Prvý krok ku inteligentným mestám, kde nebude chaos ale blockchain

Kvakomat PC bannerBitmarkets

Viete, ako by mohlo vyzerať smart mesto? Mne sa to spája s niekoľkými PC hrami, kde máte svoje virtuálne mesto a vidíte v reálnom čase, koľko má kde obyvateľov, koľko spotrebuje vody, koľko vyprodukuje odpadu, plynov, koľko jedla budú ľudia potrebovať, ako veľmi výkonné sú čističky vody, elektrárne, zaťaženosť dopravy a desiatky ďalších ukazovateľov, vďaka ktorým môžete prevádzkovať vaše mesto bez toho aby vám tam všetci umreli.

Divízia čínskeho e-commerce obra JD.com, JD Finance, založila výskumný inštitút menom Smart City, ktorý by pomocou blockchainu mohol niečo podobné preniesť do reality.

Mesto, ktoré riadi niekto iný než doposiaľ

Jingdong Group (JD.com) je čínska spoločnosť, ktorá sa zameriava na internetové obchody a na novú technologickú implementáciu v oblasti obchodu, logistiky a financií. S novým inštitútom chce JD.com uľahčiť výstavbu „inteligentného mesta” s využitím umelej inteligencie (AI), big dát a blockchain technológií.

Oficiálna správa uvádza, že jej prioritou v oblasti inteligentných miest sú:

„Pokročilé inteligentné riešenia v oblasti mestského prostredia, dopravy, plánovania, spotreby energie, obchodu, bezpečnosti, zdravotnej starostlivosti, pôžičiek a vlády.”

Pre JD.com nie je blockchain novinkou

Spoločnosť JD.com uplatnila blockchain v rôznych aspektoch svojho podnikania, od logistického a dodávateľského reťazca až po vydávanie aktív s cennými papiermi.

V auguste odhalila JD.com svoju novú platformu Blockchain-as-a-Service (BaaS). Nový nástroj, nazvaný JD Blockchain Open Platform, bude údajne umožňovať firmám vytvárať, prevádzkovať a implementovať riešenia blockchainu bez toho, aby bolo nutné rozvíjať technológiu od začiatku.

Minulý mesiac čínsky konglomerát, ktorý pôsobí v oblasti poisťovníctva, bankovníctva a finančných služieb a jedna z najväčších svetových poisťovacích spoločností, Ping An Insurance, vydal „Whitepaper k inteligentnému mestu”, ktorého cieľom je „pomôcť vláde vytvoriť nový model riadenia „mesta ako služby”.

Sci-fi záver

Pokiaľ si takéto mesto predstavím, napadne mi scéna zo sci-fi, kde je to všetko skvelé, kým usporiadane pracujete, dodržiavate zákony a správate sa ideálne ako robot. Pokiaľ ale chcete vzdorovať alebo ste odporcom režimu, tak už je to horšie. Prakticky jedným kliknutím z vás niekto môže urobiť odpadlíka, ktorému sa možno podarí ukryť niekde v podzemí a chvíľu tam prežiť.

Môj tip: Odporúčam sa pozrieť na film Annon. Môžete tu vidieť mesto, kde neexistuje súkromie ani anonymita. Naviac sieť, v ktorej sa všetko ukladá, sa volá Ether ?

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Zdroj: cointelegraph.com

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Dariusz M.

Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.