Projekt „BNS” prináša ľahko čitateľné adresy kryptopeňaženiek – pomôže to výrazne zatraktívniť kryptomeny

Novinky BNS konečne rieši problém s kryptopeňaženkami
BNS konečne rieši problém s kryptopeňaženkami. Zdroj: shutterstock.com/stockphoto-graf
Freedum fighters PCOkazio mobil

Každý, kto niekedy robil prevody medzi kryptopeňaženkami vie, že si pri tom musí dávať veľký pozor. Stačí len malá chyba v adrese, ktorá má tvar dlhého reťazca písmen a číslic, a vaše mince sú nenávratne preč.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Riešenie tohto problému je na svete

Na stránkach http://bitcoinist.com predstavila Isabella Dell, zakladateľka spoločnosti IOV (Internet of Value), riešenie jedného z hlavných problémov, ktorému čelí masové využívanie kryptomien. Je ním náročná transakcia pri prevode altcoinov medzi peňaženkami.

„Pokiaľ ide o skutočných koncových používateľov, blockchain platformám sa nepodarilo vyriešiť problém najmä v súvislosti s adresami peňaženky,” povedala Isabella.

Spoločnosť IOV vytvorila Blockchain Name Service (BNS)

Aplikácia BNS umožní používateľom zadávať prostredníctvom „globálneho decentralizovaného registra blockchain adries” svoje verejné kľúče a zaregistrovať adresu s hodnotami, ktoré sú ľahko čitateľné pre ľudí.

V podstate IOV prekladá adresy, ktoré sa menia z: 28fh17fvY9Co2kja9fl24DbFX57j803gw5
na takýto tvar: john * iov.value

Tieto nové adresy vyzerajú podobne ako emailové, prípadne WEB adresy. Sú kratšie a prívetivejšie hlavne pre netechnických ľudí, ktorí sa tak oveľa ľahšie dostanú do kryptopriestoru.

Že aplikácia BNS môže byť životaschopná, dokazuje napríklad jej paralela s Internetom, kde DNS (Domain Name System) prekladá IP adresy tvaru 91.198.174.192 na en.wikipedia.org a naopak.

Môže vás zaujímať: Južná Kórea uznala kryptomeny za majetok, ktorý môže byť zabavený – neistota na trhoch stúpa

Interoperabilita peňaženiek

IOV plánuje používateľom kryptomien ešte viac uľahčiť riešenie problému interoperability medzi peňaženkami. Každý blockchain má zväčša svoj uzavretý ekosystém, v rámci ktorého môžete komunikovať. Proces výmeny jednej kryptomeny za druhú zvyčajne vyžaduje najmenej tri transakcie, čo znamená viac poplatkov, času, väčšie riziko ľudskej chyby a využitie služieb sprostredkovateľa (napr. kryptoburzy).

Pomocou cross-chain atomic swaps sa IOV usiluje o to, aby pohyb finančných prostriedkov z jedného blockchainu do druhého bol skutočne vykonaný na princípe peer-to-peer. Používatelia by tak nemuseli pri transakciách zverovať svoje mince tretiemu subjektu.

Na záver

Zavedením BNS a cross-chain atomic swaps stavia tím IOV základy pre budúcnosť, kde budú existovať tisícky mien, ktoré slúžia nielen jedinečnému účelu vo svojom ekosystéme. Naviac sa ľudia budú môcť prepínať medzi kryptomenami tak plynulo, ako sa v súčasnosti môžeme prepínať medzi kartami prehliadača.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
http://bitcoinist.com
www.iov.one

Okazio PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.