jablko_apple

Počas včerajšieho dňa začali poprední českí predajcovia mobilných telefónov prijímať predobjednávky na nové mobilné telefóny iPhone 11. Oplatí sa kúpiť nový model alebo je lepšie zostať pri predchádzajúcom?

Bezkonkurenčný výkon

Apple sa chváli, že nové procesory A13 Bionic sú tými úplne najvýkonnejšími medzi smartfónmi. Nové čipy použité v iPhonoch 11 majú byť o 20 percent výkonnejšie než u predchodcov. A to ako samotný procesor, tak aj grafický procesor. Najmä pre fotografické schopnosti s použitím umelej inteligencie má procesor výpočtový výkon viac než trilión operácií za sekundu. Procesor má byť okrem iného dôvodom vyššej výdrže, pretože dokáže lepšie hospodáriť s energiou.

Mohlo by vás zaujímať: Ako podporovatelia Johnsona ťažia z brexitu – shortovanie britských financií naozaj vynáša

Väčšia výdrž batérie

Dobrou správou je, že Apple uvádza vyššiu výdrž batérie. Štandardný model 11 Pro má vydržať v bežnej prevádzke o štyri hodiny dlhšie než predchodca XS, väčší model 11 Pro Max potom oproti predchodcovi XS Max dokonca o päť hodín. Vysvetlenie je asi jednoduché. Priestorovo náročnejší displej s podporou 3D Touch je minulosťou, a tak sa do Iphonov vojde väčšia batéria. Ich kapacita je ale zatiaľ neznáma. Model 11 má potom mať výdrž o hodinu dlhšiu než model XR, ktorý už 3D Touch nemal.

Podporované je bezdrôtové nabíjanie a rovnako ako minule aj rýchlonabíjanie. Pomocou rýchlonabíjania má byť možné nabiť telefón na 50 percent kapacity za pol hodiny.

Fotoaparáty s umelou inteligenciou

Modely Pro majú tri 12-megapixelové fotoaparáty skladajúce sa z jedného so širokým objektívom, druhého s ultraširokým objektívom a tretím je teleobjektív. Fotografie majú vďaka technológii Smart HDR za pomoci umelej inteligencie vyzerať prirodzenejšie a detaily majú byť precíznejšie. Neskôr príde v rámci aktualizácie režim Deep Fusion, ktorý naplno využije umelú inteligenciu na dokonalé snímky.

Základný iPhone 11 má dva 12-megapixelové fotoaparáty. Inak sú parametre a väčšina funkcií dvoch fotoaparátov zhodné s tými z drahších modelov Pro. Chýba iba teleobjektív. Tým pádom nemá iPhone 11 optické priblíženie.

Video v 4K rozlíšení môže mať kvalitu až 60 snímkov za sekundu. Video dokáže urobiť každý z trojice snímačov a je možné si z nich vyberať. Tiež dokážu nahrávať spomalené videá vo FullHD rozlíšení pri snímkovej frekvencii 240 obrázkov za sekundu.

Záver

Trojica nových iPhonov prináša určité vylepšenia, kto však čakal veľkú revolúciu, bude sklamaný. Okrem utravysokého výkonu a perfektných fotoaparátov Apple žiadne zásadné novinky nepripravil, čo je určite škoda.

Predpredaj začal už 13. septembra. iPhone 11 štartuje na 20 990 Kč (cca 812 €), čo je príjemné zlacnenie oproti predchodcovi XR o 1 500 korún (cca 58 €). Lepšie modely Pro začínajú na 29 990 Kč (cca 1150 €) pri menšej verzii, a na 32 990 Kč (cca 1270 €) pri variante Max.

Čo čítať ďalej?

[Video] Americké univerzity sú plné robotov! Na čo všetko ich používajú?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance