Blockchain je hlavnou témou najväčšej politickej udalosti v Číne.
Blockchain je hlavnou témou najväčšej politickej udalosti v Číne. Zdroj: shutterstock.com/PixelsHunter

Čínski politickí poradcovia z rôznych sektorov sa stretli 3. marca 2018 na dvoch významných politických udalostiach. Konferencia, ktorá trvá približne 10-14 dní, sa koná každý rok o tomto čase. Počas schôdze sa diskutovalo aj o blockchaine a jeho využití. Široká verejnosť, na čele s mestskými a štátnymi reprezentantmi, viedla konverzáciu na túto tému spolu so šéfmi veľkých internetových firiem. Zdá sa, že Čína pomaly ale isto zaujme pozitívny postoj voči blockchainu. 

Zástupcovia tejto udalosti

Počas kongresu rokujú dve strany. Prvou je NPC (National People´s Congress), ktorá je hlavnou zákonodarnou inštitúciou v krajine, navrhuje politické programy a dohliada na ne. Druhou stranou je CPPCC (Chinese People´s Political Consultative Conference), ktorá zastupuje konzultačnú funkciu pre zákonodarcov a reprezentuje korporátny a politický sektor.

Veľkí hráči zavádzajú blockchain

Tencent ako jeden z najväčších čínskych technologických gigantov, zvažuje implementáciu blockchainu do svojej firmy. Mimochodom, firma Tencent vytvorila komunikačnú platformu QQ Tencent, podobnú facebooku a zhodou okolností bol hlavnou menou na tejto platforme altocoin, ktorý je dodnes digitálnou kryptomenou všetkých čias.

,,Blockchain sám o sebe je skvelý, no musíme ho aj začať využívať. ICO so sebou nesie značné riziká a spoločnosť Tencent nutne netrvá na tom, aby vytvorila vlastnú kryptomenu.”

Povedal CEO spoločnosti Tencent Pony Ma.

Ďaľším pozitívnym krokom je fakt, že rovnako ako Tencent, aj firma Baidu spustila blockchain as a service platformu. Baidu je čínsky vyhľadávač, rovnako ako Google.

Pozitívny postoj voči blockchainu

Člen CPPCC a bývalý predseda Čínskej komisie pre reguláciu poisťovníctva Zhou Yanli si od aplikácie blockchainu v poisťovníctve sľubuje veľké zlepšenie efektívnosti. Ďalší reprezentant CPPCC a taktiež člen politickej strany Wang Pengije prišiel s návrhom, aby sa na kryptoburzách obchodovalo iba pod dohľadom Čínskej banky a Komisie pre reguláciu cenných papierov.

Záver

Po tom, ako Čína zakázala v krajine ICO a výmenu fiatu za kryptomeny, sa zdá, že sa v najľudnatejšej krajine sveta chystajú na adaptáciu kryptomien. Podľa vyhlásenia starostu mesta Hangzhou, by blockchain mal byť hlavnou témou roku 2018.

O tejto konferencii vás ešte budeme informovať. Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebookprípadne Instagram, alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Zdroje:
coindesk.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance