Kryptofirmy tvrdia, že získanie poistenia je „takmer nemožné”, a to odstrašuje investorov – uviedol audítor veľkej štvorky, PricewaterhouseCoopers (PwC).

Henri Arslanian – šéf fintechu a krypto pre Áziu zdôraznil, že na svetových trhoch sa hromadí odmietavá nálada veľkých investorov voči kryptofirmám, a firmám nezostáva iná možnosť, len zmieriť sa s danou situáciou.

„Väčšina inštitucionálne orientovaných kryptospoločností chce zaplatiť za zodpovedajúce poistenie a v mnohých prípadoch je získanie poistenia regulačnou alebo zákonnou povinnosťou. Získanie takéhoto krytie je však aj napriek snahám takmer nemožné,”

povedal Henri Arslanian v publikácii.

Tento paradox naberá na intenzite, keďže investori majú obrovskú chuť vstúpiť do trhu – dodáva Reuters, ktorý sa odvoláva na septembrový prieskum. V ňom sa uvádza, že 72 percent inštitucionálnych investorov má o tento trh záujem.

Po roku obrovských strát participantov a vydavateľov ICO sa kryptoodvetvie znovu zameralo na investície a na dlhodobé ciele. To sme mohli už nejaký čas sledovať.

Zároveň tí, ktorí sa podieľajú na financovaní kryptofiriem, ako napríklad komerčná kryptobanka Galaxy Digital, tvrdia, že vstup inštitucionálnych investorov je zaručený, a že je dôležitým krokom na ceste k legalizácii kryptotrhu.

Záver

Celkovo asi dáva zmysel, že poisťovne, ktoré sú zvyknuté na štandardných klientov, majú problém poistiť nejakú kryptofirmu. V tomto prípade dochádza k oveľa väčšiemu riziku, a najmä, poisťovne naozaj nie sú v týchto vodách doma. Možno by aj chceli, ale nie skôr, než kým tieto vody preskúmajú. Nezostáva teda nič iné, len počkať, kým tak urobia. Alebo kým s kryptospoločnosťou nepríde nejaký fundovaný hráč zo sveta kryptomien.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance