliardy dolárov v BTC, desí nás vysoká on-chain aktivita

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre