Pripravte si hotovosť. Najväčšej banke nebudú fungovať bankomaty ani karty

  • Obľúbená slovenská banka chystá opäť odstávku služieb.
  • Klientom radí, aby si vopred pripravili hotovosť.
  • Niektoré služby budú obmedzené takmer celý deň.
Novinky Najväčšia banka odstaví služby
Najväčšia banka odstaví služby. Zdroj: shutterstock.com/DenPhotos/Andrey Mihaylov
BITmarkets BITmarkets

Najväčšia slovenská banka oznámila klientom, že už o pár dní chystá masívnu odstávku. V jej čase nebude fungovať väčšina bankových služieb vrátane výberov z bankomatov či platieb kartou. Klienti banky by si mali pre istotu vopred pripraviť dostatočnú hotovosť.

Slovenská sporiteľňa na svojej webstránke oznámila klientom, že v rámci skvalitňovania služieb opäť pristúpi k odstávke. Vysvetľuje:

Vylepšujeme naše bankové služby, aby sa vám s nimi pracovalo ešte pohodlnejšie.

Počas nasledujúceho víkendu Slovenská sporiteľňa obmedzí väčšinu svojich služieb. Odstávka prebehne v noci z piatka na sobotu, a teda z 12. na 13. apríla. Neskôr bude trvať aj počas dňa.

Vyberte si hotovosť, radí banka

Odporúčame vám, aby ste sa na odstávku pripravili napríklad výberom hotovosti. Naše bankomaty budú nedostupné a debetné aj kreditné karty budú fungovať v obmedzenom režime.

Bankomaty počas odstávky nebudú fungovať

V noci z piatka na sobotu, 13. apríla v čase od 0:15 do 1:30, budú bankomaty Slovenskej sporiteľne nedostupné. Nebudú ich môcť používať jej klienti a rovnako nebudú fungovať ani pre karty z iných bánk.

Majitelia kreditných kariet majú výhodu

Majitelia kreditných kariet Slovenskej sporiteľne však budú môcť použiť na výber hotovosti bankomaty iných bánk aj v čase odstávky.

Vyberať hotovosť z bankomatov mobilom nebude možné takmer počas celej soboty. Od 04:00 v sobotu 13. apríla až do 21:30 budú výbery mobilom vypnuté. V rovnakom čase nebudú fungovať ani vkladomaty.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.